Strona 10 z 410 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A tymczasem Canon za 11 klocków serwuje nam aparat do którego będzie można podpinać fajne obiektywy, ale … droższe niż on sam.
    I o to właśnie w tym "rozwoju" bezlusterkowców chodzi...

  2. #92

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    GPS (doświadczenia własne)
    Technologia "GPS ze smartfonu" jest opanowana, działa doskonale.
    Są opóźnienia gdy aparat włącza się z OFF, jakieś 1.5 - 2.0s wynikające z "dogadywania" się Bluetooth.
    Kilka dni używania, wiele wył/zał aparatu, geotagowanie 'chodzi" bezawaryjnie/bezobsługowo
    Usunięty GPS z ML bo pobiera dużo energii.

    Wyszły już pierwsze smartfony z dwuzakresowym GPS (chip BCM 47755) które (ponoć) znacznie zwiększają dokładność wyznaczanie pozycji ale co ważniejsze (ponoć) mniej się gubią w warunkach ulic z wysokimi budynkami.
    Trzeba poczekać czy warto przy zakupie nowego smartfona uzależniać wybór od istnienia tego chipu.
    W Sony GPS przez BT działa dobrze o ile używasz telefonu z Androidem.
    Dla mnie z przyczyn bezpieczeństwa to jest rozwiązanie nieakceptowalne. Używalność tego rozwiązania z telefonem na iOS jest prawie zerowa.
    Wszystkie telefony od kilku lat mają już GPS'a pracującego na GPS/GLONASS a za chwilę dołączy do nich Galileo o ile EU nie wyda całej kasy przeznaczonej na satelity na przywracanie demokracji w Polsce ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  3. #93
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Używalność tego rozwiązania z telefonem na iOS jest prawie zerowa.
    Mógłbyś rozwinąć temat ? Też używam tylko iOS-a i stwierdziłem, że brak GPS-a w R zrekompensuje mi telefon. Czyżby to nie miało prawa działać ?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #94

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Mógłbyś rozwinąć temat ? Też używam tylko iOS-a i stwierdziłem, że brak GPS-a w R zrekompensuje mi telefon. Czyżby to nie miało prawa działać ?
    Sony ma rozwiązanie polegające na tym, że body łączy się z telefonem i przez BT na żywo zaciąga bieżącą lokalizację i zapisuje ją w EXIFie czy RAWie.
    Problem polega na tym, że aplikacja do tego służaca na iOS jest badziewna i bardzo często ten link BT się nie zestawia.

    Oczywiście używanie tracker'a na telefonie i potem synchronizowanie z fotkami działa, ale dla mnie to jest pół-środek.

    W Sony ten link zapewnia też synchornizację czasu w body.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #95
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    tymczasem w 6D mkII jest wbudowany GPS, ktory (GPS Mode 2) po wylaczeniu aparatu jest nieaktywny i nie ciagnie baterii, a po wlaczeniu aparatu sciaga lokalizacje i automatycznie zapisuje je w pliku i automatycznie synchronizuje godzine w aparacie. nie wiem jak sobie radzi ze strefa czasowa, nie mialem okazji sprawdzic...

    no ale dobra... noszenie komorki przyklejonej do aparatu zeby zasieg BT byl tez mozna uznac za wygodne rozwiazanie. w przypadku bezlusterkowcow Sony (i dzisiejszych 6 calowych smarftonow) to sie robi w sumie podwajanie wielkosci korpusu, ale dobra... kazdy ma inne poglady na ergonomie...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 06-09-2018 o 11:04
    www albo tez flickr

  6. #96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tymczasem w 6D mkII jest wbudowany GPS, ktory (GPS Mode 2) po wylaczeniu aparatu jest nieaktywny i nie ciagnie baterii, a po wlaczeniu aparatu sciaga lokalizacje i automatycznie zapisuje je w pliku i automatycznie synchronizuje godzine w aparacie. nie wiem jak sobie radzi ze strefa czasowa, nie mialem okazji sprawdzic...

    no ale dobra... noszenie komorki przyklejonej do aparatu zeby zasieg BT byl tez mozna uznac za wygodne rozwiazanie. w przypadku bezlusterkowcow Sony (i dzisiejszych 6 calowych smarftonow) to sie robi w sumie podwajanie wielkosci korpusu, ale dobra... kazdy ma inne poglady na ergonomie...
    Chyba nigdy nie zdarzyło mi się robić zdjęć nie mając gdzieś w okolicy komórki.
    Rozwiązanie fajne o ile działa sprawnie.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  7. #97
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    W M50 działa mi to bez problemów, a aplikacja Canon Camera Connect jest jaka jest, mi wystarcza.

  8. #98
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Cichy przytoczył cele systemu EOS R z Canon pl, ja wstawiam te z Canon USA
    "system EOS R został stworzony dla twórców filmowych, którzy wymagają wysokiej jakości, pełnoklatkowego czujnika"
    -ale EOS R nie wykorzystuje całego pełnoklatkowego czujnika w swojej najwyższej filmowej jakości 4K.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    patrzac na pierwsze sample jakosc optyczna RF 50/1.2 robi temu EF 50/1.2 z d* jesien sredniowiecza. /.../


    pozyjemy zobaczymy. akurat czemu jak czemu ale EF 24-105/4 nie da sie zarzucic nadmiernej jakosci optycznej w rogach kadru ponizej 35mm (te szkla w ogole nie powinny sie zaczynac przed 32mm, bo 24mm to jest skandal a 28mm rzutem na tasme kwalifikuje sie do uczciwej jakosci)
    Co do RF 50/1.2 -to tak.

    W RF 24-105/4 na 24mm jest poprawiony tylko sam róg klatki -i to nieznaczne.

    Odsyłam do Canon EOS R system white paper pdf https://downloads.canon.com/nw/camer...hite_paper.pdf gdzie jest porównanie mtf z istniejącymi obiektywami.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    pierwsze wrazenia z polskiego portalu
    https://fotoblogia.pl/12819,canon-eo...ia-przykladowe

    "Co do konkurencji – muszę stwierdzić (i mówię to szczerze), że Nikony Z6 i Z7 biją na wstępie Canona pod kątem ergonomicznym. Niestety Sony również. Nie wyobrażam sobie pracy aparatem bez dżojstika i absurdalnego sposoby wyboru punktów autofokusa. To nie dość, że spowalnia prace, to znacznie denerwuje."
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 06-09-2018 o 11:31

  10. #100
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jeszcze bardziej polubiłem swoje 6d2 z naleśnikiem

    Jak cena się unormuje i wypuszczą tanie STMy to może być popularny.

    Najbardziej mnie niepokoją doniesienia o lagowaniu. Widać procesor nie wyrabia z DPAF.

Strona 10 z 410 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •