Strona 76 z 262 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #751
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    jinks wiem, że to raczej moja lista życzeń, czy raczej rozgoryczenie, ale przyznaj, że taktyka canona jest conajmniej dziwna...
    Jak każdy tutaj też wolałbym żeby specyfikacja nowych Canonów była inna. Jednak ton twojej wypowiedzi odnośnie tego co ten nieudolny Canon powinien zrobić jest na swój sposób zabawny. Wiadomo, że nie robią najlepszych aparatów. Są jednak od lat najlepsi w tym biznesie. Ale bez urazy Serio.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #752
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nie wiem jak jest z rynkiem teraz. Możliwe, że canon sprzedaje najwięcej, ale czy takie ich proroctwa o stratach wynikają tylko z coraz większej konkurencji telefonów komórkowych? Ciekawi mnie czy przypadkiem Sony nie zyskuje a Canon nie traci? Od początku kupowałem tylko sprzęt Canona, od 300D, przez 60D, 5D Mark II, 6D i sporo obiektywów. To, że porównując możliwości bezlusterkowych pełnych klatek (oraz szkieł do nich) mocno zastanawiam się nad przejściem na system Sony coś znaczy. Myślę, że nie jestem w tym odosobniony. Ciekawe jak sytuacja będzie wyglądała za 10 lat.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 29-01-2019 o 12:38

  3. #753
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    jinks wiem, że to raczej moja lista życzeń, czy raczej rozgoryczenie, ale przyznaj, że taktyka canona jest conajmniej dziwna...
    Nie, jest absolutnie logiczna.
    Twoje chęci/potrzeby to nie sa potrzeby większości użytkowników. Sorry, ale to Canon ma racje.
    Sugestia by zastapić 2000D bezlustrem z 50 Mpx na pokładzie jest super, tylko .. jakoś tak cena tych produktów się nie zgadza
    Jasne jest że canon będzie przechodził stopniowo i nie będzie uśmiercał lustrzanek i nie będzie miał od razu w bezlustrach oferty dla wszystkich fotografów. Takie myslenie jest życzeniowe i bardzo naiwne.
    Wszystko wymaga czasu a wy wszystko chcecie natychmiast. Natychmiast można iść do Sony i za 2-3 lata wracać do Canona.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-01-2019 o 12:34

  4. #754
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nie sugeruję by zastąpić 2000D bezlusterem z 50MPX tylko skupić się na systemie EOS M, udoskonalać go. Sprzedaż lustrzanek z serii 000-0000 na pewno mocno spadnie w najbliższym czasie, to od Canona zależy czy ludzie przesiądą się na komórki czy bezlustra z serii EOS M. A dla bardziej zaawansowanych użytkowników mieć coś lepszego niż EOSR. Robiłem zdjęcia tym aparatem z przejściówką i 16-35 4 IS i ten aparat ma problem z łapaniem ostrości na ścianie, czy szafie w moim pokoju bo nie ma ona wyraźnych linii pionowych (problem dual pixel cmos AF o którym pisali już inni), coś dziwnego w aparacie za 10 tys., chyba, że szkła RF lepiej sobie z tym radzą.

    Plotki mówią, że 14 lutego Canon zaprezentuje nowy aparat z serii R. Może to być entry-level z matrycą z 6D mark II i ograniczonymi możliwościami (co by mnie nie zdziwiło), a może też to być aparat pro z nową matrycą ponad 50 MPX. Jeśli to będzie to drugie a Canon zaskoczy nową, większą matrycą z możliwościami iso porównywalnymi do Sony A7RIII, lepszymi możliwościami filmowania i zaprezentuje nowe, wyczekiwane obiektywy to przyjdę tu i to odszczekam (z radością). Niestety wydaje mi się, że się na to nie zanosi.

    Porównanie szumów z EOSR i A7RIII (pewnie takie iso mało kto używa, ale różnica technologiczna jest widoczna gołym okiem).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	{44E1E445-D93B-4415-9F1E-D68399A6D622}.png.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	129,8 KB
ID:	1684

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	{7EB06819-39DF-4AFA-941D-EA4942C3314F}.png.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	143,6 KB
ID:	1685

    Ostrość przy ISO100 i dual pixel shift A7RIII

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	{6741A465-2862-4C5C-8118-38C70664A1BF}.png.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	1686
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 29-01-2019 o 13:08

  5. #755
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To przechodź na to Sony i po problemie. Te jęki co tu wypisujesz to nawet szkoda czasu na komentowanie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #756
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Już nawet mnie, użytkownika Sony, zaczyna męczyć to ciągłe czytanie o słabościach Canona vs Sony. Mam wrażenie, że ambasadorzy Sony na tym forum chcą usłyszeć „tak, macie rację, sony jest najlepsze, a my zrobiliśmy błąd, że zostaliśmy przy canonie” .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #757
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kolekcjoner jakby zmiana systemu była taka prostą sprawą i osoba która jest z Canonem od 2006 roku z łatwością mogła zmienić system. Tu chodzi o to właśnie, że użytkownicy canona kupią i tak to co zrobi, bo to canon. Może dlatego nie konkurują innowacyjnością mając takich wiernych fanów. Jako osoba która kupiła masę ich sprzętu, w tym obiektywów, mam prawo wymagać by nadążali za postępem techniki a nie wypuszczali odświeżone kotlety, bo i tak ciemny lud to kupi. Niech ktoś odkupi ode mnie wszystkie szkła w sensownej cenie to będzie mi łatwiej podjąć decyzję

    Ok, może nie potrafię wyrazić tego słowami. Ten filmik oddaje w części to co chciałem przekazać: https://www.youtube.com/watch?v=VQJWYJ0bXyE
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 29-01-2019 o 14:11

  8. #758
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kupujcie sony! Przy iso 102400 macie szumy niższe o 1.5ev!

    A ja głupi używam 100-800... omineła mnie rewolucja...

  9. #759
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Przewaga A7RIII to nie tylko szumy (Więcej MPX, stabilzowana matryca, większa rozpiętość tonalna, 120FPS w full HD, sloty na dwie karty, cicha migawka w trybie seryjnym, lepsza funkcja eye-focus, więcej zdjęć na akumulatorze, tego można mnożyć). Wiem, że i tak zostanę przy Canonie, mimo, że jego EOSR rozczarowuje. Mam nadzieję, że zaskoczy pozytywnie szkłami RF. Znając Canona może się pokusić o obiektyw o ogniskowej 10 mm na pełną klatkę.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 29-01-2019 o 14:50

  10. #760

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Już nawet mnie, użytkownika Sony, zaczyna męczyć to ciągłe czytanie o słabościach Canona vs Sony. Mam wrażenie, że ambasadorzy Sony na tym forum chcą usłyszeć „tak, macie rację, sony jest najlepsze, a my zrobiliśmy błąd, że zostaliśmy przy canonie” .
    Właśnie z tego powodu przestałem pisać i pewnie przestanę czytać.

    P,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 76 z 262 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126176 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •