Strona 65 z 410 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #641
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    gwoli scislosci: wytne to trollowanie, jak juz skonczymy
    Tam trolowanie, wszystko jest dla ludzi nawet sony!

  2. #642
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Tam trolowanie, wszystko jest dla ludzi nawet sony!
    www albo tez flickr

  3. #643
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Tak wyglądają trzy przykładowe pliki RAW zapisane w formacie *.cr3 czyli tym nowym formacie z kompresją otwarte pod najnowszą wersją Digital Photo Professional o numerze 4.9.0.0 z podkręconym "Shadow" na 5, "Brightness adjustment" na 3 i powyłączanymi wszystkimi ulepszaczami oprócz "Gamma adjustment" który zostawiłem tak jak sobie program życzył. Wybrałem je ze względu na różnicę w ISO no i że było co w nich rozjaśniać:


    Pliki RAW pochodzą stąd https://www.photographyblog.com/revi...preview_images gdzie jest napisane:

    Ahead of our full review, here are some sample JPEG and Raw images and a 4K movie taken with a full production version of the brand new Canon EOS R compact system camera and the RF 24-105mm f/4L IS USM lens.

    We've also included the entire ISO range from 100 to 40000, plus the Hi1 and Hi2 settings too.

    UPDATE: We've now updated our gallery with more sample images taken with the RF 24-105mm f/4L IS USM and RF 50mm f/1.2L USM lenses, plus the EF 85mm f/1.4 and EF 70-200mm f/2.8 lenses with the use of the new EF-EOS R adapter.
    1.


    2.


    3.


  4. #644
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja się śmieję z "ambasadorów" Sony, zadowolony użytkownik nie będzie przesiadywał na obcym forum i udowadniał wyższości swojego systemu - to patologia do leczenia ......
    Śmiech to zdrowie, tak więc do oporu śmiać się proszę Patologią i frustracją nazwałbym raczej zamykanie się w szklanej kuli ze "swoim systemem". Tak, wiem... też mam znajomego który ma już bodaj 15-ego nissana bo ufa tej marce od czasu jak zrobił prawo jazdy i kupił swoje pierwsze wymarzone autko w salonie (nówka sztuka). Dla producenta taka osoba to SKARB, choć ja bym użył z goła (lub z ubrana) całkiem innego określenia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2018 o 19:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #645
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Weś ić stond ! Daj ludziom kochać to co robią, to co mają i na co ich stać. Idź se kochaj swoje sony i bądź szczęśliwy, ale rób to gdzie indziej.
    p.s tu przez takich jak ty czy jakiś tam mike nawet sobie pożartować nie można bo od razu - trole autostrady FANOBOYYYYYEEEE

  6. #646
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Tak wyglądają trzy przykładowe pliki RAW zapisane w formacie *.cr3 czyli tym nowym formacie z kompresją otwarte pod najnowszą wersją Digital Photo Professional o numerze 4.9.0.0 z podkręconym "Shadow" na 5, "Brightness adjustment" na 3 i powyłączanymi wszystkimi ulepszaczami oprócz "Gamma adjustment" który zostawiłem tak jak sobie program życzył. Wybrałem je ze względu na różnicę w ISO no i że było co w nich rozjaśniać
    "Swojego" RAWa do obróbki w LR wziąłem z tego samego źródła: canon_eos_r_24.cr3.
    Wybierałem ISO 100 bo klasyczny banding to domena niskich ISO.
    Na twoich obrazkach widać, że i na ISO 125 i na ISO 1600 są zielone paski więc to raczej nie klasyczny banding tylko coś innego. W LR jest tak samo jak w DPP więc to nie problem wywoływaczki.
    Mam nadzieję, że soft to generuje i poprawią firmware.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #647
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Pojawiły się sample porównawcze na dpreview. Generalnie całość wygląda baaaaaaaaaardzo podobnie do 5D mkIV.....
    https://www.dpreview.com/reviews/can...sions-review/5
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #648
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    podkręconym "Shadow" na 5, "Brightness adjustment" na 3
    Czy u was w zony wszystkie zdjęcia tak traktujecie? Macie jakiś problem z pomiarem światła? To już nawet nie jest śmieszne, tylko żałosne.

  9. #649
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    @sven widzę na giełdzie, że masz 5dmkIV. Jak możesz, powiedz proszę, czy AF w R-ce jest lepszy od tego w 5-tce na LV (single/face). Chodzi mi głównie o trafienia na jasnych szkłach.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #650
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z tego co piszą po internetach to AF jest zupełnie wystarczający ale nie łudźmy się standardy 1D to nie są .
    Dla mnie bardziej ciekawe są szczegóły dotyczące wizjera. Szczególnie jak pracuje gdy na matrycy jest już mocno podbite iso. To mnie strasznie wkurzało w Sony. Tam przy wysokich iso obraz jest wyraźnie zaszumiony w wizjerze - na mnie działa to destrukcyjnie, bo zamiast skupiać się na kompozycji myślę o technikaliach. To jedna z rzeczy które bardzo mnie dotąd zniechęcały do ML.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 65 z 410 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •