Strona 54 z 410 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #531
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No na razie w filmiku Toniego [0:52]:
    https://www.youtube.com/watch?v=IwUHBolbCbU
    A dlaczego na tych zdjęciach jedne elementy są jaśniejsze, drugie ciemniejsze, do tego jeszcze różnią się kolorem?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #532
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A dlaczego na tych zdjęciach jedne elementy są jaśniejsze, drugie ciemniejsze, do tego jeszcze różnią się kolorem?
    To dopiero pierwsze porównanie R i 5DIV. Ja mam nadzieję, że Tony wywołał RAWy byle czym (skonwertował do DNG) i miał egzemplarz przedprodukcyjny R.
    Zobaczymy jakie algorytmy zastosują w LR - może obrazki się jakoś zbliżą. 5DIV ma wg mnie bardzo ładny szum, taki analogowy, lekko ziarnisty, bez białych kropek. Podoba mi się to bardziej niż to co produkują sensory Sony o lepszych wynikach i nie chciałbym aby to popsuli w R w imię jakiejś "ochronki" dla 5DIV.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #533

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czego konkretnie szkoda?

    mnie akurat lustrzanki bardzo pasuja i do mirrorlessa mi sie nie spieszy. a jest jeszcze pare szkiel EF, ktore chetnie bym kupil...
    Tego, że R jest gorszy niż mógłby być ( co nie znaczy, że ogólnie zły). Tu nie chodzi o to kiedy wymrą lustrzanki i czy ktoś je lubi czy nie tylko o to, że lider na rynku był w stanie chętnym na canonowskie ml zaferować coś lepszego. Na przykład W roku 2018 4kl/s w szybkiej serii w body za ponad 10kzł to żart i to słaby.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wystarczy, że zabije bezlustra Soniaka????
    A niech sobie zabija co chce. Ja jestem fotografem amatorem, w odróżnieniu od wyznawców jakiejś marki i mało mnie interesuje logo na sprzęcie. Ty ciągle się musisz wspierać tekstami o zjadaniu sony.... skąd się w Tobie bierze fascynacja tą marką? Jeśli nie zauważyłeś to ja o Sony nic nie mówiłem :P

  4. #534
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Przymusiłem się do wysłuchania kilkunastu opowieści vlogerów, którzy mieli możliwość zabawy Eos R przez bodajże 6 tygodni.
    Pomijając taki sobie poziom reżyserki tych wynurzeń jestem pod wrażeniem (negatywnym) marudnego tonu opisu swoich wrażeń.
    Nie mówię, że oczekiwałbym euforii ale sensowniej mogłoby to wyglądać. Jest kilka fajnych zdań w całej tej tyradzie ale to tyle.
    Każdy może sobie posłuchać i ocenić. Może brak oczywistego adresata tego sprzętu, może każdy już się przyzwyczaił do gadżetowni spod różnych flag ale trudno wyłowić opinię odnośnie oczywistych cech sprzętu foto:
    obrazek, kolory, wysokie ISO, szumy. Wygląda, że nikt już nie robi zdjęć tylko video 4k albo jeśli już to to seria >10 fps.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #535
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przymusiłem się do wysłuchania kilkunastu opowieści vlogerów, którzy mieli możliwość zabawy Eos R przez bodajże 6 tygodni.
    Pomijając taki sobie poziom reżyserki tych wynurzeń jestem pod wrażeniem (negatywnym) marudnego tonu opisu swoich wrażeń.
    Nie mówię, że oczekiwałbym euforii ale sensowniej mogłoby to wyglądać. Jest kilka fajnych zdań w całej tej tyradzie ale to tyle.
    Każdy może sobie posłuchać i ocenić. Może brak oczywistego adresata tego sprzętu, może każdy już się przyzwyczaił do gadżetowni spod różnych flag ale trudno wyłowić opinię odnośnie oczywistych cech sprzętu foto:
    obrazek, kolory, wysokie ISO, szumy. Wygląda, że nikt już nie robi zdjęć tylko video 4k albo jeśli już to to seria >10 fps.
    juz wyjasniam... popularny vloger to jest taka medialna dziwka... ilosc klikow oznacza tu przychod z reklam. a ilosc klikow jest tym wieksza im szybciej wrzuca sie cokolwiek do sieci i im bardziej kontrowersyjne sa opinie.

    stonowane, oparte na dluzszym uzytkowaniu, wypowiedzi, nie generuja duzej ilosci klikow.

    czy to dziala? jak widac dziala, bo obejrzales i dalej napedzasz kliki takim krzykaczom
    www albo tez flickr

  6. #536
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Trafne określenie. Jedyny który mi się podobał był/jest Kai W. który się rozstał z digitalRew po tym jak musiał podziwiać sprzęt od sponsorów nawet, gdy miał inne zdanie. Siwego nie zdzierżę (chociaż mądrze gada)

  7. #537
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przymusiłem się do wysłuchania kilkunastu opowieści vlogerów, którzy mieli możliwość zabawy Eos R przez bodajże 6 tygodni.
    Pomijając taki sobie poziom reżyserki tych wynurzeń jestem pod wrażeniem (negatywnym) marudnego tonu opisu swoich wrażeń.
    Nie mówię, że oczekiwałbym euforii ale sensowniej mogłoby to wyglądać. Jest kilka fajnych zdań w całej tej tyradzie ale to tyle.
    Każdy może sobie posłuchać i ocenić. Może brak oczywistego adresata tego sprzętu, może każdy już się przyzwyczaił do gadżetowni spod różnych flag ale trudno wyłowić opinię odnośnie oczywistych cech sprzętu foto:
    obrazek, kolory, wysokie ISO, szumy. Wygląda, że nikt już nie robi zdjęć tylko video 4k albo jeśli już to to seria >10 fps.
    Ale tak będzie coraz częściej. Nowe aparaty są już tak zaawansowane, że nie da się ich dotknąć porobić zdjęcia i stwierdzić że jest ok lub be. To nie te czasy. Tam jest taka możliwość konfiguracji że tydzień może być mało żeby wszystko sensownie przetestować. Stąd się mam wrażenie głównie biorą te wszystkie jęki na forach zaraz po premierach. Później w realnym użytku okazuje się że większość sprzętu działa całkiem ok i jest dobrze przemyślana.

    Dziś pojawiło się wstępne "review" Rki:
    https://www.dpreview.com/reviews/can...essions-review
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #538
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Kai W jest szalony, ale bezstronny.
    Można go oglądać jako rozrywkę. Coś jak Clarkson z samochodami.

    Siwy jest najbardziej merytoryczny, ale nie dam rady znieść jego powtórzeń i maniery

  9. #539
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdybym był vlogerem wyróżnionym przez Canona możliwoscia przetestowania nowego sprzetu przez te 6 tygodni to bym to zrobił porządnie i przygotował porządną prezentację.
    Osobiście wolałbym, żeby użytkownicy 6D, 6DII, 5DIV ocenili nowy sprzęt, porównali obrazek, AF, ergonomię i co tam jeszcze. Porównanie do ARIII lub Z7 nic mi nie mówi.
    Nie można 10 minut rozpaczać, że nie ma drugiej karty bo to "odkrycie" jest podane w podstawowej specyfikacji. Podobnie crop przy 4k.
    Nie wiemy, czy nowy "suwaczek" jest godnym następcą tylnego kółka, czy ekranik dobrze zastępuje joystick przy wyborze punktu AF. Testowanie Eye AF to żenada.
    Wychodzi, że trzeba kupić i wyrobić sobie zdanie

    PS
    Rzeczywiście siwy najpoważniej potraktował swoje zadanie. Przekaz ma powolny ale merytoryczny.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 04-10-2018 o 17:18
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #540
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Przeczytałem dpreview. I przekonała mnie ta wstępna recenzja! Z tym, że przekonała mnie do mocnego zastanawiania się czy by nie kupić 5dIV (którego oczywiście też nie potrzebuję, ale kryzys wieku średniego zobowiązuje).
    Bezlustra? Autostrada? Przez jeszcze kilka lat to pierdoły i nie żadna autostrada, a zwykła wiejska droga pozbawiona jakiegokolwiek uroku (z mnóstwem krowich placków). EOT.

Strona 54 z 410 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •