Strona 25 z 28 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #241
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    akurat czytania komentarzy na fejsie to nie polecam, pod żadnym temacie
    Ja lubię, oczywiście tylko w pewnych sytuacjach (a bardziej robiąc pewne czynności - można poszerzyć swoje pojmowanie głupoty (vide to co kiedyś Lem powiedział) choć czasem zdążają się bardzo merytoryczne wpisy.

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Proponuje zamknąć ten temat i założyć nowy- "Kupiłem bezlusterkowaca i podoba mi się w nim...." ( tylko wypowiedzi bez komentarzy) i drugi "Kupiłem bezlusterkowaca i nie podoba mi się w nim...." ( tylko wypowiedzi bez komentarzy) będzie to bardziej konstruktywne.
    To nic nie da, ile ludzi tyle zdań, dodatkowo aby porównywać to trzeba mieć jakieś wspólne zapatrywanie na fotografię - inne ma osoba cykająca fotki z wakacji, inne robiąca fotografie artystyczną, etc, itp. Ja bym wolał: moje fotki przed i po przejściu na bezlustro

    ps. najważniejsze, że mamy wybór, niech każdy sobie kupuje i używa co mu tam pasuje.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 02-04-2018 o 12:52

  2. #242
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ... Ja bym wolał: moje fotki przed i po przejściu na bezlustro
    Ja bym poszedł dalej. Konkurs "moje fotki przed i po przejściu na bezlustro, znajdź róznicę"

  3. #243

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Pomysły na nowe wątki fajne - szczególnie o tym co mi się podoba a co nie po zakupie bezlustra. Wystarczy jeden wspólny.

    Temat tego wątku jest jednak jasno sprecyzowany :-)

    Subiektywnie każdy wybierze co mu pasuje. Obiektywnie nikt nie wystawił konkurenta dslr dla a6300 w podobnej cenie ani nie odniósł się do utraty 36% rynku przez dslr. To pozwala domniemywać, że zmierzch nadchodzi. Można dyskutować czy jest godzina 18:50 czy 20:30 ale zachodzące słońce już widać to pewne ;-)

  4. #244
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja bym poszedł dalej. Konkurs "moje fotki przed i po przejściu na bezlustro, znajdź róznicę"
    Proste. Z dslr więcej było nietrafinych. Teraz jest o wiele lepiej, więc większą przyjemność z fotografowania. Teraz bardziej mogę się skupić na kadrze bo wiem, że AF mi trafi. U mnie zmian na bezlustro była głównie podyktowana efektywnością AF i ceny za lepsze body z teoretycznie dobrym focusem oraz brak zabawy z BF/FF w szkle. Wielkość samego body jest na daaaaalszym planie
    Ostatnio edytowane przez tkosiada ; 02-04-2018 o 16:07
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  5. #245
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Teraz bardziej mogę się skupić na kadrze
    Napisz jeszcze jaki masz bezlusterkowiec i jakie szkła

  6. #246
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Proste. Z dslr więcej było nietrafinych. ...
    To zależy co się fotografuje. Właśnie rozmawiałem z moim dobrym kolegą, który od lat zajmuje się fotografią ślubną. Miał Nikona D4s i 3x D800 lub D810. Ze względu na problemy z barkiem musiał przesiąść się na coś lekkiego. Kupił Fujifilm X-Pro2. Do tego dwie stałki f 1.2 i jakiegoś zooma f 2.8. Niby wszystko było super, jednak na sali weselnej AF nie daje rady. Na początku miał zamiar dokupić drugie body, jednak ze względu na problemy z AF w trudnych sytuacjach, kupił Nikona 750 + lekki obiektyw 28 1.8. W czasie przygotowań i w kościele w większości korzysta z bezlustra, jednak na sali głównie lustro.
    Kolejna rzecz to wadliwość. Nikonami fotografuje 14 lat i nie miał nigdy żadnej awarii. Natomiast w Fuji po kilku miesiącach użytkowania padł przycisk migawki (co ponoć jest dość typowe), a wczoraj urwały się (z jednego boku) sanki lampy błyskowej.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  7. #247

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    To zależy co się fotografuje. ...

    W tej chwii święta racja. Ja mam i bezlustro i dslr. To drugie do ptaków i przyrody. To jest stan na dzień dzisiejszy. W przysżłości za bardzo wiele nowego obszarze lustrzanek się nie pojawi a dslr odgryzą kolejny kawałek tortu.

    A kolega mógł przecież wybrać SONY i byoby po ptakach ;-) Przecież wszyscy bezlusterkowi wiedzą, że FUJI to fajny sprzęt ale AF raczej nie jest jego najmocniejszą stroną.
    Jeśli chodzi o af-s w słabym oświetleniu w puszkach w cenie kilku tysięcy to wg mnie nieco lepiej wypadają lustrzanki. Podejście do fotografowanie bezlustrem często jednak może być inne. Mój znajomy miał podobny problem i nie chciał się dać przekonać jak bezlustremmożna fotografać ludzi. On przyzwyczajony wybór stałego jednego punktu afs często blokada ekspozycji i przekadrowanie. Bezlustro wypadało gorzej. Ale w soniaczu wystarczy włączyć wykrywanie oka i wtedy tradycyjny sposób w 90% wysiada. Jeśli ktoś chce wszystko wykonywać identycznie jak w dslr to niech zostanie w dslr. Pewne rzeczy są po prostu inne. Nie muszą być lepsze ale też nie gorsze - sa inne ;-)

    Co do awaryjności to kiedyś pisałem już chyba i na tym forum. Ja miałem w ciągu hmmm 35 lat zabawy aparatami chyba 3 usterki - 2 razy w f65 padła migawka, pierwsza przed koncem gwarancji a druga już po oraz w D50 padła migawka przy dwudziestukilku tysiącach. Czyli NIKON jest naprawdę słaby? W Pentaksach przez wiele lat żadnej awarii. Canon od 2009 roku i jedna usterka obiektywu klasy L czyli eLki są słabe bo żaden inny obiektyw mi się ne zepsuł? SONY 2 lata i zero problemów czyli jest super? Myślę, że to nie jest prawdziwy obraz sytuacji a usterkowośc jest podobna w firmach fotograficznych. A najwięcej wpadek to chyba miał właśnie NIKON w ostatnich latach nieprawdaż? ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 02-04-2018 o 22:52
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #248
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Napisz jeszcze jaki masz bezlusterkowiec i jakie szkła
    Wszystko w stopce
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  9. #249
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Jest bardzo fajny artykuł na dpreview https://www.dpreview.com/interviews/...is-almost-over. Tytuł jest znamienny "Panowanie DSLR jest właściwie zakończone". Jest w nim seria wywiadów z prezesami Canon, Sony, Sigma i innych. Wnioski płynące z ich słów są praktycznie jednoznaczne i nie dają DSLR dużych szans na dalszy rozwój, ponieważ lustra i pryzmaty stają się barierą dla wprowadzania dalszych innowacji. Prezesi Canona powiedzieli, że dysponują już odpowiednią technologią (FF), tylko trzeba to razem wszystko poskładać razem. Co do Nikona, tu jest mniej konkretów, spekuluję się możliwość zaadoptowania mocowania E do nowych bezluster Nikona. Polecam caly artykuł.

  10. #250
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    ^^ Raczej dla nikogo to nie powinno być zaskoczeniem. W wywiadzie z ludźmi od Canona padają ciekawsze pytania o przyszłość EF oraz czy będą go zmieniali pod bezlustra. Najważniejsze jest to, że nie będzie takiej rewolucji jak FD->EF, gdzie użytkownicy FD zostali praktycznie na lodzie. Mnie tam już mało interesuje czy mam lustro czy nie mam lustra, najważniejsze aby moje obiektywy z tym współpracowały...

Strona 25 z 28 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •