Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 87

Wątek: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    bardzo spodobal mi sie jeden z komentarzy
    mnie urzekł taki:

    Cytat Zamieszczone przez Grzegorz Zobacz posta
    Lubię też dźwięk podnoszenia lustra


    Równie dobrze może sobie taki wgrać do kompaktu albo smartfona

    I stało się jasne z jakiego powodu wielu fotografów nie potrafi rozstać się z DSLRami
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-05-2019 o 17:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #62
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Widziałem na dpreview. Myślę że w Nikonie od dawna mają ból głowy, bo to by potwierdzało ploty o niezbyt dobrej sprzedaży Zetek - co zresztą dla mnie nie jest niczym dziwnym.

    BTW: 2021 będzie jeszcze kluczowy z innego powodu. Okaże się czy poradzą sobie technologicznie z lagiem wizjerów elektronicznych. To będzie odpowiedź czy dslr pójdą do śmietnika na dobre czy agonia będzie jeszcze trwała.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-05-2019 o 18:30
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 419

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że w Nikonie od dawna mają ból głowy, bo to by potwierdzało ploty o niezbyt dobrej sprzedaży Zetek - co zresztą dla mnie nie jest niczym dziwnym.
    Zarówno R jak i Z debiutowały w atmosferze wcześniej niespotykanego hejtu.
    Najemnicy klepią wciąż to samo co na początku:
    - kupujący Z i R to beta-testerzy,
    - AF w Z jest bezużyteczny,
    - w R nie ma tego czego niema i takie tam,
    - nowe bagnety są niesprawdzone i nie ma do nich szkieł,
    - Z i R zostały sklecone naprędce i nie wiadomo co z nimi dalej.

    Tylko, że teraz coraz trudniej być przekonywującym bo przybywa zadowolonych użytkowników Z i R. Czasami poczytam opinie kupujących na BH Photo i sam jestem zaskoczony ilością pozytywów odnośnie kupionych R i Z. Część ludzi jest w szoku, że sprzęt w ogóle działa ale część potrafi na chłodno dostrzec zalety.

    Udało się ukształtować opinię, że jedna firma produkuje bezlustra. Myślę, że Nikon i Canon nie mają co liczyć na nowych użytkowników. Trochę ludków pozostanie w swoich systemach bo szkła pasują, bo ergonomia ale na więcej nie ma co liczyć.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #64
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Widziałem na dpreview. Myślę że w Nikonie od dawna mają ból głowy, bo to by potwierdzało ploty o niezbyt dobrej sprzedaży Zetek - co zresztą dla mnie nie jest niczym dziwnym.

    BTW: 2021 będzie jeszcze kluczowy z innego powodu. Okaże się czy poradzą sobie technologicznie z lagiem wizjerów elektronicznych. To będzie odpowiedź czy dslr pójdą do śmietnika na dobre czy agonia będzie jeszcze trwała.
    1. Sprzedaż. Czy to nasz problem? Może jestem egoistą, ale mnie obchodzi czy firma mi daje dobry aparat, a nie ile sztuk sprzedała. Nikon ma najdroższy sprzęt (bezlustra) i dlatego mnie nie dziwi trzecie miejsce.

    2. Sony A9 nie ma lagów, czyli da sie to zrobić, choć to podnosi cenę (osobny procesor).

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zarówno R jak i Z debiutowały w atmosferze wcześniej niespotykanego hejtu.
    Najemnicy klepią wciąż to samo co na początku:
    - kupujący Z i R to beta-testerzy,
    - AF w Z jest bezużyteczny,
    - w R nie ma tego czego niema i takie tam,
    - nowe bagnety są niesprawdzone i nie ma do nich szkieł,
    - Z i R zostały sklecone naprędce i nie wiadomo co z nimi dalej.

    Tylko, że teraz coraz trudniej być przekonywującym bo przybywa zadowolonych użytkowników Z i R. Czasami poczytam opinie kupujących na BH Photo i sam jestem zaskoczony ilością pozytywów odnośnie kupionych R i Z. Część ludzi jest w szoku, że sprzęt w ogóle działa ale część potrafi na chłodno dostrzec zalety.
    Dokładnie.
    Nie wiem na ile sie rozeznajecie w Nikonach (Z), ale uważam, że aktualnie trzeba upaść na głowę by z lustrzanki Nikona sie przesiadać na Sony A7. Po aktualizacji softu (eyefocus) praktyczna różnica między bezlustrami spadła do niemal zera, Nikony mają lepsze parametry w filmie!!! (sic!), przewaga eyefocus Sony jest w sytuacjach .. w naturze prawie nie wystepujących (tester musi sie wykazac by pokazać lepszość Sony). Przy kolejnym modelu (albo upgrade) Sony będzie wygrywało, ale jedynie ceną. Tylko gdy sie porówna cene nowych w sklepie. Wyższa cena body N nie przesądzi o tym, by odejść z systemu, bo zatrzymują w nim szkła dotychczas posiadane. A oferta szkieł natywnych za rok zaspokoi podstawowe potrzeby wielu fotografów (UWA do krajobrazów 14-35, 24-70 i 70-200/2.8, tańszy 24-70/4, kilka stałek 1.8)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Myślę, że Nikon i Canon nie mają co liczyć na nowych użytkowników. Trochę ludków pozostanie w swoich systemach bo szkła pasują, bo ergonomia ale na więcej nie ma co liczyć.
    Ale to absolutnie wystarczy! Sprzedaż w danym roku ma się nijak do potencjału tego co w domu mają ludzie. Co z tego, że firma X (Sony) sprzeda w danym roku o kilka % więcej niż konkurencja, jak w użyciu jest kilkakrotnie więcej ludzi uzytkujacych systemy i optykę innych firm (Nikon, Canon). W Sony nie ma (prawie) ludzi przesiadających się z lustrzanek Sony. W Canonie i Nikonie sa ich dziesiątki milionów. Biorąc pod uwagę spadki sprzedaży aparatów z wymienną optyką rok do roku to Sony nie ma szans by kiedykolwiek prześcignąć te liczbę Canonów i Nikonów jakie są u ludzi. Dobrze może w Sony wyglądac jedynie sprzedaż aparatów w danym roku, to tyle. I epatują tym ludzi na maxa. Marketing mają dobry.
    Zresztą co mnie to obchodzi. Ja chcę dobrego aparatu, a ile kto sprzeda ...
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zresztą co mnie to obchodzi. Ja chcę dobrego aparatu, a ile kto sprzeda ...
    To ja poproszę takie A9 z logo Canona na korpusie i wbudowanym bagnetem EF Canona w cenie EOS R-ki. Innych życzeń chwilowo brak Napis to pikuś ,ale jak przełożyć bagnet ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-05-2019 o 22:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #66
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikon ma najdroższy sprzęt (bezlustra) i dlatego mnie nie dziwi trzecie miejsce.
    Tak, to może być pośrednio odpowiedź. Może też być nim (dla niektórych oczywiście) - wygląd zetek - w opinii nazwijmy to ulicy - najbrzydszych aparatów ever . Wiem że to może mało poważne ale takie rzeczy dla sprzedaży mają znaczenie.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. Sony A9 nie ma lagów, czyli da sie to zrobić, choć to podnosi cenę (osobny procesor).
    Sprawdzałeś?
    Ja opieram się na opinii dwóch moich znajomych, którzy mieli to body na testach wypożyczone przy okazji skoków i obaj (jeden wielki talib Sony ) twierdzą jednoznacznie - tak, lagi wizjera są. I tak, w sporcie może to być problematyczne.
    Fakt. Nie miałem, nie używałem więc opieram się na opiniach ale te po necie też są podobne. Myślę że inżynierowie Nikona nie są idiotami i mają pełen ogląd rynku i nie wychylali by się z takimi rewelacjami bez sprawdzenia obecnych technologii.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale to absolutnie wystarczy! Sprzedaż w danym roku ma się nijak do potencjału tego co w domu mają ludzie. Co z tego, że firma X (Sony) sprzeda w danym roku o kilka % więcej niż konkurencja, jak w użyciu jest kilkakrotnie więcej ludzi uzytkujacych systemy i optykę innych firm (Nikon, Canon). W Sony nie ma (prawie) ludzi przesiadających się z lustrzanek Sony. W Canonie i Nikonie sa ich dziesiątki milionów. Biorąc pod uwagę spadki sprzedaży aparatów z wymienną optyką rok do roku to Sony nie ma szans by kiedykolwiek prześcignąć te liczbę Canonów i Nikonów jakie są u ludzi. Dobrze może w Sony wyglądac jedynie sprzedaż aparatów w danym roku, to tyle. I epatują tym ludzi na maxa. Marketing mają dobry.
    To prawda. Po to są przecież te wrzutki ale też dają do myślenia i pole do analiz .
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zresztą co mnie to obchodzi. Ja chcę dobrego aparatu, a ile kto sprzeda ...
    No tak ale to w takim razie ten wpis nie był dla Ciebie ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-05-2019 o 22:54
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #67
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To ja poproszę takie A9 z logo Canona na korpusie i wbudowanym bagnetem EF Canona w cenie EOS R-ki.
    Na razie Canon i Nikon nie oferują flagowca. I to rozumiem, zbierają doświadczenie na modelach ze średniej półki.
    Przy okazji. Jesteś gotów zapłacić za takie body więcej niż kosztował na starcie A9? Bo to nie jest cena R-ki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-05-2019 o 22:55
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #68
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To ja poproszę takie A9 z logo Canona na korpusie i wbudowanym bagnetem EF Canona w cenie EOS R-ki. Innych życzeń chwilowo brak Napis to pikuś ,ale jak przełożyć bagnet ?
    Będzie, natomiast co do ceny, hmmmm... dżentelmeni podobno o pieniądzach nie dyskutują ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #69
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak, to może być pośrednio odpowiedź. Może też być nim (dla niektórych oczywiście) - wygląd zetek - w opinii nazwijmy to ulicy - najbrzydszych aparatów ever . Wiem że to może mało poważne ale takie rzeczy dla sprzedaży mają znaczenie.
    Odbiję piłkę i powiem, że czytam opinie takie że Canon R jest brzydszy.
    Mi sie podoba Fuji i Pentax, a bezlustra zarówno C i N sa okropne. Co mi nie przeszkodzi kupić jakiegos Nikona Z, bo patrze na to co sprzęt oferuje i na to co mam do tej pory (czyli wykluczam przesiadkę).
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sprawdzałeś?
    Ja opieram się na opinii dwóch moich znajomych, którzy mieli to body na testach wypożyczone przy okazji skoków i obaj (jeden wielki talib Sony ) twierdzą jednoznacznie - tak, lagi wizjera są. I tak, w sporcie może to być problematyczne. ..
    Ja sie opieram na opinii znajomego użytkownika A9. Może o czym innym mówimy? Chodzi o wybudzenie body, czy o to, że w czasie zapisu zdjęcia nie "przycina" obrazu?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #70

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To ja poproszę takie A9 z logo Canona na korpusie i wbudowanym bagnetem EF Canona w cenie EOS R-ki. Innych życzeń chwilowo brak Napis to pikuś ,ale jak przełożyć bagnet ?
    Candar, sorry, że się wtrącam, ale ty już masz najlepsze aparaty na świecie...

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •