Strona 51 z 254 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #501
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baal Zobacz posta
    Witam,

    Fotografia jest dosyć kosztowna jeśli się na niej nie zarabia.
    Zakup: akumulatorków, filtrów, obiektywów, gripa, karty pamięci to są duże koszty.

    Czy łatwo jest zarobić na fotografi? Na czym polegają stocki? Czy są chętnie kupowane? Wogóle jak się wziąć za to aby być rozpoznawanym w sieci jako fotogaf (portfolio)?
    I jakie ceny za zdjęcia?

    jak chcesz się więcej dowiedzieć to sprawdź stronę w mojej stopce. Myślę że troszke rozjaśni sprawę.

    Czy można na tym konkretnie zarobić? Jeśli jesteś profesjonalistą to pewnie tak... nie trudno znaleźć użytkowników z powiedzmy downloadem ponad 200k w przeciągu dwóch lat... Chyba największa zaleta stocków to fakt iż robisz coś raz, a potem to już do końca życia będzie powoli dla Ciebie procentowało...


    Pozdr.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #502
    Dopiero zaczyna Awatar popniunia
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    35

    Domyślnie uu

    ide w tym roku na 2 wesela i dodatkiem do prezentu dla panstwa mlodych bedzie albym ze zdjeciami zrbionymi przezemnie subtelny prezent od serca Nie mogla bym wziasc za to pieniedzy

  3. #503
    wronap
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dreamstime Zobacz posta
    Our agency applies a pre-established set of criteria, against which each image is checked. In order to maximize your sales we maintain the right to select all images included in the database.
    Unfortunately, the image you have submitted was not selected. If you can fix the reason(s) mentioned below please re-upload the file. In this case, use the following ID when filling in the file details for your next submission, in order to obtain a priority review.
    O co im chodzi ??? pomoze ktos ??? z gory dzieki

  4. #504
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Podaj jeszcze te "reason(s)" boś ich nie wkleił.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  5. #505
    wronap
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dentharg Zobacz posta
    Podaj jeszcze te "reason(s)" boś ich nie wkleił.
    "Reason:
    Poor lighting setup, poor contrast or incorrect exposure."
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zaczynam dopiero ze stockami, to pierwsze zdjęcia które wysłałem... Za pierwszym razem nie zauważyłem tych "reason"
    Ostatnio edytowane przez wronap ; 17-07-2007 o 13:42 Powód: Automerged Doublepost

  6. #506
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam fociarzy stokowych ;-)
    Jedno z moich zdjęć na Bigstock foto dostało dopisek od oceniającego Cerbera "wonderful shot", czy to jakoś przekłada się na coś?
    Zręczne ręce i nic więcej oprócz Canona Eosa 20D

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    możesz se kupić piwo i się z tego cieszyć sącząc je przez słomkę.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  8. #508
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Domyślnie

    Witam, no to i ja moze napisze cos w tym wątku, mam pytanie do Was, powiedzcie mi bo dopiero zaczynam prawdziwa zabawe z fotografia, skad bierzecie tla pod Wasze rzeczy i czy mozecie podac jakies linki do ludzi ktorzy maja naprawde dobry towar i w przyzwoitej cenie, czy poprostu najlepiej isc do sklepu z materialami i se kupic z 2 metry i to wystarczy. Ktos kiedys wspominal o brystolu ale czy aby tylko tego sie uzywa? aha i czy uzywacie do tych zdjec obiektywow staloogniskowych czy zmiennoogniskowych i jakich? z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam

  9. #509
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    poza PL---Dublin
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wronap Zobacz posta
    O co im chodzi ??? pomoze ktos ??? z gory dzieki
    trututu..nasza agencja, w skrocie ze kazde zdjecie znajdujace sie w ich bazie (plik-bo nie tylko zdjecia przyjmuja) jest sprawdzane wedlug okreslonych kryteriow, niestety zdjecie ktore zaaplodowales nie zostalo wybrane (czyli nie przeszlo, nie spelnilo warunkow selekcji) jesli spelnisz ponizsze warunki mozesz ponownie re-uplodowac zdejcie, uzyj tego samego ID przy wpelnianiu/uplodowaniu zeby utrzymac kolejnosc ( tu im bedzie chodzic o to ze ne bedziesz czekac pelnego cyklu az bed weryfikowac tylko poleci to poza kolejka jakby, kazdy stock ma jakis czas oczekwiania iles tam dni az wezma twoje zdjecia do werfikacji)

    powody odrzucenia zdjecia: slabe oswielenie, slaby kontrast albo niewlasciwa ekspozycja..
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    tyle jesli chodzi o powody dlaczego n ie zaakceptowali twojego zdjecia, moze wstaw linka do calego zdjecia i zobaczymy co w trawie piszczy ;-))) moim skromnym zdaniem dreamstime to najgorszy ze stockow, czysta komuna w wydaniu gosci z Rumunii ktorzy to prowadza, sprzedaz moze i tam jest lecz mnie odrzuca falsz jaki tam panuje....pamietaj nigdy ale to nigdy nie pisz na forum ze odrzucili ci zdjecia ;-)) lub nie krytykuj niczego bo usuna twoj post....i dlugo by jeszcze pisac ale szkoda czasu.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez pointofview Zobacz posta
    Witam fociarzy stokowych ;-)
    Jedno z moich zdjęć na Bigstock foto dostało dopisek od oceniającego Cerbera "wonderful shot", czy to jakoś przekłada się na coś?


    na Bigstocku jest tak ze (pewnie na innych tez, lecz moge tylko mowic o Bigstocku) jest III stopniowy ranking, defaultowo jest II, slabe zdjecia dostaja III, jesli dostales taki komentarz do zakceptowanego zdjecia to gratulacje i pewnie w systemi ma ranking I -podczas wyszukiwania (uzycia wyszukiwarki) bedzie w czolowce ....
    Ostatnio edytowane przez persival ; 17-07-2007 o 21:47 Powód: Automerged Doublepost

  10. #510
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie Minimalna kwota za zdjęcie

    Zadam tu to pytanie, bo sam dorabiam zdjęciami.
    Jaka jest minimalna cena za którą sprzedalibyście swoje zdjęcie pod "banderą" agencji. Nie ma możliwości wstawienia waszego nazwiska, mimo takiej umowy. Po prostu graficy to wycinają i już. Takie życie...

    Sam proponowałem komuś 30 zł za zwykłego stocka i do interesu nie doszło. Warunek zdjęcie zostaje "na zawsze w bazie agencji" - oczywiście w przypadku sprzedaży fotograf zarabia swoje ok 10 USD za fotkę za każdą publikację.

Strona 51 z 254 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •