Strona 113 z 410 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1121
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Canon EOS R

    Miałem 5D4 jak nowiutki i zamieniłem na R, z powodu wielkości, wagi, fajnych możliwości
    i nie żałuję przez sekundę tego ruchu. Wystarczył jeden koncert, żebym utwierdził się
    w tym przekonaniu, że to była właściwa decyzja. Jeżdżąc nieco po świecie 5 leżała w domu,
    a jak iPhonem robiłem zdjęcia, bo wagowo miałem sprzętowstręt, dzisiaj wracam do przyjemności
    z fotografowania, z tego co było i jest moją pasją ... to wystarczający argument za.

    Pomijam świetne rozwiązania af i wielu innych banalnych kwestii.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  2. #1122
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Jeżdżąc nieco po świecie 5 leżała w domu
    Jak to możliwe?!

  3. #1123
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Miałem 5D4 jak nowiutki i zamieniłem na R, z powodu wielkości, wagi, fajnych możliwości
    i nie żałuję przez sekundę tego ruchu. Wystarczył jeden koncert, żebym utwierdził się
    w tym przekonaniu, że to była właściwa decyzja. Jeżdżąc nieco po świecie 5 leżała w domu,
    a jak iPhonem robiłem zdjęcia, bo wagowo miałem sprzętowstręt, dzisiaj wracam do przyjemności
    z fotografowania, z tego co było i jest moją pasją ... to wystarczający argument za.

    Pomijam świetne rozwiązania af i wielu innych banalnych kwestii.


    Zasadniczo powyższy tekst o "wracaniu do przyjemności" podczas fotografania odnosi się do każdego bezlusterkowca. W 2010 testowałem Nexa 5 i już został na kilka lat ze szkłami analogowymi i nie tylko

    Wystarczy zrobić wytnij/wklej dowolnego bezlustra.

    Druga sprawa to rzadko się zdarza, aby osoba wydająca kupę kasy na nowy aparat skarżyła się na jego wady
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1124
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    Zasadniczo powyższy tekst o "wracaniu do przyjemności" podczas fotografania odnosi się do każdego bezlusterkowca. W 2010 testowałem Nexa 5 i już został na kilka lat ze szkłami analogowymi i nie tylko

    Wystarczy zrobić wytnij/wklej dowolnego bezlustra.

    Druga sprawa to rzadko się zdarza, aby osoba wydająca kupę kasy na nowy aparat skarżyła się na jego wady
    Znam takich (oczywiście nie dotyczy to tylko aparatów) . Świat malkontentów jest niepowtarzalny .
    Z bezlustrami zgadzam się w 100% też tak mam .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ja tak miałem ostatnio z 50 1.2L poprzednio z 85L a wcześniej przy przesiadce z 5dII na 5dIII ( Af ) a jeszcze wcześniej z 40d na 5dII+35L czy bedzie fan po przejsciu na ML. Jeśli to ma być przejście z przejściówką to jakoś wątpię
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 26-11-2018 o 20:00

  6. #1126
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    Zasadniczo powyższy tekst o "wracaniu do przyjemności" podczas fotografania odnosi się do każdego bezlusterkowca. W 2010 testowałem Nexa 5 i już został na kilka lat ze szkłami analogowymi i nie tylko

    Wystarczy zrobić wytnij/wklej dowolnego bezlustra.

    Druga sprawa to rzadko się zdarza, aby osoba wydająca kupę kasy na nowy aparat skarżyła się na jego wady
    Sprostuję tylko jedno, ja nie wydałem kasy, ja od wielu lat stosuję technikę wymiany na nowszy,
    z niewielką dopłatą, sprzęt miewam w stanie niemalże idealnym, bo dbam i szybko znajduję nabywcę,
    obie strony szczęśliwe. Dopłacam do nowego naprawdę niewiele i wchodzę na nowe obroty. Tym razem
    było odwrotnie, sprzedałem 5d4 z niewielką stratą od zakupu, z przebiegiem 1800 klapnięć, kupiłem
    R z fv, odjąłem sobie podatki i mam jeszcze całą masę oszczędności i radość z nowości, zabawę
    i wiele innych pozytywnych wrażeń. Nie mam powodu zachwalać, bo się wypłaciłem naście kzł :-)

    WIem, że zamiana 5d4 na R może nie jest tak wprost do uzasadnienia, wiele je jednak różni ale
    ja jestem amatorem, kocham i mam pasję do fotografowania całe życie mi towarzyszy i będzie tak
    jeszcze długo pewnie, pozostaje kwestia funduszy, nie muszę się napinać żeby sobie sprawić nowy
    najdroższy, czy najlepszy ale nie o to w tym chodzi. Obecnie znudziło mi się targanie 10 kg
    plecaka, wolę tą fajną, zgrabną puszkę z 50 zabrać ze sobą mimo, że nie rozstawałem się z białym
    70-200 2.8 od 10 lat. Na wszystko przychodzi czas i u mnie się to zadziało, miałem dość 5 i tyle.
    Widzę same + z tej zamiany, nie przeszkadza mi jedna karta, bo i tak miałem tylko 2 SD i jedno
    takie gniazdo w 5, nie przeszkadza mi zmiana ułożenia guzików, bo jeden koncert w sobotę i mam
    już poprzestawiane w głowie i palcach, nie nagrywam i grzeje mnie czy to R robi gorzej i tak można
    by mnożyć, szkoda zaśmiecać temat.

    Podsumować należało by jednym zdaniem - jest fajnie, bo jest nowe i jest zabawa, jest przyjemność.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  7. #1127
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Sprostuję tylko jedno, ja nie wydałem kasy, ja od wielu lat stosuję technikę wymiany na nowszy,
    z niewielką dopłatą, sprzęt miewam w stanie niemalże idealnym, bo dbam i szybko znajduję nabywcę,
    obie strony szczęśliwe. Dopłacam do nowego naprawdę niewiele i wchodzę na nowe obroty. Tym razem
    było odwrotnie, sprzedałem 5d4 z niewielką stratą od zakupu, z przebiegiem 1800 klapnięć, kupiłem
    R z fv, odjąłem sobie podatki i mam jeszcze całą masę oszczędności i radość z nowości, zabawę
    i wiele innych pozytywnych wrażeń. Nie mam powodu zachwalać, bo się wypłaciłem naście kzł :-)

    WIem, że zamiana 5d4 na R może nie jest tak wprost do uzasadnienia, wiele je jednak różni ale
    ja jestem amatorem, kocham i mam pasję do fotografowania całe życie mi towarzyszy i będzie tak
    jeszcze długo pewnie, pozostaje kwestia funduszy, nie muszę się napinać żeby sobie sprawić nowy
    najdroższy, czy najlepszy ale nie o to w tym chodzi. Obecnie znudziło mi się targanie 10 kg
    plecaka, wolę tą fajną, zgrabną puszkę z 50 zabrać ze sobą mimo, że nie rozstawałem się z białym
    70-200 2.8 od 10 lat. Na wszystko przychodzi czas i u mnie się to zadziało, miałem dość 5 i tyle.
    Widzę same + z tej zamiany, nie przeszkadza mi jedna karta, bo i tak miałem tylko 2 SD i jedno
    takie gniazdo w 5, nie przeszkadza mi zmiana ułożenia guzików, bo jeden koncert w sobotę i mam
    już poprzestawiane w głowie i palcach, nie nagrywam i grzeje mnie czy to R robi gorzej i tak można
    by mnożyć, szkoda zaśmiecać temat.

    Podsumować należało by jednym zdaniem - jest fajnie, bo jest nowe i jest zabawa, jest przyjemność.
    No i o to chodzi

    Każdemu według potrzeb. Gdybym robił wyłącznie widoczki i pejzaże to nie miałbym żadnych uwag do EOSa R. Ale potrzebuję więcej niż 3 fps w trybie AF-C, bo czasem robię zdjęcia w ruchu (nawet przy zwykłych portretach https://35photo.ru/photos_main/542/2713528.jpg - https://35photo.ru/photos_main/543/2715601.jpg ) oraz wydajny i celny EYE AF z detekcją oka w trybie AF-C i do tego stabilizację matrycy. Z tymi składowymi jestem pewien, że zrobię kilka ujęć i wszystkie foty będą w punkt i nie będę zmuszony do 100 powtórek (często niemożliwych z oczywistych powodów). Tryb filmowy i rozdzielczość EVF mnie nie interesuje jakoś specjalnie, bo bardziej cenię dobrą matrycę w aparacie niż cudowny i wysoko rozdzielczy EVF. Mam przyzwyczajenie z analogów, że "kłaki" i paprochy w OVF niespecjalnie mi przeszkadzają, ale plamy i rysy na negatywie już mnie deczko denerwowały Oczywiście, że nawet starym 5D da się zrobić bardzo fajne foty w ruchu - tyle tylko, że trzeba nad nimi dłużej posiedzieć https://beta.1x.com/photo/391254 tylko mamy 2018 rok gwoli ścisłości
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-11-2018 o 21:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1128
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jest już test R-ki na optycznych
    https://www.optyczne.pl/413.1-Test_a...st%C4%99p.html
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #1129
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Rozdział "Dynamika tonalna", cytat z Optyczne.pl: "Mimo to, Canon wygrywa z Nikonem Z7 w zasadzie dla każdej czułości, poza natywną (ISO 64). Dopiero w starciu z Sony testowany aparat jest na straconej pozycji, a wyniki wyrównują się dopiero dla ISO 3200.". To już DR u Canona przewyższa Nikonowski

  10. #1130
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    I co nadaje się do czegoś czy kicha ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 113 z 410 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •