Strona 186 z 410 PierwszyPierwszy ... 86136176184185186187188196236286 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 851 do 1 860 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1851
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez rauf Zobacz posta
    Jaka jest użyteczność AF w ....
    @rauf - bezlusterowców z tego właśnie powodu używam już od 9 lat Cieszę się razem z Tobą, że to odkryłeś
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1852
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dla mnie zresztą aparat mógłby mieć tylko trzy tryby fotografowania... Av, Tv i M, no dobra cztery, jeszcze B od czasu do czasu
    Tak było dla mnie też do czasu jak pojawił się Fv. Spróbuj, mi bardzo przypasował.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1853
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    ... Aparat musi... nie mieć zbyt dużego "blackoutu" między kolejnymi fotami - szybka reakcja aparatu to podstawa.
    I tutaj bezlusterkowce królują...
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  4. #1854
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Chodziło mi oczywiście o tryb evf/lcd odpowiednik live view na lustrzankach...

  5. #1855
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Photointo no i jak tam sony a7rIII ? Dotarł?

  6. #1856
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Napiszę tak, jestem mega zadowolony. Co dla mnie najważniejsze, jest bardziej kompaktowo niż z lustrem i co najważniejsze TRAFIA WSZYSTKO I WSZYSTKIM - po prostu szok, że Canon tak potrafi...
    Zabrałem go nawet ze 100-400 na lotnisko i do focenia spod płotu dawał radę bez większych problemów i to nie tylko boczniaki. Używałem SERVO z trybem seryjnym, ale tym wolniejszym, gdzie jest priorytet ostrości.
    Fajną opcją jest dodatkowe pokrętło na RF 24-105 do którego przypisałem korektę ekspozycji.
    Słabą opcją jest, że przy zwykłym szkle EF, nie mam za bardzo pomysł, gdzie tą korektę ekspozycji sobie podpiąć, najlepiej by było, gdyby dało się pod pasek dotykowy, ale się nie da... albo nie wiem jeszcze jak to zrobić.
    RAWy bardzo elastycznie się obrabia. Odnoszę wrażenie - to jest co prawda subiektywne - że jest większy zapas niż w 6d mk II i mniej szumi R-ka.

  7. #1857
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Napiszę tak, jestem mega zadowolony. Co dla mnie najważniejsze, jest bardziej kompaktowo niż z lustrem i co najważniejsze TRAFIA WSZYSTKO I WSZYSTKIM - po prostu szok, że Canon tak potrafi...
    I pomijając wszelkie wojenki systemowe Canon vs Nikon vs Sony to celność AF jest dla mnie najważniejszym argumentem za ML* . Nagle wszystkie szkła zyskują drugą młodość. Nie trzeba bawić się w AFMA czy Sigma Dock (no chyba, że do update firmware'u) - wszystko trafia tam gdzie trzeba.

    * - tak, wiem, że można używać w lustrach LiveView z DualPixel, ale nie zawsze jest to wygodne.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    RAWy bardzo elastycznie się obrabia. Odnoszę wrażenie - to jest co prawda subiektywne - że jest większy zapas niż w 6d mk II i mniej szumi R-ka.
    R-ka ma matryce z 5D4 (albo bardzo podobną), więc zdecydowanie powinna być lepsza niż 6D2.
    Ostatnio edytowane przez tmielcarz ; 10-03-2019 o 00:27
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #1858
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    ...
    Fajną opcją jest dodatkowe pokrętło na RF 24-105 do którego przypisałem korektę ekspozycji.
    Słabą opcją jest, że przy zwykłym szkle EF, nie mam za bardzo pomysł, gdzie tą korektę ekspozycji sobie podpiąć, najlepiej by było, gdyby dało się pod pasek dotykowy, ale się nie da... albo nie wiem jeszcze jak to zrobić.
    Zafunduj sobie adapter z pierścieniem:
    https://www.canon.pl/mount-adapters-ef-eos-r/#control
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1859
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zafunduj sobie adapter z pierścieniem:
    https://www.canon.pl/mount-adapters-ef-eos-r/#control
    Może kiedyś. Na ten moment nie jest to szczególny problem, ale dzięki za linka.

  10. #1860
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Canon dawał na początku roku spory cash back na ten adapter. Moze jeszcze daje.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

Strona 186 z 410 PierwszyPierwszy ... 86136176184185186187188196236286 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •