Strona 29 z 133 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #281
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak wyglad cieni wyciaganych o 4EV przeklada sie na realne zdjecia?*

    bo moze ja starej daty jestem, z tego wymierajacego pokolenia, ktore jeszcze potrafilo sobie poradzic z tym upierdliwym i skomplikowanym ustrojstwem zwanym swiatlomierzem (wbudowanym obecnie w aparat). I tylko wydaje mi sie, ze cale to pitolenie o cieniach jest tematem zastepczym, zrobionym na sile, zeby bylo cos mierzalnego (czy tez latwego do zobaczenia), dzieki czemu mozna nakrecac dyskusje. Bo inne aspekty pracy matrycy trudniej zmierzyc, a szum i rozdzielczosc juz dawno przestaly byc problemem zauwazalnym przez normalnego (pod wzgledem potrzeb fotograficznych ale rowniez psychicznie) amatora ?


    * - pytanie nie jest skierowane do kotleciarzy albo fotografow nocnych. tylko klasycznego odbiorcy 6D: landszafty, podroz.
    też myślę że szum i rozdzielczość nie będzie stanowił problemu (w 6D też nie stanowi) i nie o to się tu rozchodzi problem jest w tym jak bardzo klient jest robiony w bambuko i czy to bardzo mieści się jeszcze w w pojmowaniu biznesu przez klienta czy nie - to fajny aparat będzie no może z wyjątkiem gibanego ekranika ale jeśli marketing nie pozwolił umieścić w nim nowej technologicznie matrycy (podobnie jak 4K na którym mi nie zależy bo nie filmuję) to w moim pojmowaniu biznesu to się nie mieści - tyle i tylko tyle - a czy tak jest naprawdę to się przekonamy wkrótce.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zdarza mi się robić kotlety na 6D ale w życiu nie wyciągałem jeszcze cieni +4EV a nawet +3EV. Nie widzę takiej potrzeby
    wszyscy tak piszą bo nikt się nie chce narazić na posta o umiejętności użycia światłomierza ale jakimś cudem DR stal się czołowym parametrem opisującym dobroć matrycy na internetach
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #282
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @akustyk Bo w podróży nie zdarzą się kontrastowe sceny a w landszafcie to już wcale Lepiej zawsze targać ze sobą statyw do HDRu i zestaw filtrów.
    Po to jest RAW żeby były w nim dane a nie kaszę.

  3. #283
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    No to ja się chyba narażę.
    Może i nie potrafię używać światłomierza. Nie wiem. Jestem amatorem i tyle. Ale bardzo często zdarza mi się robić zdjęcia na których scena ma dużą rozpiętość tonalną i trzeba zarówno trochę wygasić światła jak i wyciągnąć cienie. Im lepiej sobie z tym radzi matryca, tym lepszy efekt na zdjęciu będzie.
    Ale ja się na fotografii nie znam. Może coś robię źle...

  4. #284
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zdarza mi się robić kotlety na 6D ale w życiu nie wyciągałem jeszcze cieni +4EV a nawet +3EV. Nie widzę takiej potrzeby
    mysle, ze mogles wyciagac o kilka EV. wbrew pozorom korekta winiety i podciaganie cieni swoje dodaja, to moze i nawet sie zlozyc do poziomu 3EV jakby dodac cuzamen do kupy.

    szkopul w tym, ze piszemy o kotlecie. 6D (ani 6D mkII) nie jest adresowane do takiego uzytkownika. byc moze taka a nie inna charakterystyka matrycy ma mu to tym bardziej uswiadomic


    mnie natomiast ciekawi, czy taki wybor tej charakterystyki nie jest przypadkiem celowy. jesli kosztem nizszego DR (czyli wykorzytaniem 14-bitowego odczytu do kodowania dajmy na to informacji o rozpietosci 12EV) jest wieksza szczegolowosc rejestrowanej w wezszym spektrum informacji (14-bit wykorzystane na rozpietosc 10EV). bo to jakos ma sens z perspektywy probkowania danych i pokrywa sie z moim wrazeniem z wywolywania 6D i innych matryc (Canona). ale moge tez sie mylic, to moze byc po prostu zwykle przycinanie kasy przez Canona, tudziez zagranie na zachecenie uzytkownikow, ktorzy "pomylkowo" (dla Canona) nabyli 6D do upgrade'u jednak na 5D mkIV a nie 6D mkII...


    co nadal nie zmienia mojej osobistej opinii, ze zaszumienie cieni wyciaganych o 4EV ma dla mnie znikome znaczenie dla oceny obrazka korpusu. o innych jego aspektach nie wspominajac... cena i nadszargane domowe oszczednosci maja chwilowo duzo wieksze znaczenie
    www albo tez flickr

  5. #285
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wyciąganie z cieni/świateł bardzo się przydaje właśnie w fotografii krajobrazowej/architektury. Wolę prześwietlić niebo, które potem dosztukuję w PSie, niż niedoświetlić i potem nie wiedzieć co zrobić z kolorową kaszą z cieni w 5mk2... Oczywiście chodzi mi o sytuacje, gdy muszę zrobić zdjęcia - bez względu na porę dnia/pogodę, bo nie zawsze jest czas i możliwość na wyczekiwanie złotej godziny na leżaku

  6. #286
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mysle, ze mogles wyciagac o kilka EV. wbrew pozorom korekta winiety i podciaganie cieni swoje dodaja, to moze i nawet sie zlozyc do poziomu 3EV jakby dodac cuzamen do kupy.
    Więcej niż niecałe 2EV mi się nie zdarza.
    Nie znaczy to, że tym samym pochwalam to co zrobili z matrycą w 6DII ale poczekajmy na kolejne testy.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    szkopul w tym, ze piszemy o kotlecie. 6D (ani 6D mkII) nie jest adresowane do takiego uzytkownika.
    Może i nie jest ale masa osób używa. Z powodzeniem. Osobiście używam jeszcze nawet 5D w którym podobno AF w ogóle nie działa, że o jego DR nie wspomnę.

  7. #287
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Akurat 5d był świetny na niskich czułościach dzięki matrycy Kodaka

  8. #288
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 091

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Macios od tego są filtry szare połówkowe
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #289
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cauchy - oczywiście, ale nie zawsze masz równy podział kadru czy też stosunek nieba do ziemi, szczególnie w urban foto

  10. #290
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Cauchy - oczywiście, ale nie zawsze masz równy podział kadru czy też stosunek nieba do ziemi, szczególnie w urban foto
    wlasnie dlatego filtry polowkowe sa w gradacjach twardej i miekkiej. a w Lee nawet jest wybor miekki, srednio miekki, twardy, bardzo twardy.

    znakomicie sprawdza sie w praktyce
    www albo tez flickr

Strona 29 z 133 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •