Strona 40 z 140 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #391
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ale przecież wiadomo, że w praktyce af z detekcją kontrastu nie jest dokładniejszy od fazowego. Chyba każdy albo większść testów to potwierdza. Teoria teorią a życie życiem. AF hybrydowy jest szybszy od sanego kontrastowego ale nie dokładniejszy od fazowego w lustrzance. Natomiast na pewno brawa nakeżą się marketingiwcom od sonego ;-)
    Hybrydowy to fazowy + kontrastowy

    Skoro (według Twojej wiedzy/kompetencji) kontrastowy nie jest dokładniejszy od fazowego to napisz do działu R&D Canona by przestał stosować (te niegodne firmy tej klasy) sztuczki marketingowe i zrezygnował ze stosowania AF hybrydowego w swoich aparatach.

    jp
    -
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-05-2018 o 08:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #392
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Hybrydowy to fazowy + kontrastowy

    Skoro (według Twojej wiedzy/kompetencji) kontrastowy nie jest dokładniejszy od fazowego to napisz do działu R&D Canona by przestał stosować (te niegodne firmy tej klasy) sztuczki marketingowe i zrezygnował ze stosowania AF hybrydowego w swoich aparatach.

    jp
    -
    Mógłbyś to jakoś rozwinąć? (tylko proszę w jasny sposób).

  3. #393
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Mógłbyś to jakoś rozwinąć? (tylko proszę w jasny sposób).
    Najprościej i "najjaśniej" : w aparatach Canon seria EOS M

    jp

    PS
    Ostrość obrazu to rozdzielczość (szczegóły) i (mikro)kontrast.
    Zdjęcie na matrycy jest "najostrzejsze" gdy ma największy z możliwych kontrast który może przenieść obiektyw w tej sytuacji zdjęciowej.

    Na tym opiera się AF kontrastu, tak długo ostrzy aż znajdzie maksimum kontrastu obrazu na matrycy w punkcie ostrzenia.
    Dla danego obiektywu nie może być już lepszej ostrości obrazu padającego na matrycę
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-05-2018 o 09:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #394
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Najprościej i "najjaśniej" : Canon seria EOS M

    jp
    hehe, ale argument. Powershoty też uzywały kontrastu. Nic lepszego nie mieli to pchali ten powolny szajs. Nowe M używają DP.

  5. #395
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ale przecież wiadomo, że w praktyce af z detekcją kontrastu nie jest dokładniejszy od fazowego.
    Serio?
    Jeszcze się nie spotkałem z BF czy FF przy kontrastowym AF, przy fazowym natomiast występował w każdym aparacie jaki miałem z jednym lub z drugim obiektywem. Ale nigdy nie miałem aparatu z DP AF więc tu sam jestem ciekaw jak jest w praktyce - występuje czy nie? JP napisał, że toeretycznie nie powinien, a ktoś z praktyki?

  6. #396
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Serio?
    Jeszcze się nie spotkałem z BF czy FF przy kontrastowym AF, przy fazowym natomiast występował w każdym aparacie jaki miałem z jednym lub z drugim obiektywem. Ale nigdy nie miałem aparatu z DP AF więc tu sam jestem ciekaw jak jest w praktyce - występuje czy nie? JP napisał, że toeretycznie nie powinien, a ktoś z praktyki?
    Jak ma występować skoro af fazowy działa na płaszczyźnie matrycy a więc i na płaszczyźnie senseli. AF fazowy w lustrze działa inaczej niż AF fazowy na bezlutrze. W lustrze masz 2 lustra i czujniki AF fazowego całkowicie gdzie indziej niż sensele. Wystarczy tylko minimalne rozkalibrownaie układu i już są problemy.

    W przypadku Canona sensel jest jednocześnie czujnikiem fazow. W innych rozwiązaniach czujniki fazowe są na matrycy ale są niezależne od senseli

  7. #397
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    hehe, ale argument. Powershoty też uzywały kontrastu. Nic lepszego nie mieli to pchali ten powolny szajs. Nowe M używają DP.
    DP to sensyle + klasyczna technika AF fazy.
    A jednak Sony np. w A7/A9 nie ogranicza się tylko do AF fazy ale do AF fazy dokłada/rozbudowywuje technologie AF kontrastu.
    Musi być jakiś powód że to robi.

    Ponoć w oparciu o profil (zapisany) w obiektywie AF kontrastu potrzebuje mniej iteracji do znalezienia maksimum.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #398
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    DP to sensyle + klasyczna technika AF fazy.
    A jednak Sony np. w A7/A9 nie ogranicza się tylko do AF fazy ale do AF fazy dokłada/rozbudowywuje technologie AF kontrastu.
    Musi być jakiś powód że to robi.
    jp
    Wyłożyłem to "kawę na ławę" X postów wstecz...
    Dokładność (a właściwie jej brak) czujników fazowych AF w hybrydowym rozwiązaniu Sony wymusza zastosowanie detekcji kontrastu.

    Inną konsekwencją jest to, że niestety AF Sony częściej pojedzie nie w tym kierunku co trzeba i to widać zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych, gdzie defokus jest znaczny. Możliwe, że na wzór Panasonica również Sony będzie wspierać się w tym celu analizą rozmycia dla poszczególnych obiektywów i stąd te profile.

    Obu wad powyżej nie ma Dual Pixel i piszę to nie tylko na podstawie jakiś rozważań teoretycznych, ale codziennej praktyki.

    Co nie zmienia faktu, że AF w Sony bardzo mi odpowiada, zwłaszcza, jeśli chodzi o śledzenie. I związek z takim czy innym rozwiązaniem AF jest tutaj drugorzędny (patrz rozwiązania Nikona w D500/D850 i nie tylko).

  9. #399
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że AF w Sony bardzo mi odpowiada, zwłaszcza, jeśli chodzi o śledzenie. I związek z takim czy innym rozwiązaniem AF jest tutaj drugorzędny (patrz rozwiązania Nikona w D500/D850 i nie tylko).
    W moim aparacie, przy śledzeniu (małe kwadraciki) wyraźnie pokazuje że śledzenie to efekt AF fazy.
    Uważasz że mam specjalny egzemplarz ?

    A może to działa tak szybko AF kontrastu tylko Sony wyświetla małe kwadraciki by "zamaskowac" że AF fazy w Sony nie ma dokładności ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-05-2018 o 13:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #400
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W moim aparacie, przy śledzeniu (małe kwadraciki) wyraźnie pokazuje że śledzenie to efekt AF fazy.
    Uważasz że mam specjalny egzemplarz ?
    W moim też Tyle, że tutaj najistotniejszy dla sukcesu jest wybór odpowiednich punktów na podstawie analizy obrazu. U Nikona będą to tradycyjne punkty fazowego AF, u Sony punkty na matrycy.

    I jeszcze jedno: sądzisz, że jak aparat Sony pokazuje małe, zielone kwadraciki, to nie używa detekcji kontrastu?
    Wg mnie jak pokazuje duże zielone, używa wyłącznie detekcji kontrastu. Jak małe zielone, to hybrydowego AF (czyli w tym detekcji fazy).

Strona 40 z 140 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •