Strona 146 z 410 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 451 do 1 460 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1451
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Dam Ci najbardziej wypasione pudełko zapałek i dorzucę paczkę fajek, a co tam, nawet najlepsze cygaro. Zrób jakiekolwiek zdjęcie, nie mowię, żeby lepsze niż ja ajfonem . Nie popadajmy w paranoję, bo nie spotkałem jeszcze dobrego fotografa, który fotografowały byle czym... Troszę rozsądku .

    .
    to było ironicznie (ten mój post) mistrzu - bo zawsze mnie śmieszą takie teksty na forum, teksty o telefonach komórkowych również mnie bawią - wesołych świąt i udanego zakupu życzę - i chetnie poczytam jak już kupisz tą R.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-12-2018 o 16:35

  2. #1452
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    teksty o telefonach komórkowych również mnie bawią
    Też nie rozumiem jarania się smarkfonami, telefony komórkowe to było "coś" 20-25 lat temu. Dziś nic nadzwyczajnego.

  3. #1453
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to było ironicznie (ten mój post) mistrzu - bo zawsze mnie śmieszą takie teksty na forum, teksty o telefonach komórkowych również mnie bawią - wesołych świąt i udanego zakupu życzę - i chetnie poczytam jak już kupisz tą R.
    Z tym mistrzem to mi pojechałeś . Ja prosty amator jestem a fotki robię jedynie dla przyjemności swojej i tych, którym się one podobają. Ironia czasem też jest potrzebna a momentami wręcz wskazana .
    Natomiast zdanie mam takie, że owszem, pewnie 80% zależy od talentu, ale sam talent bez sprzętu też niewiele zwojuje. Przekonałem się o tym startując swego czasu w rajdach samochodowych, kiedy dysponując bardzo dobrym sprzętem ulegałem młodym talentom w słabszych autach i sam wiem ile trzeba ćwiczeń i wysiłku żeby braki talentowe nadgonić pracą . Natomiast te młode chłopaki jadąc na limicie w pewnym momencie nie dawali rady średniakom w dużo bardziej zaawansowanych samochodach. I właśnie tak w każdej dziedzinie marnuje się wiele talentów - nie stać ich na starty na poziomie, które mogłyby zapewnić mistrzostwo, bo zawsze znajdą się tacy co robią to za grubą kasę i "okupują" miejsca. Dlatego dzisiejszy sport i wiele innych dziedzin są mocno wypaczone...

    Niemniej jednak jak kogoś stać, to zawsze bardziej polecam dobry aparat jako sprzęt do robienia zdjęć niż pudełko od zapałek .

    Co do eRki, to chyba jednak zdecyduję się na sprawdzonego 5D4, bezlusterkowce niech testują póki co inni. Poczekam jak sytuacja się rozwinie i może kiedyś...

    Wesołych Świąt i mega ujęć!!!

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Też nie rozumiem jarania się smarkfonami, telefony komórkowe to było "coś" 20-25 lat temu. Dziś nic nadzwyczajnego.
    Może tak, ale dzisiejsze telefony "robią" naprawdę niezłe fotki, więc nie dziwi fakt, że większość społeczeństwa używa ich praktycznie wszędzie. Jeszcze 10 lat temu chodziłem po górach z ciężkim plecakiem, puszką i 2 obiektywami. Dziś, pewnie też z lenistwa i nadchodzącej starości , ale coraz rzadziej chce mi się zabierać aparat na piesze wędrówki skoro ajfonem jestem w stanie uwiecznić dużo.
    Także trzeba jasno rozdzielić pewne kwestie. Profi aparaty są i nadal długo będą niezastąpione w specyficznych warunkach, ale jeżeli ktoś "cyka fotki", to 98% ludzi poza wąskim gronem wtajemniczonych, dalej nie będzie w stanie odróżnić czym to zostało pstryknięte .
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 25-12-2018 o 09:57
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  4. #1454
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Z tym mistrzem to mi pojechałeś . Ja prosty amator jestem a fotki robię jedynie dla przyjemności swojej i tych, którym się one podobają. Ironia czasem też jest potrzebna a momentami wręcz wskazana .
    Natomiast zdanie mam takie, że owszem, pewnie 80% zależy od talentu, ale sam talent bez sprzętu też niewiele zwojuje. Przekonałem się o tym startując swego czasu w rajdach samochodowych, kiedy dysponując bardzo dobrym sprzętem ulegałem młodym talentom w słabszych autach i sam wiem ile trzeba ćwiczeń i wysiłku żeby braki talentowe nadgonić pracą . Natomiast te młode chłopaki jadąc na limicie w pewnym momencie nie dawali rady średniakom w dużo bardziej zaawansowanych samochodach. I właśnie tak w każdej dziedzinie marnuje się wiele talentów - nie stać ich na starty na poziomie, które mogłyby zapewnić mistrzostwo, bo zawsze znajdą się tacy co robią to za grubą kasę i "okupują" miejsca. Dlatego dzisiejszy sport i wiele innych dziedzin są mocno wypaczone...

    Niemniej jednak jak kogoś stać, to zawsze bardziej polecam dobry aparat jako sprzęt do robienia zdjęć niż pudełko od zapałek .

    Co do eRki, to chyba jednak zdecyduję się na sprawdzonego 5D4, bezlusterkowce niech testują póki co inni. Poczekam jak sytuacja się rozwinie i może kiedyś...

    Wesołych Świąt i mega ujęć!!!


    Może tak, ale dzisiejsze telefony "robią" naprawdę niezłe fotki, więc nie dziwi fakt, że większość społeczeństwa używa ich praktycznie wszędzie. Jeszcze 10 lat temu chodziłem po górach z ciężkim plecakiem, puszką i 2 obiektywami. Dziś, pewnie też z lenistwa i nadchodzącej starości , ale coraz rzadziej chce mi się zabierać aparat na piesze wędrówki skoro ajfonem jestem w stanie uwiecznić dużo.
    Także trzeba jasno rozdzielić pewne kwestie. Profi aparaty są i nadal długo będą niezastąpione w specyficznych warunkach, ale jeżeli ktoś "cyka fotki", to 98% ludzi poza wąskim gronem wtajemniczonych, dalej nie będzie w stanie odróżnić czym to zostało pstryknięte .
    Tym bardziej że np. prawa fizyki (ogniskowa -> głębia ostrości) "nadrabiają" wbudowanym w smarfony oprogramowaniem AI umożliwiając rozmywanie "świata" wokół postaci/portretu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-12-2018 o 10:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1455
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tym bardziej że prawa fizyki (ogniskowa -> głębia ostrości) "nadrabiają" oprogramowaniem np. rozmywając "świat" wokół postaci/portretu

    jp
    Ciekawa sprawa, że producenci smartfonów rozmywanie tła i technologię Live Focus oficjalnie promują fotografiami, których telefon nigdy nie wykonał - wykupionymi ze stockowej bazy i wykonanymi lustrzanką https://www.gsmmaniak.pl/931320/gala...ie-lustrzanka/

    Inna sprawa, że to "programowe rozmycie" to jedna wielka tragedia.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1456
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla kogo kto zna sie na fotografowaniu tak. Dla wiekszosci spoleczenstwa - zdecydowanie nie.

  7. #1457
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ciekawa sprawa, że producenci smartfonów rozmywanie tła i technologię Live Focus oficjalnie promują fotografiami, których telefon nigdy nie wykonał - wykupionymi ze stockowej bazy i wykonanymi lustrzanką https://www.gsmmaniak.pl/931320/gala...ie-lustrzanka/

    Inna sprawa, że to "programowe rozmycie" to jedna wielka tragedia.
    No nie wiem. AI akurat co wersja radzi sobie co raz lepiej i obecnie jest lepiej niż dobrze. Niewykluczone, że niedługo branza foto będzie miała jeszcze gorzej (fotografowie i modele/ki również). Dla AI rozmywanie obrazu, podmianki a nawet tworzenie otoczenia to już żaden problem.

  8. #1458
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    No nie wiem. AI akurat co wersja radzi sobie co raz lepiej i obecnie jest lepiej niż dobrze. Niewykluczone, że niedługo branza foto będzie miała jeszcze gorzej (fotografowie i modele/ki również). Dla AI rozmywanie obrazu, podmianki a nawet tworzenie otoczenia to już żaden problem.
    Jestem tego samego zdania.
    Ponadto AI wkracza już do aparatów foto.
    Być może niedługo ze światła padającego na matrycę wybrane (przez AI) partie pixeli będą rejestrowały tylko wybraną (przez AI) ilość światła

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1459
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Z tym mistrzem to mi pojechałeś . Ja prosty amator jestem a fotki robię jedynie dla przyjemności swojej i tych, którym się one podobają. Ironia czasem też jest potrzebna a momentami wręcz wskazana .
    Natomiast zdanie mam takie, że owszem, pewnie 80% zależy od talentu, ale sam talent bez sprzętu też niewiele zwojuje. Przekonałem się o tym startując swego czasu w rajdach samochodowych, kiedy dysponując bardzo dobrym sprzętem ulegałem młodym talentom w słabszych autach i sam wiem ile trzeba ćwiczeń i wysiłku żeby braki talentowe nadgonić pracą . Natomiast te młode chłopaki jadąc na limicie w pewnym momencie nie dawali rady średniakom w dużo bardziej zaawansowanych samochodach. I właśnie tak w każdej dziedzinie marnuje się wiele talentów - nie stać ich na starty na poziomie, które mogłyby zapewnić mistrzostwo, bo zawsze znajdą się tacy co robią to za grubą kasę i "okupują" miejsca. Dlatego dzisiejszy sport i wiele innych dziedzin są mocno wypaczone...
    Moim zdaniem nie bardzo to porównanie. Tani bardzo przyzwoity aparat młodziak może teraz kupić za naprawdę niewielką kasę. I taki sprzęt umożliwia wiele w zakresie skorzystania z tego "młodego talentu" - bardzo wiele. Problem polega na tym że często żadnego talentu nie ma a zostaje jedynie onanizm sprzętowy i wiara że jak się kupi pełną klatkę z plecakiem eLek to taki Jacob Sobol rzeczywiście jedyne co może to iść łowić ryby .
    Znam trochę takich przypadków i nie ma to nic wspólnego z tym co piszesz o samochodach, bo tam "próg wejścia" jest o kilka rzędów wielkości inny. Przy tym jak nie jedzie to nie ma wyników i choćby był talent na miarę Kubicy to niczego nie osiągnie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-12-2018 o 13:58
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1460
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przy tym jak nie jedzie to nie ma wyników i choćby był talent na miarę Kubicy to niczego nie osiągnie.
    Kubica to trochę inny świat, bo takiego talentu dawno nie było i długo nie będzie. I tu trochę ironicznie mogę stwierdzić, że Robert na kosiarce osiągnie lepsze rezultaty niż nasi niektórzy polscy rajdowcy w klasie R5 .
    P.S. Miałem rajdówkę oklejoną w barwy RK dokładnie tak, jak startował Imprezą WRC w Firstmotorsport . Oczywiście wszystko za przyzwoleniem i błogosławieństwem Robcia .

    W temacie AI, to soft smartfonów trzeba jeszcze mocno dopracować, bo połączenie krawędzi wygląda dramatycznie a rozkład głebi pozostawia wiele do życzenia, co jednak nie przeszkadza większości zachwycać się efektem .
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 25-12-2018 o 15:42

Strona 146 z 410 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156196246 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •