Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 98

Wątek: Dylematy posiadacza 80d

  1. #61

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    I Wiesław18 -dobrze ci radzi sprawdź ustawienia AF w nowym aparacie a nie biadolić o jakich problemach że czegoś za dużo że nie możesz sobie poradzić fotografujesz nie od dziś więc DO DZIEŁA jamto
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  2. #62

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    co nie znaczy że te ficzery są zbędne.
    Oooo jak już tak ładnie ze mną rozmawiasz o tych ficzerach (dla mnie wodotryskach)to w dwóch słowach napisz mi co to daje? Korekcja obiektywu to jak dla mnie kojarzy się z profilem obiektywu znanym z L. Jasne partie to nie bardzo wiem.

  3. #63

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Przecież wszystko pisze w instrukcji obsługi. Korekcja wad obiektywów jest autorstwa Canon i jest inna jak w Lightroom. Po raz n-ty powtarzam że Lightroom nie korzysta z "wodotrysków" jak nazywasz wszystkie udogodnienia czy jak im tam. Ochrona jasnych obszarów jest opisana, zacytuję:
    "Można zredukować występowanie prześwietlonych przyciętych bieli"
    Co w tym jest niezrozumiałego?

  4. #64

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Co w tym jest niezrozumiałego?
    Powiem tak W instrukcji wszystko słodko wygląda ale potem "w praniu" wychodzi ile to warte. Dlatego drążę temat czy jest to warte uwagi czy nie i bardziej mi chodzi o Wasze doświadczenia jak to wykorzystujecie, jakie macie zdanie, niż to co sobie tam napisali.

  5. #65

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    W między czasie czekając na zadane pytanie, wracając do kwestii ostrości to chętnie podam pod Waszą ocenę jakieś próbki. Nie chcę nikogo obrażać ale obawiam się dla kogoś coś będzie ostre ja żyleta a dla kogoś mydlane. Na optyczne napisali ostrość ok ileś tam %. Ciekaw jestem co było wyznaczniekm dla ustalenia owej ostrości. Jest jakiś miernik? Póki co taki szybki strzał no i powiększenie bo tak chyba lepiej się ocenia.
    Obiektyw sigma 17-55 f7 ISO 400
    prosto z puszki bez obrabiania f3,5 ISO 200
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 05-01-2019 o 21:00

  6. #66

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Nadal piszesz o korpusie , a to obiektyw w tym przypadku jest ważniejszy
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #67

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Nadal piszesz o korpusie , a to obiektyw w tym przypadku jest ważniejszy
    Oczywiście że tak ale tu głównym tematem jest body

  8. #68
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Żaden z ulepszaczy nie jest zbędny. Ale jeśli robisz raw i wołasz go w Lr to nie ma sensu włączanie ani korekxji obiektywu ani kontroli jasnych partii. Lightroom z tego nie korzysta, podobnie jak z całej reszty, co nie znaczy że te ficzery są zbędne.
    ktoś jeszcze foci w jpg?;/
    ebe ebe

  9. #69
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    ktoś jeszcze foci w jpg?;/
    Ja.... i znam całkiem sporo osób które mają podobnie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #70

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    zatem......

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    ..... jest to warte uwagi czy nie i bardziej mi chodzi o Wasze doświadczenia jak to wykorzystujecie, jakie macie zdanie, niż to co sobie tam napisali.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •