Strona 273 z 410 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274275283323373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 721 do 2 730 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2721
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 436

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez dolat Zobacz posta
    coś mi nie pasuje w tym aparacie zobaczcie, to jest fotka z c 200 2.8 is II, jakieś pasy w tle, na 6D idealnie gładkie rozmycie w takim samym kadrze, ktoś się spotkał z takim problemem ? Załącznik 3294
    Podaj parametry zdjęcia i na jakiej migawce było to robione. Elektronicznej ?

  2. #2722
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    migawka elektroniczna, AV, Auto iso, przysłona 2,8 byo ciemno więc czasy były długie 1/200. wczoraj kupiłem więc w nocy się bawiłem, dziś jak wstałem to na wszystkich obiektywach skierowanych na szarą ścianę mam takie paski. Przywróciłem ustawienia fabryczne i problem zniknął (nie wiem więc która funkcja to determinuje), natomiast to jedna rzecz, która mnie męczy to maga niedoświetlenia na wielosegmentowym muszę korygować o ponad 1 1/3. Wiem że jeszcze może nie doczytałem wszystkiego ale nigdy nie miałem takich sytuacji z innymi body.

  3. #2723
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    957

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez dolat Zobacz posta
    migawka elektroniczna
    I prawdopodobnie to było powodem pasów. Ja na razie robię głównie na klasycznej migawce i zero problemów.
    Cytat Zamieszczone przez dolat Zobacz posta
    natomiast to jedna rzecz, która mnie męczy to maga niedoświetlenia na wielosegmentowym muszę korygować o ponad 1 1/3. Wiem że jeszcze może nie doczytałem wszystkiego ale nigdy nie miałem takich sytuacji z innymi body.
    Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem. Pod tym względem zachowuje się tak, jak moje dotychczasowe lustrzanki. Często delikatnie koryguję ekspozycję na plus, ale dokładnie tak samo robię na lustrzankach. To zależy od danego kadru, bywa, że korekcji nie ma, lub jest potrzebna delikatnie na minus.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #2724
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    jesli bylo to oswietlenie sztuczne niezarowe to pasy wynikaja z czestosci sieci i migawki elektronicznej.

  5. #2725
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 689

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na str. 151 instrukcji jest o tym mowa.

  6. #2726
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    dziękuję było sztuczne halogenowe (to chyba nie żarowe), ok rozumiem że migawki elektronicznej nie ma co ustawiać w sztucznym oświetleniu i że to tak ma być a nie z moim body jest coś nie tak, wieczorem wrzucę jakieś foty z porównania dla Sigmy 35A i 200 2.8 na takich samych parametrach dla R i 6D aby ocenić te niedoświetlenie, może na słońcu będzie ok nie sprawdzałem, ale chciałbym też mieć ok dla zdjęć w pomieszczeniach, oczywiście można kompensować ale ta kompensata powinna być w miarę stała i nie za duża.

  7. #2727
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 436

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Musisz zupdatewac softwere w sigmach do ostaniego i problem niedoswietlen zniknie. Tez tak mailem. W sigma centeum za free lub sigma dock.

  8. #2728
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 689

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mi te pasy na elektronicznej migawce przy niektórych żarówkach też się pojawiają. Przyłączam na mechaniczną i jest ok. Nic strasznego, ten typ tak ma.

  9. #2729
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dziękuje panowieza rady, wgranie nowego oprogramowania do obiektywu zamyka wszystkie problemy.

  10. #2730
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Swoją drogą ciekawe ilu użytkowników CB ma już R? Początkowo miał raczej chłodne przyjęcie
    Miłego dnia
    moja www

Strona 273 z 410 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274275283323373 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •