Witam wszystkich. Jestem po raz pierwszy na tym forum więc z góry proszę o wybaczenie jeśli coś źle zrobię.

Chciałem się was poradzić w kwestii jakości zdjęć z Canona 80D. Chodzi mi o to, że wszystkie moje zdjęcia niezależnie jakim obiektywem robione (sigma 17-55 f2.8, canon 100 f2.8 macro L, canon 70-300 f4-5.6 nano usm) w dużym powiększeniu mają jakby spore ziarno czy też szum tak jakby były robione na wysokim iso, choć sa na iso 100 czy 200. Nie wiem czy to po prostu tak ma być bo taka jest matryca i lepiej nie będzie czy cos jednak jest nie tak, a jeśli tak co co jest/możę być przyczyną. Pobrałem sobie zdjęcie z optyczne.pl z testu 80D i tam na zdjęciu w iso 200 praktycznie nie widać takiego ziarna jak na moich wszystkich zdjęciach.
Poniżej wstawiłem swoje zdjęcie tylko "wywołane" z RAWa w camera raw w ustawieniach standardowych, bez żadnych filtrów itp i wyeksportowany z PS do jpg. Wiem że można te ziarno nieco zmniejszyć poprzez choćby użycie filtra w PS usuwanie szumu i ziarna, ale wówczas ewidentnie widać pogorszenie sie ostrości zdjęcia (w powiekszeniu). Prosiłbym was abyście spojrzeli na to zdjęcie w max powiększeniu po pobraniu na komputer i powiedzieli mi czy to jest standard dla tego body czy nie. To zdjęcie zrobiłem na iso 200 canonem 70-300 nano usm przy 1/25 s f/5,6 200 mm.

Ważne jest to że przed "wywołaniem" zdjęcie jak obejrzę go w RAWie pod standardowym sytemowym w win10 programem ZDJĘCIA to takiego ziarna nie widzę, ale nie wiem na ile ten podgląd jest dokładny. W CameraRaw jedyne co zawsze dodaję to korekta aberracji oraz korekta obiektywu ale sprawdziłem i bez tego na tym zdjęciu i jest to samo, a w aparacie też mam włączoną korektę obiektywu... MOże to jednak wina obróbki z CR i PS że to ziarno sie pojawia ...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0002.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	12,00 MB
ID:	1336

PS Jestem mocno początkującym fotoamatorem więc przepraszam, jeśli mój problem wyda sie wam śmieszny. Ja nie mam doświadczenia więc nie jestem w stanie sam określić czy jakość lepsza nie będzie czy jednak powinna być.

pozdrawiam
Marcinus