Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

  1. #1

    Domyślnie AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Cześć!


    Fotografuję w trybie preselekcji przysłony z Automatycznym ISO, wszystko działa bezbłędnie. Po podpięciu lampy ISO ustawia sie na 400 zawsze sprawdzałem wszystkie tryby lampy od M po Multi TTL ect.
    To standardowe zachowanie? Czy tylko ja tak mam?

    Puszka Canon 6D
    Lampa YONGNUO YN-600EX-RT

    Dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    To standardowe zachowanie.

  3. #3

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    podpowiesz mi czy da się to obejść? i dlaczego się tak dzieje? Oni uznali że 400 jest wystarczające?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Bo tak to sobie Canon wymyślił, Magic Lantern to obchodzi i można błyskać jak się chce.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?


  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Pytanie, a czy w nowszych korpusach (5dmk4, 6dmk2, 800d) wraz z pojawieniem się bardziej rozbudowanego auto iso, czy ten problem nie został rozwiązany?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Tak, w nowszych korpusach to już działa "po nowemu".

  8. #8

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Nie wiem jak w najnowszych, ale np. w 5D IV jest po staremu (czyli po włączeniu lampy, przy auto iso, czułość zostaje ustawiona na 400 na sztywno).
    Można wprawdzie w regułach auto iso nadać np. wartość minimalną 800 ale to nic nie zmienia bo w auto iso wtedy ta ląduje na 800 i dalej się nie zmienia.
    Podobnie jakbyśmy ograniczyli "od góry" ustawiając górną jako np. 200 (wtedy zawsze będzie 200).

    Auto iso działa bardzo dobrze od pewnego czasu, ale z włączoną lampą nic się chyba nie zmieniło (a przynajmniej do 5D IV włącznie)

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    7d mkII autoiso przy włączonej lampie iso 400 i mniej. Czyli w autoiso na av + lampa max iso to 400 minimalne według ustawienia na aparacie.

  10. #10
    Bywalec Awatar smartb
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    59
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: AV + lampa = stałe ISO400 WHY?

    Tak było od zawsze i 5Dmk4 też tak ma - z lampą autoiso nie działa, więc trzeba ustawić na sztywno np.1600, albo zapisać pod C1, C2, C3 różne wartości. Ja zwykle bez lampy mam autoiso na M, jak włączam lampę przestawiam na C1 lub C2, lub C3, gdzie wcześniej zapisałem ustawienia na trudne, trudniejsze i najtrudniejsze warunki ze sztywnym iso, czasem i przesłoną no i całą resztą pozostałych ustawień, bo każdy C"n" jest niezależny. Dzięki temu udaje się bardzo szybko przestawić ze zdjęć bez lampy, ale z autoiso na zdjęcia z lampą na wyższych ISO
    20D + 7D + 5DMK4 + 24-70/2,8LII, 70-200/2,8LIS, Art35/1,4, Art85/1,4, 430EX, 580EX, 055PROB+029

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •