Strona 111 z 410 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161211 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1101
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    candar, Twój?

  2. #1102
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pierwsze F1 w wersji F-1 High Speed ​​Motor Drive wyprodukowano na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1972 w Sapporo w Japonii. Później Canon był oficjalnym sponsorem podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku i wydał na tę okazję pamiątkową wersję Nowego F-1. Nawiasem pisząc to przez lata korpus Canona F1 był podstawowym body w wyposażeniu reporterów zagranicznych oraz polskich agencji fotograficznych.

    http://www.mir.com.my/rb/photography...mpicFrontB.JPG
    http://www.mir.com.my/rb/photography...icDataback.JPG
    Piękny.
    Natomiast u mnie sprawy się mają tak że ciężko o obiektywne źródła jak to rzeczywiście wtedy było. Z tego co czytałem w kilku miejscach (nie chce mi się tego szukać) to przez dekady w analogu MF absolutnym liderem rynku pro był Nikon.
    Później jak się pojawił AF to Canon pozamiatał i były takie jęki w branży jak tutaj, bo rozwiązanie Nikona i Minolty pod tym względem było dalekie od doskonałości. I to nie były jakieś pierdoły o które się tu spieramy ale rzeczy zupełnie podstawowe - sprawność i szybkość działania AF (śrubokręt w opozycji do USM to był śmiech na sali przy dłuższych szkłach), stabilizacja optyczna której u konkurencji przez lata nie było, to samo jasne stałki, później w erze cyfry doszły szumiące matryce ccd, brak przez długie lata FF itd.
    Piszę skrótami, bo to nie miejsce na takie rozkminy ale moim zdaniem dla nas jedyne to wybierać co najlepsze w danej chwili i nie myśleć że może coś tam będzie, bo tak realnie nie wiadomo co i kiedy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-11-2018 o 21:01
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1103
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez TM_Mich Zobacz posta
    candar, Twój?
    Nie Mam zwykły w typowej kompletacji reporterskiej
    Ale mam pełen komplet z matówkami punktową i uśredniającą pomiar oraz dwa pryzmaty (zwykły i rozbudowany AE Finder FN) oraz AE Motor Drive FN i do tego kilka fajnych szkiełek


    Ale była też wersja z motorem F1 High Speed Motor Drive, która "robiła" 14 klatek na sekundę w 1984 roku A w EOS R w trybie ciągłym ze śledzeniem jest 3 fps
    http://mir.com.my/rb/photography/har...peed/index.htm

    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-11-2018 o 21:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1104
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ale była też wersja z motorem F1 High Speed Motor Drive, która "robiła" 14 klatek na sekundę w 1984 roku A w EOS R w trybie ciągłym ze śledzeniem jest 3 fps
    M6 mojej małżonki robi 7 ze śledzeniem ...
    Skądinąd strona, którą przywołałeś to jedna z moich ulubionych, prawdziwa kopalnia wiedzy .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1105
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Kiedyś to potrafili się przyłożyć. Piękny. Mój A-1 przy tym, wygląda jak brzydkie kaczątko.

  6. #1106
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    M6 mojej małżonki robi 7 ze śledzeniem ...
    Skądinąd strona, którą przywołałeś to jedna z moich ulubionych, prawdziwa kopalnia wiedzy .
    Zgadza się. To najbardziej kompletna strona na temat wszystkich akcesoriów foto canona z czasów analogowych Są tam instrukcje i dużo więcej

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez TM_Mich Zobacz posta
    Kiedyś to potrafili się przyłożyć. Piękny. Mój A-1 przy tym, wygląda jak brzydkie kaczątko.
    Oj nie marudź A1 to świetny aparat! Uwielbiałem go Ale wolałem zostawić F1N

    2001 rok Plenerek GGF - Wieżyca Canon A1 + FD 85-300 f/4,5

    BTW - https://acarphotography.blogspot.com...Z3urmIveKrM38k

    --- Kolejny post ---

    --- Kolejny post ---

    Nowe informacje:

    EOS R Canon z ponad 75mp na horyzoncie
    https://www.canonrumors.com/canon-eo...7KnvhbyYWxTNOk
    "Ostatnio spekulowaliśmy, że Canon nie wyda kolejnych iteracji dla EOS 5DS i EOS 5DS R, a zamiast tego przeniesie kamery o wysokiej rozdzielczości do linii EOS R. Kilka osób powiedziało nam, że tak właśnie się stanie i że opracowywana jest kamera EOS R o nieco ponad 75 megapikselach. Ta kamera może pojawić się w drugiej połowie 2019 roku, jak nam powiedziano. Chociaż dokładna data ogłoszenia jest daleka od decyzji. Jedno ze źródeł dodało, że wysokiej rozdzielczości EOS R pojawi się, gdy ogłosi się 4 lub 5 dodatkowych obiektywów RF, a jeden z nowych obiektywów będzie "najlepszym obiektywem krajobrazu w ofercie Canon".
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-11-2018 o 22:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1107
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Prośba o rumorsach piszmy we właściwym wątku: http://www.canon-board.info/threads/...usterkowce-%29
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1108
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A kiedyż to będzie następca Z7 ?
    Obstawiam 2 lata, niestety.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sporo "zostaje" dla statywu nie mówiąc o zamrażaniu ruchu ludzi lub efektach specjalnych
    Ja temu nie przeczę. Polemizuję tylko ze stwierdzeniem, że IS sie nie przydaje w szerokich kątach. Przydaje się. Nie załatwia 100% sytuacji, ale w wielu absolutnuie wystarcza.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nawiasem pisząc to przez lata korpus Canona F1 był podstawowym body w wyposażeniu reporterów zagranicznych oraz polskich agencji fotograficznych.
    Polski rynek się nie liczył (i nie liczy). Liczy się USA, a tam dominował Nikon. Aż do ery AFu. Oczywiście Canon miał fajne body, takie jak seria F1, z faktycznie najszybszym trybem zdjęć seryjnych. Ja wtedy kupiłem A1. Podobał mi się też T90. Canon dużo dawał na marketing, Nikon nie musiał, i tak był nr 1.

  9. #1109
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Ja temu nie przeczę. Polemizuję tylko ze stwierdzeniem, że IS sie nie przydaje w szerokich kątach. Przydaje się. Nie załatwia 100% sytuacji, ale w wielu absolutnuie wystarcza.
    W tym zgoda.

    A im większa rozdzielczość matryc oraz lepsze obiektywy tym bardziej.
    Szczególnie dla tych co robią wydruki lub "duże" cropy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-11-2018 o 08:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1110
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pisząc już całkiem poważnie.
    Myślę że rzecz polega na tym że nawet jeśli Sony jest lepsze to ta lepszość nie dla każdego jest istotna. Zaryzykowalbym nawet twierdzenie że dla większości tak jest. Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach. To nie złośliwość ale naprawdę tacy istnieją, po prostu dręczy ich że coś może być lepsze, ja nawet rozumiem że w wyjątkowych przypadkach to może powodować pewnego rodzaju zahamowanie twórcze. W ogólności jednak jest to czysty onanizm i snobizm. Myślę że to ostatnie tu na forum jest rzadkością. .......
    Bez urazy, czytałem ten tekst kilka razy i nie do końca go rozumiem. Np co chciałeś powiedzieć w tym zdaniu:
    "Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach."
    Piszesz o "lepszości", ale to nie są odczucia, to są mierzalne obiektywne parametry lub funkcje. Jestem sercem za canonem, ale chcę wydać pieniądze na lepszą puszkę, nie kierując się sentymentem.
    Nie rozumiem usprawiedliwiania działań canona snobizmem, onanizmem, zahamowaniem twórczym, jego potencjalnych, może niedoszłych nabywców?
    To wg mnie nadużycie.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 111 z 410 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161211 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •