Pokaż wyniki od 1 do 10 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

Widok wątkowy

  1. #10
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    rynek bardzo szybko zweryfikowal cenę 6DII, a R nie jest pozycjonowana na poziomie serii 5 (tylko sensor piątkopodobny sie zaplątał przez przeeoczenie) - więc na jakim jest - serii 6? to znaczy że cena będzie podobna do serii 6
    Nie przywiązywałbym się do tego pozycjonowania rodem z lustrzanek. Rka to entry level w bezlustrach FF, ale gdzie jest napisane, że cena musi być odpowiednikiem 6d? Zaprojektowanie nowego systemu kosztowało swoje i pewnie Canon liczy na to, że uda im się utrzymać przyzwoity poziom cenowy przez określony czas. Jak będzie, to się okaże po wynikach sprzedaży, ale na cenę 6-7 tyś w przyszłym roku bym nie liczył. Wbrew temu co piszą ludzie na forach, to body ma sporo atutów.

    Na wyprzedażowe ceny szklarni EF bym nie liczył, bo szkła EF z przejściówką działają znakomicie i nie ma ciśnienia na zamianę szklarni na R. Przeciwnie, są argumenty żeby dalej używać szkieł EF, np w postaci przejściówki z filtrem szarym, co jest genialnym rozwiązaniem dla osób filmujących. Ceny szkieł używanych już spadły, bo sporo osób przesiadło się na Sony i część z nich wymieniła szklarnię na natywną. Czas pokaże ile z tych osób wróci do Canona. Wielu z nich pewnie dojdzie do wniosku, że trawa u sąsiada jednak nie jest tak zielona jak sądzili i wróci.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    R w ogóle takie nie wiadomo co. Niby amatorsko niby pro, z jednej strony jeden slot z drugiej podstawowa ogniskowa 50mm za 11K, niby 4K ale z jakim cropem. Naprawdę uważam, że ten aparat został zrobiony jako zapchaj dziurę dla mark II, bo konkrecja dla sony to to nie jest.
    Mirror wydaje mi się, że to będzie skok jak z 5dII i 5dIII i oby nie cenowy jak 5dIII na 5dIV
    Jeżeli chodzi o zdjęcia, to co mu konkretnie brakuje do A7III? Dla mnie i dla moich potrzeb to lepsze body właściwie w każdym fotograficznym aspekcie. Oczywiście możesz mieć inne zdanie.
    Jeżeli chodzi o filmowanie, zgoda; to nie jest body, które spełnia moje oczekiwania i osobiście wolałbym w R-ce sensor z 1Dx mk II z jego zaletami video. Sony A7III to nie jest dla mnie żaden złoty gral w video. 4k 8bit z beznadziejnym bitrate i próbkowaniem 420, ze słabym fullHD i kolorem, który mi nie pasuje. Są lepsze body do filmowania na rynku, a jednym z nich jest właśnie 1Dx mk II, ale też Panasonic i BM Pocket 4k.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-11-2018 o 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •