Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Witam, ostatnio robiłem zdjęcia w dość ciemnym pomieszczeniu i okazało się, że nie działa wspomaganie AF w lampie 580ex2.
    Aparat 1dmk3.
    Opcja wspomaganie w C.fn jest włączona.
    Styki czyste, lampę podpiąłem do 5dmk2 z obiektywem 50mm f1.4 i działa wspomaganie - czerwone paski.
    Tryb manual, iso 400, tryb alservo i one shot.
    Do aparatu podpięty był obiektyw 17-40 f4.
    Niestety pomoc techniczna Canon nie potrafiła mi pomóc, mieli napisać maila i nic.
    A paniusia z pomocy to powinna pracę zmienić, pierwszy raz na takie coś trafiłem na infolini.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    https://www.dpreview.com/forums/post/36857148

    Ktoś miał taki sam problem ze swoim 7D to mu ktoś inny odpowiedział "Make sure you are NOT in Al Servo mode." czyli "Upewnij się że NIE JESTEŚ w trybie AI Servo." i ponoć to pomogło.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    wspomaganie tylko w one shot działa ale pisałeś że w tym trybie też robiłeś

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Tak, robiłem też w one shot i też nie działa. Jak pisałem ustawienie w Manual i w trybie preselekcji czasu Tv. Może gdzieś w ustawienie C.fn coś przeoczyłem ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Witam ponownie, i co koleżanki i koledzy nikt nie ma pomysłu co może być z tym wspomaganiem ? Canon mi odpisał w mailu ... że nie wiedzą co to może być, może aparat 1dmk3 nie obsługuje tej funkcji, tylko ciekawe, że 5dmk2 i 50d są z tego "rocznika" i tam działa wspomaganie AF z lampą 580ex2

  6. #6
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Cytat Zamieszczone przez mariusz62 Zobacz posta
    Witam ponownie, i co koleżanki i koledzy nikt nie ma pomysłu co może być z tym wspomaganiem ? Canon mi odpisał w mailu ... że nie wiedzą co to może być, może aparat 1dmk3 nie obsługuje tej funkcji, tylko ciekawe, że 5dmk2 i 50d są z tego "rocznika" i tam działa wspomaganie AF z lampą 580ex2
    Witaj, może spróbuj z zasilaniem;

    1) oprócz tego, że w lampie masz włączony tryb wysyłanie promienia wspomagającego AF - tj funkcja C.Fn 08 ustawiona na 0. Można to ustawić w menu lampy (580EX II) lub po podłączeniu lampy do aparatu z pozycji menu aparatu (1d mark III - sterowanie zewnętrzne speedlite/ nastawy C.Fn w speedlite), to

    2) włóż do lampy błyskowej 580EX II w pełni naładowane baterie/akumulatory lub naładuj na max i sprawdź ponownie wspomaganie AF (w jakimś ciemnym miejscu - przedpokój, łazienka).

    Wspomaganie AF działa we wszystkich starych korpusach cyfrowych, które posiadam (m.in. 5d1, 1dIII). Jednak gdy włożyłem (przed chwilą) słabiej naładowane baterie do lampy błyskowej, pomimo że błysk z lampy jeszcze wyzwalał się podczas zdjęcia, to wspomaganie AF już nie działało. Przy słabych bateriach nie działał także błysk modelujący (uruchamiany w zależności od ustawień lampy w C.Fn 02).

    Pozdrawiam RO

    W uzupełnieniu: wspomaganie działa u mnie tylko w one shot bez względu na wybrany tryb - M Av Tv (nie działa w al servo).
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 21-07-2018 o 19:13
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  7. #7

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Niestety nie działa. Lampa jest sprawna bo z 5d2 i 50d działa bez problemu.Może to głupie ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy obiektyw może mieć na to wpływ ? Mam do jedynki podpięty 17-40 f4

  8. #8
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Cytat Zamieszczone przez mariusz62 Zobacz posta
    Może to głupie ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy obiektyw może mieć na to wpływ ? Mam do jedynki podpięty 17-40 f4
    Co więc stoi na przeszkodzie, aby zamienić obiektywy z korpusami i to sprawdzić?
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Teoretycznie nic, ale to było takie moje rozważanie, zaraz sprawdzę z np. 50mm f1.4 z którym sprawdzałem 5d2 i 50d Wprawdzie zdziwił bym się gdyby szkło miało wpływ na wspomaganie af ))

    --- Kolejny post ---

    no co było do przewidzenia, nie działa wspomaganie AF z innym szkłem.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Problem ze wspomaganie AF w 1dmk3 z 580ex2

    Jak pisałem wspomaganie lampy działa z 5d2 i 50d wiec coś jest chyba nie tak z jedynką. Może gdzieś w ustawieniach jest coś czego nie zauważyłem, jakby nie było to 1d3 ma niby takie same ustawienia jak np. 5d2 ale tak nie jest. 1d3 ma wiele funkcji jakoś inaczej ustawialnych, choćby np. allservo na przycisku migawki. Wiec może być gdzieś jakiś kruczek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •