Strona 52 z 68 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #511
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Czasem łatwiej przełknąć jeden duży wydatek niż systematyczne wydawanie mniejszych kwot. No i te systematyczne, mniejsze potrafią zaskoczyć jak się zrobi zestawienie z dłuższego okresu. Jeśli gość sporo jeździ tym Hummerem, to może mieć rację.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Co powinien Canon zaimplementować w swoim ML FF z tego co ma Nikon Z ?

    jp
    Stabilizację matrycy. Zdecydowanie powinien unikać uchwytu filiżankowego i dziwacznych kart, chyba, że będzie drugi slot na coś bardziej popularnego.

  2. #512
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Czasem łatwiej przełknąć jeden duży wydatek niż systematyczne wydawanie mniejszych kwot. No i te systematyczne, mniejsze potrafią zaskoczyć jak się zrobi zestawienie z dłuższego okresu. Jeśli gość sporo jeździ tym Hummerem, to może mieć rację.

    --- Kolejny post ---



    Stabilizację matrycy. Zdecydowanie powinien unikać uchwytu filiżankowego i dziwacznych kart, chyba, że będzie drugi slot na coś bardziej popularnego.
    1.
    Jak sobie wyobrażasz mniejszą obudowę bez uchwytu "filiżankowego" ?
    2.
    Druga karta bywa że służy np. jako duplikat bezpieczeństwa lub jako "ciąg dalszy" dla dłuższych filmów

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #513

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Niezbadane są ludzkie decyzje. Mamy w Polsce osoby, które kupiły Hummera i zainstalowały do niego instalację gazową.
    Zwiększają zasięg

    Tacy będą ale wyjątki są zawsze ;-)


    Tak się zastanawiam. Zetka jest prawie wielkości lustrzanki. Podobnie np. G9 z malutką matrycą. Idąc tym trendem za chwilę ML będzie wielkości lustrzanki. Po jaką cholerę robić przejściówkę zamiast zrobić body dostosowane do obiektywów od dslr? Gdyby NIKON tak zrobił miałby zbyt na swoej ML wśród swoich fanów zapewniony. Canon pójdzie droga nikona czy po rozum do głowy?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta

    Zdecydowanie powinien unikać uchwytu filiżankowego

    A jaki to jest ten rodzaj uchwytu? Taki jak w zetce? Mi sie wydaje całkiem normlany albo całkiem spoko
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #514
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Tak się zastanawiam. Zetka jest prawie wielkości lustrzanki. Podobnie np. G9 z malutką matrycą. Idąc tym trendem za chwilę ML będzie wielkości lustrzanki. Po jaką cholerę robić przejściówkę zamiast zrobić body dostosowane do obiektywów od dslr? Gdyby NIKON tak zrobił miałby zbyt na swoej ML wśród swoich fanów zapewniony. Canon pójdzie droga nikona czy po rozum do głowy?
    Przecież napisałem niedawno, że za chwilę lustrzanka (np. 5d) będzie lekkim kompaktowym body wobec bezlustra. Tym samym moje dylematy nt. lekkiego sprzetu w podróży odchodzą w niebyt. To tak samo jak z analogami versus cyfra - nawet największe body analogowe stało się leciutkim wobec cyfrowych kropów.

  5. #515

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Padały tu sformułowania na temat świetności af w Nikonie. Ja od lat nie wczuwałem się w testy tej marki. Po dyskusjach tutaj oraz po ciekawej informacji na temat lekkiej 500tki zerknąłem na nasz czołowy portal testowy. No i szybkie spojrzenie na wykresy testowe .... D500 przegrywa z 7D2, D850 przegrywa z A7R2, D750 przegrywa z 6d2 i A73. Mówimy o AF przez wizjer!!! (no i jakże odmienne są wyniki tych testów od sugestii również w tym wątku co do słabości AF w Sony - chyba zacznę testy czytać ;-) ) Jeśli zetki będą pozbawione tego "najlepszego"( czyli chyba będa gorsze ) aefa to jak może wyglądać ustawianie ostrości w tym bezlusterkowcu? Może słabe działanie af odnotowane przez niektórych testujących to nie wina wersji przedprodukcynej? Notabene fajnie widać kto jest na "smyczy" w danej marce bo niektórzy twierdzą, że wszystko śmiga a niektórzy pokazują, że nie np. Chelsea, która jak wiemy jest zakochana w Nikonie.

    ps
    Nie wczuwajmy się za mocno w dyskusję na temat testów na o.pl . To tylko jeden z możliwych wyników. Skupmy się na tym co może być w Zetce
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 27-08-2018 o 12:29
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #516
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1.
    Jak sobie wyobrażasz mniejszą obudowę bez uchwytu "filiżankowego" ?
    2.
    Druga karta bywa że służy np. jako duplikat bezpieczeństwa lub jako "ciąg dalszy" dla dłuższych filmów

    jp
    Bardzo prosto. W Nikonie wystarczy podnieść górną powierzchnię obudowy (bez wizjera) o 0,5 cm i będzie super. Przy okazji zyska estetyka, bo wizjer nie będzie tak strasznie wystawał. Teraz wygląda jak jakiś "obcy" na korpusie.
    Jeśli chodzi o kartę, to nie interesują mnie ani śluby, ani 4k i nie widzę potrzeby wydawania tysiaka na fanaberie producenta. Wystarczy mi stare, niezawodne CF

  7. #517
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Padały tu sformułowania na temat świetności af w Nikonie. Ja od lat nie wczuwałem się w testy tej marki. Po dyskusjach tutaj oraz po ciekawej informacji na temat lekkiej 500tki zerknąłem na nasz czołowy portal testowy. No i szybkie spojrzenie na wykresy testowe .... D500 przegrywa z 7D2, D850 przegrywa z A7R2, D750 przegrywa z 6d2 i A73. Mówimy o AF przez wizjer!!! (no i jakże odmienne są wyniki tych testów od sugestii również w tym wątku co do słabości AF w Sony - chyba zacznę testy czytać ;-) ) Jeśli zetki będą pozbawione tego "najlepszego"( czyli chyba będa gorsze ) aefa to jak może wyglądać ustawianie ostrości w tym bezlusterkowcu? Może słabe działanie af odnotowane przez niektórych testujących to nie wina wersji przedprodukcynej? Notabene fajnie widać kto jest na "smyczy" w danej marce bo niektórzy twierdzą, że wszystko śmiga a niektórzy pokazują, że nie np. Chelsea, która jak wiemy jest zakochana w Nikonie.

    ps
    Nie wczuwajmy się za mocno w dyskusję na temat testów na o.pl . To tylko jeden z możliwych wyników. Skupmy się na tym co może być w Zetce
    Warto porównywać testy o.pl z testami na dpreview

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #518
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Przecież napisałem niedawno, że za chwilę lustrzanka (np. 5d) będzie lekkim kompaktowym body wobec bezlustra. Tym samym moje dylematy nt. lekkiego sprzetu w podróży odchodzą w niebyt. To tak samo jak z analogami versus cyfra - nawet największe body analogowe stało się leciutkim wobec cyfrowych kropów.
    dokupiłem fuji by mieć lżej/mniej, jeśli te nowe cuda będą jak lustra to naprawdę nie mam pojęcia kto jest targetem dla tego sprzętu
    bo gadżeciarze nie zapewnia stałych dochodów


    dla mnie ideałem byłoby 5dmk3 wielkości 100D i nie ma dla mnie znaczenia czy będzie tam lustro w środku czy nie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #519
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    dla mnie ideałem byłoby 5dmk3 wielkości 100D i nie ma dla mnie znaczenia czy będzie tam lustro w środku czy nie
    Był taki moment, że dokupiłem właśnie 100D. I zgodzę się z Tobą, że byłby to aparat idealny, gdyby go nieco dociążyć (lepsze materiały obudowy np.). Niestety puściłem do ludzi, bo jednak trochę się do pełnej klatki przyzwyczaiłem, no i właśnie nieco za lekki był (w sensie wyważenia). Może też tędy droga dla lustrzanek w najbliższej przyszłości, żeby je nieco zmniejszyć do tego, czym pierwotnie miały być bezlustra...
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 27-08-2018 o 16:16

  10. #520
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    No więc w zasadzie bez moich słów - ukradłem to z nikoniarzy (mam nadzieję, że Autor się nie oburzy). To wszystko na temat ML, od realnego użytkownika i jeszcze w dodatku potrafiącego robić Fotografię - post #561 Do tematu ML można wrócić za 2-3 lata.
    Nikon Z6 i Z7 oficjalnie - Strona 57

Strona 52 z 68 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •