Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Lampy, nadajniki

  1. #1

    Domyślnie Lampy, nadajniki

    Piszę w początkujących bo mi się pomieszało i już nie wiem co do czego będzie.
    Więc tak: potrzebuję wyzwalać 2-3 lampy na canon 5d mk3 i czasem 5d mk1, innym razem nikon d700. A innym razem jeszcze może coś innego, np. jakiś starszy kliszowiec. Do tego starczą jakieś w miarę niskobudżetowe lampy z radiowymi wyzwalaczami, żeby działały na różnych aparatach, czyli raczej niezależny producent.
    Proszę o jakieś konkrety a wręcz pokazanie palcem jakie komponenty będą potrzebne.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    Piszę w początkujących bo mi się pomieszało i już nie wiem co do czego będzie.
    Więc tak: potrzebuję wyzwalać 2-3 lampy na canon 5d mk3 i czasem 5d mk1, innym razem nikon d700. A innym razem jeszcze może coś innego, np. jakiś starszy kliszowiec. Do tego starczą jakieś w miarę niskobudżetowe lampy z radiowymi wyzwalaczami, żeby działały na różnych aparatach, czyli raczej niezależny producent.
    Proszę o jakieś konkrety a wręcz pokazanie palcem jakie komponenty będą potrzebne.
    Lampy już masz, czy dopiero w planach?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Lampy już masz, czy dopiero w planach?
    Jedna Nikona jakaś sb... druga 380ex czy coś, wiem że niesterowalne. Dawno ich nie wyciągałem


    Można uznać że lampy w planach

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Sterownik Yongnuo YN622C-TX w sankach aparatu pozwoli na zdalne sterowanie mocą każdej lampy dedykowanej do Canona będąc założonym na dowolnej marki korpus, a jedynie nie można będzie sterować lampami z poziomu menu aparatu, jeśli nie będzie to Canon.

    Po stronie lamp potrzebne są odbiorniko-nadajniki YN622C II, albo lampy Yongnuo z wbudowanym odbiornikiem systemu 622, czyli np. YN 685. Ten układ sterowania wyzwoli też każdą niesystemową lampę, ale jej nastaw trzeba będzie dokonać bezpośrednio na niej.

    Na Godoxach i innych markach się nie znam, ale pewnie będzie podobnie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    To lampy też yn by było najlepiej?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    To lampy też yn by było najlepiej?
    Niekoniecznie. Masz do wyboru: albo wykorzystać stare lampy i dokupić wyzwalacze radiowe, albo złożyć zupełnie nowy zestaw od podstaw, a tu wariantów jest multum. Możesz np. wybierać pomiędzy systemami YN622 lub RT Canona, do którego Yongnuo też robi lampy i sterowniki, a oprócz tego systemy YN560 i wszelkie Godoxy, oraz dowolną, inną markę.

    Jest też taki prosty system nadajników radiowych Yongnuo RF603 II, który jednak nie pozwala na zdalne sterowanie parametrami lamp, a jedynie je wyzwala, no i nie pracuje w TTL.

    Nowe i niektóre starsze lampy Canona (nie tylko, firm trzecich też) dają się też sterować radiowo (także w TTL) przez robiony przez Yongnuo odbiornik YNE3-RX, a wtedy nadajnikiem musi być YN E3-RT, lub YN E3-RT II.

    Jeżeli zaś masz już Canon 380EX, a druga lampa jest Nikona, to dość sensownym rozwiązaniem jest użycie systemu 622, bo wysteruje ci on lampę Canona z poziomu body, lub nadajnika, a lampę Nikona po prostu wyzwoli.


    Reasumując, zakup sterownika YN622C-TX (bo on potrafi działać także jako wyzwalacz radiowy na innym korpusie, niż Canon) plus dwa odbiorniki YN622C-II do Twoich lamp załatwi sprawę, lub zamiast jednego odbiornika zakup lampy YN 685 już mającej wbudowany odbiornik. Zyskasz wtedy pełne sterowanie lampami z poziomu body lub z nadajnika YN622C-TX.
    Oczywiście, zamiast tego nadajnika można też trochę taniej, czyli zastąpić go trzecim YN622C-II, ale wtedy nie da się sterować lampami inaczej, niż z poziomu body. Dowcip polega na tym, że gdy masz lampy w systemie Canona, a aparat jest inny, to ten nadajnik może sterować tymi lampami jak chcesz.

    Aktualnie nawet mam do sprzedania 2-4 praktycznie nieużywane YN622C II, 3 nieużywane YN3E-RX, oraz nieużywaną lampę Neewer NW680, która współpracuje z systemem YN622 (ale nie ma wbudowanego odbiornika, oczywiście).

    Sterownika YN622C-TX nie sprzedaję, bo dokupiłem dwie lampy YN685, więc mam komplet, a te pozostałe odbiorniki mi zalegają.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Pytanie czy musisz mieć ttl? Jedną lampą może wszystko oblecisz ale wyzwalaczy będzie już więcej.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Dziękuję.
    Zatem sterownik yn622ctx, do tego odbiorniki 622c, które zamontuję pod każdą lampę jak rozumiem?
    Sterownik ile lamp obsługuje maksymalnie?
    Tylko że sterownik też jest dedykowany do danego systemu a jeśli użyję w innym to nie będzie sterowania z aparatu i sterownika. Czy jest jakiś uniwersalny? Niekoniecznie ttl musi być, ostatecznie wystarczy też tylko wyzwalanie a parametry ustawie na lampach
    Ostatnio edytowane przez Karlbuk ; 24-01-2024 o 15:47

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Nie lepiej kupić jakiegoś godoxa 500ws czy coś? Do tego wyzwalacz na Canona a pożniej na co trzeba będzie. Chyba, że masz już jakieś lampy.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Lampy, nadajniki

    Czyli lampę LED? W sumie to też pomysł, świecę jak chce i widzę jak świeci ciągle, reguluję, modyfikatory do tego.
    No tak, chyba to jest lepsze rozwiązanie do niewielkiego sporadycznego domowego 'studia'

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •