Strona 179 z 189 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 781 do 1 790 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1781
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    @marfot - chyba wystarczy wskazać kartę z której mają być domyślnie odtwarzane zdjęcia i filmy, to przy okazji wskazuje na którą kartę będą się nagrywać filmy.
    Nie zajarzyłem, że do odtwarzania, body musi być w trybie foto lub video i wtedy wybierana jest odpowiednia karta i można przeglądać jej zawartość. Dzięki.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1782

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Witajcie, mam pytanie odnośnie kart i filmowania w formatach 8K, 4K 100 fps itd... na kartach sd nie da się filmować w tych formatach, na szybkich CF da się ale 128 giga zapełnia się błyskawicznie i są drogie.
    Zastanawiam się nad zakupem rekordera ATOMOS NINJA V, pytanie czy na nim po podłączeniu będzie można bez problemu rejestrować we wszystkich formatach? Jest teraz w cenie 2 129 zł czy on ma pamięć wbudowaną czy trzeba dokupić dysk ssd, co sądzicie o tym rozwiązaniu?

  3. #1783
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Będzie można rejestrować w formatach takich, jakich zapis oferuje Ninja (max. 4k/60p z tego co pamiętam) ale nie więcej niż to co jest dostępne na wyjściu R5.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 01-12-2023 o 00:58

  4. #1784
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez bosmarcin89 Zobacz posta
    Witajcie, mam pytanie odnośnie kart i filmowania w formatach 8K, 4K 100 fps itd... na kartach sd nie da się filmować w tych formatach, na szybkich CF da się ale 128 giga zapełnia się błyskawicznie i są drogie.
    Zastanawiam się nad zakupem rekordera ATOMOS NINJA V, pytanie czy na nim po podłączeniu będzie można bez problemu rejestrować we wszystkich formatach? Jest teraz w cenie 2 129 zł czy on ma pamięć wbudowaną czy trzeba dokupić dysk ssd, co sądzicie o tym rozwiązaniu?
    Do Atomosa podpinasz zewnętrzny dysk, nie ma pamięci wbudowanej. Ceny tych dysków również tanie nie są.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #1785

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Do Atomosa podpinasz zewnętrzny dysk, nie ma pamięci wbudowanej. Ceny tych dysków również tanie nie są.
    Tak ale jak kolega napisał, tak czy siak nie będę mógł ze wszystkich formatów używać, jak na przykład 4K 100 fps itd... więc jedyne wyjście chyba tylko szybkie karty CF pojemności 512 i tyle ;/

  6. #1786
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 327

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez bosmarcin89 Zobacz posta
    Tak ale jak kolega napisał, tak czy siak nie będę mógł ze wszystkich formatów używać, jak na przykład 4K 100 fps itd... więc jedyne wyjście chyba tylko szybkie karty CF pojemności 512 i tyle ;/
    angelbird - są tanie (powiedzmy że w rozsądnej cenie) - kupiłem dużą na filmy (firma twierdzi że wyrabiają na 8k) - ostatnio były jeszcze tańsze lub jeszcze większe
    EOS 3, 5D, R5

  7. #1787

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    angelbird - są tanie (powiedzmy że w rozsądnej cenie) - kupiłem dużą na filmy (firma twierdzi że wyrabiają na 8k) - ostatnio były jeszcze tańsze lub jeszcze większe
    W cenie różnica razy dwa , pytanie testowałeś je już?

  8. #1788
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 327

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez bosmarcin89 Zobacz posta
    W cenie różnica razy dwa , pytanie testowałeś je już?
    używam ag512GB prawie rok (co się przekłada na dwa duże wyjazdy ale głównie zdjęcia), nagrywałem 4k we wszystkich wariantach na r5 - działa tyle mogę powiedzieć (producent i sieć twierdzi że 8k też działa) - po rejestracji na stronie producenta karta ma dłuższą gwarancję (jak kupowałem tak było) - kupiłem bo w sieci ma w sumie pozytywne komentarze, mam jeszcze 256 sandiska i chciałbym mieć dwa takie same sloty w R5 znaczy dwa CFy
    EOS 3, 5D, R5

  9. #1789
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Nie mam pomysłu (ani doświadczenia) ja zarządzać zawartością dwóch kart równocześnie. Jakoś ustawiłem, że zdjęcia i video nagrywają się na jednej (CF) a kopie zdjęć na drugiej (SD).
    Ponieważ te karty są liche to raczej nie będę ich wyciągał i chcę zgrywać zdjęcia poprzez EOS Utility osobno z każdej karty. Tyle, że fotki zgrywają się równocześnie z pierwszej i drugiej do jednego folderu przy zgrywaniu automatycznym i robi się chlew w katalogu. Można zgrywać selektywnie zaznaczając wybrane zdjęcia ale to już mnie przerasta. Chciałbym zgrywać i katalogować osobno obie karty z wykorzystaniem EOS Utility w trybie automatycznym (jeszcze nie zgrane) ale coś mi nie wychodzi. Ktoś ma pomysł?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #1790
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    . Jakoś ustawiłem, że zdjęcia i video nagrywają się na jednej (CF) a kopie zdjęć na drugiej (SD).
    .......Tyle, że fotki zgrywają się równocześnie z pierwszej i drugiej do jednego folderu przy zgrywaniu automatycznym i robi się chlew w katalogu
    Segreguj po zgraniu. W katalogu. Wybierasz opcje Sortuj i ułożą ci się pierw zdjęcia a potem filmy (lub odwrotnie). Wtedy zakładasz podkatalog, zaznaczasz np wszystkie filmy (shift, pierwszy i ostatni plik) i przenosisz filmy do podkatalogu. Zostają same zdjęcia. I teraz pytanie. Masz pliki zdjęć z obu kart w tym samym katalogu? Przecież nie mogą tam być dwa pliki o tej samej nazwie. Pliki z jednej z kart mają z automatu dodawane coś na końcu nazwy? Zakłądam, że pliki maja to samo rozszerzenie. Bo jesli inne (jpg i RAW) to sprawa jest prosta, Segregujesz tak jak filmy.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 179 z 189 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •