Strona 409 z 410 PierwszyPierwszy ... 309359399407408409410 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 081 do 4 090 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #4081
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cześć. Gdzie w R-ce znajdę w menu możliwość zmiany czasu naświetlania - w tej chwili mam max 15 sek i nie ma możliwości przestawienia na 30 sek.
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

  2. #4082
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Cześć. Gdzie w R-ce znajdę w menu możliwość zmiany czasu naświetlania - w tej chwili mam max 15 sek i nie ma możliwości przestawienia na 30 sek.
    Str. 547 instrukcji:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-19 185730.png
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	15546

  3. #4083
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki- o to chodziło. Przeglądałem instrukcję ale to przeoczyłem
    Dawniej: Fuji S7000 - Olympus E500 - Fuji S100Fs - Fuji Finepix S200 EXR - Olympus XZ-2 - Canon M5 - Canon 40D - Canon 6D I Obecnie: Canon EOS R - Canon RF 35 - Canon EF 50 1.4 - Canon RF 70-200 F4 L - Sigma 150-600 C, Olympus OM-D E-M10 mark III + sigma 19 2.8 Art + Olympus 45 1.8 https://www.facebook.com/JacekKozlowskiFotografia

  4. #4084
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zmieniłem body R na R5 i nasuwa mi się taka garść refleksji odnośnie mojej przygody z R.
    1. Jakość wykonania korpusu R jest znakomita - to samo co R5.
    2. Wizjer w R5 jest topowy ale widać przy okazji jak dobry jest ten w R
    3. Wymieniłem body przede wszystkim dla matrycy - postęp jest ale wobec nowego Denoise w LR przewaga R5 nad R na wysokim ISO już nie ta.
    4. Ergonomia R5 jest bardziej tradycyjna i dla wielu stanowi poważny argument o przewadze. Ja dżojstika nie używam odkąd jest ekran dotykowy (precyzyjniejszy i szybszy). Tylne kółko w R5 robi robotę i to jest atut. Pozostałe guziczki - to samo co R.
    Ogólnie widzę, że hejt po debiucie R mocno sprofilował myślenie o tym body (moje też ).
    Był moment, że zaczęto o R myśleć jak o RP, od którego dzieli go realna przepaść.
    Zmiany nie żałuję ale dopłata 9k PLN to sporo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #4085
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zmieniłem body R na R5 i nasuwa mi się taka garść refleksji odnośnie mojej przygody z R.

    [...]
    3. Wymieniłem body przede wszystkim dla matrycy - postęp jest ale wobec nowego Denoise w LR przewaga R5 nad R na wysokim ISO już nie ta.
    @marfot A tak bez szaleństw z ISO, jak wygląda porównanie? Tak do ISO 1600 powiedzmy.

    Też mi chodził po głowie upgrade. Bardziej na R6MKII. Ale po tym i podobnych wpisach w sieci chyba jednak szybciej zmienię R10 na R8, dając klasycznemu R dożywocie w torbie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #4086
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zmieniłem body R na R5 i nasuwa mi się taka garść refleksji odnośnie mojej przygody z R.
    1. Jakość wykonania korpusu R jest znakomita - to samo co R5.
    2. Wizjer w R5 jest topowy ale widać przy okazji jak dobry jest ten w R
    3. Wymieniłem body przede wszystkim dla matrycy - postęp jest ale wobec nowego Denoise w LR przewaga R5 nad R na wysokim ISO już nie ta.
    4. Ergonomia R5 jest bardziej tradycyjna i dla wielu stanowi poważny argument o przewadze. Ja dżojstika nie używam odkąd jest ekran dotykowy (precyzyjniejszy i szybszy). Tylne kółko w R5 robi robotę i to jest atut. Pozostałe guziczki - to samo co R.
    Ogólnie widzę, że hejt po debiucie R mocno sprofilował myślenie o tym body (moje też ).
    Był moment, że zaczęto o R myśleć jak o RP, od którego dzieli go realna przepaść.
    Zmiany nie żałuję ale dopłata 9k PLN to sporo.
    fajnie że napisałeś - już nawet miałem pytać w wątku R5 jak oceniasz zmianę - ja zmieniałem z 6D i to była trochę inna bajka
    przejście z 30 na 45 mpikseli pewnie jest prawie niezauważalne
    do wizjera szybko przywykłem - jest dobry - praca pod światło to pewien problem ale nawet w optycznym wizjerze również niewiele wtedy widać, a af lustrzanki nie zadziała
    jestem szumofobem ale oceniam szum jest utrzymany na bardzo przyzwoitym poziomie nawet na zdjęciach z długim czasem naświetlania (to często w internetach jest opisywane jako problem) szczególnie szum chrominacji - zazdroszczę tego LR ale C1 odrobiło pracę domową z AI (ale odszumiania z AI jeszcze brak) więc nie zmienię na LRa
    o ergonomi się nie wypowiem (bo używałem znacznie prostsze korpusy) mz jest dobrze, a nawet wzorcowo ale zabrakło jednego guzika lub prztyczka

    nie wiem jak dobry jest AF w R dla mnie AF w R5 to ogromny przeskok w stosunku do lustrzanek - po prostu działa zarowno ten z wykrywaniem oka jak i ten bardziej tradycyjny

    też kiedyś przyhejtowałem ale szło o video
    aktualne ceny mz zachęcają

    napiszę ci to samo co kiedyś napisałeś w poście do mnie w czasach kiedy R5 był jeszcze plotką, a nie faktem i pisałem że nie kupię R bo chcę wysokorozdzielczy model - będziesz zadowolony
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 03-12-2023 o 19:06
    EOS 3, 5D, R5

  7. #4087
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak pewnie pamiętacie miałem swego czasu R5 na testach i generalnie obrazek nie przypadł mi do gustu, ale o ergonomii nie dyskutuje, bo jest jednak zdecydowanie lepsza niż w R. Miałem też R6m2 i ten obrazek dopowiada mi najbardziej i wg mnie najmniej szumi z tych wszystkich.

  8. #4088
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    @marfot A tak bez szaleństw z ISO, jak wygląda porównanie? Tak do ISO 1600 powiedzmy.

    Też mi chodził po głowie upgrade. Bardziej na R6MKII. Ale po tym i podobnych wpisach w sieci chyba jednak szybciej zmienię R10 na R8, dając klasycznemu R dożywocie w torbie.
    Obrazek z R5 jest wzorowy. Od premiery tego body wywołałem ponad 200 RAWów z netu i byłem pod wrażeniem jakości i harmonii tej matrycy - to był mój główny motywator do zmiany.
    Teraz musze poćwiczyć na moim sprzęcie ale widzę, że jest super. Szum na ISO 1600 owszem jest, ale ładny, analogowy. Szum chrominancji zawsze rozwalał psychikę - tu go nie ma.
    Ale jak napisałem - nowy Denoise w LR kończy temat szumu - nawet na APS-C. Na wysokim ISO spada DR ale to reguła.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    fajnie że napisałeś - już nawet miałem pytać w wątku R5 jak oceniasz zmianę - ja zmieniałem z 6D i to była trochę inna bajka
    przejście z 30 na 45 mpikseli pewnie jest prawie niezauważalne
    do wizjera szybko przywykłem - jest dobry - praca pod światło to pewien problem ale nawet w optycznym wizjerze również niewiele wtedy widać, a af lustrzanki nie zadziała
    jestem szumofobem ale oceniam szum jest utrzymany na bardzo przyzwoitym poziomie nawet na zdjęciach z długim czasem naświetlania (to często w internetach jest opisywane jako problem) szczególnie szum chrominacji - zazdroszczę tego LR ale C1 odrobiło pracę domową z AI (ale odszumiania z AI jeszcze brak) więc nie zmienię na LRa
    o ergonomi się nie wypowiem (bo używałem znacznie prostsze korpusy) mz jest dobrze, a nawet wzorcowo ale zabrakło jednego guzika lub prztyczka

    nie wiem jak dobry jest AF w R dla mnie AF w R5 to ogromny przeskok w stosunku do lustrzanek - po prostu działa zarowno ten z wykrywaniem oka jak i ten bardziej tradycyjny

    też kiedyś przyhejtowałem ale szło o video
    aktualne ceny mz zachęcają

    napiszę ci to samo co kiedyś napisałeś w poście do mnie w czasach kiedy R5 był jeszcze plotką, a nie faktem i pisałem że nie kupię R bo chcę wysokorozdzielczy model - będziesz zadowolony
    Rozdzielczość i szczegółowość tej matrycy jest uzależniająca. Przejścia tonalne gładziutkie. Pięknie.
    Problem w tym, że matryca w R też dawała ładny dla mnie obrazek i to ze sporą ilością detali.

    R5 to klasyka Canonowskiej ergonomii, każdy ma co potrzebuje, wszystko do oprogramowania. Jak ktoś narzeka to znaczy, że pracuje na jakimś szczególnie wysokim poziomie.
    Będę zadowolony na pewno - już mnie ten korpus pochłania.

    Refleksja odnośnie R jest dla mnie samego zaskoczeniem - to moja szczera reakcja na zmianę.
    Zrozumiałem, że przez kilka ostatnich lat użytkowałem bardzo fajne body
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #4089
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Od dawna twierdzę że R i R5 to najfajniejsze body organoleptycznie. R8 R6 RP to takie trochę zabawki.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #4090
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Już to gdzieś wklejałem ale dla potomnych:
    ISO 40000 z R

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_2312-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	1,16 MB
ID:	15620
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 409 z 410 PierwszyPierwszy ... 309359399407408409410 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •