Strona 244 z 254 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 431 do 2 440 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #2431

    Domyślnie

    Z zarabianiem na fotografii może być z czasem tak jak z takimi zawodami jak np. zecer. Coraz łatwiej wykonać dobrej jakości zdjęcie. Co więcej - coraz mniej trzeba inwestować by się tego nauczyć.

    We wszystkich branżach zarabiają Ci, którzy potrafią zaoferować jakąś wartość dodaną i mają przewagę konkurencyjną. Takie osoby na pewno też nie chwalą się na prawo i lewo tymi sposobami, tylko zarabiają.

  2. #2432
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Mam pytanko, może ktoś mi podpowie bo nie wiem jak to ugryźć. Zaproponujcie cenę za taką usługę. Packshot produkt butelki, zdjęcia mają być wyszparowane. Zakładam, że osoby, które zechcą się podzielić opinią wiedzą jak specyficznie robi się zdjęcia szkła. 300 zdjęć. Nie pytam o to jak zrobić ani czy jest to trudne czy inne tego typu pierdoły. Bardziej mnie interesuję konkretna cena jaką byście podali. Ja podałem swoją klientowi ale mówi, że dużo za dużo w stosunku do konkurencji więc sprawdzam realia ot tyle.
    Ostatnio edytowane przez Mixas ; 30-11-2011 o 00:09
    Do robienia zdjęć używam komórek...
    ... szarych.

  3. #2433
    Coś już napisał Awatar Nippy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Za gniota 5 zł, za dobre przy tej ilości 50 zł. Chociaż szparowanie to też robota, więc minimum 10 zł ze szparowaniem za gniota.
    Ostatnio edytowane przez Nippy ; 30-11-2011 o 00:20

  4. #2434
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nippy Zobacz posta
    Za gniota 5 zł, za dobre przy tej ilości 50 zł. Chociaż szparowanie to też robota, więc minimum 10 zł ze szparowaniem za gniota.
    plus VAT
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  5. #2435
    Coś już napisał Awatar Nippy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Nie widzę inaczej
    @Mixas, z ciekawości zapytam, jaką podałeś kwotę za te butelki swojemu klientowi?
    Ostatnio edytowane przez Nippy ; 30-11-2011 o 00:30

  6. #2436
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nom prawie dokładnie tak powiedziałem. Tylko za wersję HQ 35 zł/szt. Ceny oczywiście netto. I wydaje mi się, że to dobre ceny. Ale cóż ciekaw jestem, kto zrobi taniej i jak. Dzięki za szybką odpowiedź.
    Gniot gazetkowy + szparowanie - 10 zł
    Wersja katalogowa - 35 zł
    Ostatnio edytowane przez Mixas ; 30-11-2011 o 00:39
    Do robienia zdjęć używam komórek...
    ... szarych.

  7. #2437
    Coś już napisał Awatar Nippy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Ja zawsze mówię, że można taniej i za darmo, ale wtedy klient musi mieć świadomość, że nie będzie to wyglądało profesjonalnie. ŻADEN zawodowy fotograf nie poświęci kilku dni, swojej wiedzy, umiejętności, sprzętu, na zrobienie ********ych zdjęć za marne grosze. Jeśli ktoś oferuje swoje usługi na najniższym poziomie cenowym, to niestety istniej ryzyko amatorki i partactwa.

  8. #2438
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dobrze, że to dodatkowe zajęcie więc nie mam parcia.

    P.S. Dzięki za szybką odpowiedź.
    Do robienia zdjęć używam komórek...
    ... szarych.

  9. #2439

    Domyślnie

    Jak klient szuka jelenia, to zawsze mówi, że konkurencja dała lepszą ofertę cenową...
    Z czasem dowiesz się sam ile warta jest Twoja praca.
    Mój ostatni przykład: klient chciał ok. 300 zdjęć odzieży. Podałam cenę między 20-100 zł za zdjęcie (prasowanie, przygotowanie, rodzaj materiału, dodatków, detale, obróbka itd...). Powiedział, że cena dla niego nierealna. Zapytałam więc, jaki ma na to budżet i szok - max 3zł za zdjęcie!

    Znajdzie jelenia, ale to nie będę ja!

  10. #2440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ariene Zobacz posta
    . Zapytałam więc, jaki ma na to budżet i szok - max 3zł za zdjęcie!

    Znajdzie jelenia, ale to nie będę ja!
    Znajdzie i obaj będą zadowoleni....
    Cieć z aparatem zarobi, a klient ma foty.
    Wymagania stawiane na wejściu często są dla samego zamawiającego nie do zweryfikowania!
    Szczęka opada - kilkakrotnie spotkałem się z wymaganiami i samplami oh, ah - a później klient brał foty jak z telefonu i twierdził, że są git, drukował katalog i chwalił się wszędzie.
    Ceny packshotów w PL już dawno osiągnęły "chiński" poziom
    W sumie to szkoda nerwów...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Mixas Zobacz posta
    Dobrze, że to dodatkowe zajęcie więc nie mam parcia.
    Właśnie dlatego ceny są jakie są
    Ostatnio edytowane przez snowgoose ; 12-01-2012 o 10:07 Powód: Automerged Doublepost
    Zawsze po właściwej stronie obiektywu

    5d | 50/1.4 | 17-40L | 135 L | 70-200/2.8L | 580EXII | 430EXII

Strona 244 z 254 PierwszyPierwszy ... 144194234242243244245246 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •