Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Wątek: EOS M6 czy SONY a6000?

  1. #51
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Łódź
    Posty
    202

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    to mi trochę przypomina sytuację z Zientarskim i Toyotą. Czego bym nie włączył to Zientarski już pożegnał diesle i jedyną słuszną opcją jest hybryda Toyoty. nawet baterie zdaje się podobnie działają :-) tylko jakoś nie widać żeby Toyota pchała się w dostawczaki czy ciągniki siodłowe z hybrydami. w obu przypadkach jak na razie to są drogie produkty dla bogatych gadzeciaży.
    Whose motorcycle is this? It's a chopper baby. Whose chopper is this? It's Zed's. Who's Zed? Zed's dead baby, Zed's dead.

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz Janie ja już tyle razy czytałem o tym że Canon ma upaść . Canon to ostatnia firma którą uczyłbym biznesu. Sony póki co myśli czy dalej się bawić w foto czy iść śladem firmy którą kiedyś kupili .
    Moim zdaniem w całym tym ambasodorowaniu, które tu od pewnego czasu uprawiasz zaczynasz ocierać się o granice absurdu, a to moim zdaniem zwolenników firmie Sony nie przyczyni .
    Pokaż proszę miejsce gdzie napisałem że Canon upadnie !
    Będzie Ci trudno.

    Uważam natomiast że :
    - rynek lustrzanek będzie się kurczył z powodu rozwoju funkcji foto w smartfonach i wejściu bezlusterkowców
    - jeśli Canon szybko nie wypuści bezlusterkowca porównywalnego (lub lepszego) niż system A7x to straci pozycję dominującego na rynku foto, straci rynek foto.

    To jest mój pogląd.
    Uważasz że jest to uczenie Canona co ma robić ?
    Chyba dyskutujesz sam ze sobą !

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    ^^ Czas sprzedać akcje Canona i kupować Sony

    Na poważnie, to branża foto jest dobijana przez komórki więc Canon powinien wejść w komórki (Sony w tym segmencie jest)

    Masz jakieś informacje o procentowym udziale sprzedaży bezlusterkowcow FF z całej branży foto skoro wygłaszasz takie teorie?

  4. #54
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pokaż proszę miejsce gdzie napisałem że Canon upadnie !
    Będzie Ci trudno.

    Uważam natomiast że :
    - rynek lustrzanek będzie się kurczył z powodu rozwoju funkcji foto w smartfonach i wejściu bezlusterkowców
    - jeśli Canon szybko nie wypuści bezlusterkowca porównywalnego (lub lepszego) niż system A7x to straci pozycję dominującego na rynku foto, straci rynek foto.

    To jest mój pogląd.
    Uważasz że jest to uczenie Canona co ma robić ?
    Chyba dyskutujesz sam ze sobą !

    jp
    Tak uważam że to jest nieuprawnione wróżenie z fusów. Nie ma żadnych przesłanek żeby twierdzić że coś "szybko" jest potrzebne.
    Jest wręcz odwrotnie. Nie zawsze spóźnieni zostają wyrzuceni za burtę. Najlepszy przykład to historia wprowadzenia AF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak uważam że to jest nieuprawnione wróżenie z fusów. Nie ma żadnych przesłanek żeby twierdzić że coś "szybko" jest potrzebne.
    Jest wręcz odwrotnie. Nie zawsze spóźnieni zostają wyrzuceni za burtę. Najlepszy przykład to historia wprowadzenia AF.
    Piszesz :
    ..... uważam że to jest nieuprawnione ....
    Na razie w Polsce nie jest określone jakie/które prywatne poglądy są zgodne a które nie z litera prawa
    Chyba że wypowiadasz się jako "pracownik" portalu Canona i określasz jakie poglądy na tym portalu można prezentować

    ok
    Masz swoje poglądy, ja mam swoje.
    Czas pokaże czy bezlusterkowce będą miały większą sprzedaż od lustrzanek i czy Canon utrzyma pierwszą pozycję sprzedaży

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #56
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ Czas sprzedać akcje Canona i kupować Sony

    Na poważnie, to branża foto jest dobijana przez komórki więc Canon powinien wejść w komórki (Sony w tym segmencie jest)

    Masz jakieś informacje o procentowym udziale sprzedaży bezlusterkowcow FF z całej branży foto skoro wygłaszasz takie teorie?
    Raczej nie jest dobijana, tylko medium "pstryków z wakacji" czyli takich głuptaków na kliszę z odbitkami maks 10x15, zostało zastąpione smartfonami, gdzie przekaz idzie na FB, Insta i inne portale, i jest oglądane tylko na smartfonach, a na tych stronach aby pokazać zdjęcie kota, talerza z żarciem w knajpie , czy selfie w lustrze, to nie potrzeba pierdyliona pkt. AF , odchylanych ekranów, 4K , IS i nie wiadomo czego jeszcze.

    Pan Jan robi wydruki 1m x ... ileś tam tak jak lubi i potrzebuje widać tych 40mpx

    Do formatu A4,A2 w zupełności każde lustro wystarczy, ew. możemy się bić które klawisze komu bardziej w łapie leżą

    Nie uważam że lustro ma wady, skoro jak słychać bezlusterkowce mają problemy z zasilaniem, grzaniem się etc ...

    Dla mnie natomiast idealna jest Leica M-D, więcej do zdjęć mi nie potrzeba.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    Czas pokaże czy bezlusterkowce będą miały większą sprzedaż od lustrzanek i czy Canon utrzyma pierwszą pozycję sprzedaży

    jp
    Miejmy nadzieje, że te chore windowanie cen canona zostanie przez ruchy sony powstrzymane (a9 jest jednak tańsze o 1600$ - jeśli je porównywać do 1-ki)

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czas pokaże czy bezlusterkowce będą miały większą sprzedaż od lustrzanek i czy Canon utrzyma pierwszą pozycję sprzedaży
    Jeśli Canon rzeczywiście planuje wypuszczenie bezlusterkowaca FF to raczej jest istotną wskazówką, że to pierwsze jest już przesądzone i że zamierza walczyć o to drugie.

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jeśli Canon rzeczywiście planuje wypuszczenie bezlusterkowaca FF to raczej jest istotną wskazówką, że to pierwsze jest już przesądzone i że zamierza walczyć o to drugie.
    Dobrze by było aby był co najmniej w klasie A7
    Dla dobra tych co robią zdjęcia sprzętem np. (alfabetycznie) Canona, Nikona, Sony
    Jedynie konkurencja napędza rozwój technologii (coraz lepsze sprzęt i techniczna jakość zdjęć) jak i obniża ceny

    Ale może być trudno.
    Już są "plotki" o trzecich wersjach klasy A7, ceny pierwszej i drugiej spadają

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-06-2017 o 07:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    Mitem jest, że w tej branży można wpaść w jakieś "opóźnienie technologiczne". Liczy się rozmiar firmy i jej zasoby, czyli gotówka, sprytny management, oraz jej wizerunek, renoma, popularność wśród ludu.

    Jedyne, co jest naprawdę zaawansowane i nie każdy to potrafi, to matryce. Tu Sony poczynił postępy jakiś czas temu sporym kosztem. Rezultatem tego wysiłku jest to, że obecnie najlepsza matryca Sony uzbierała w przyjaznym (swoim) rankingu DXOMark, siedem punktów więcej niż najlepszy Canon. Siedem punktów to jest wg. samego DXO mniej niż pół stopa różnicy czułości matrycy.

    W tym biznesie owszem liczy się czas. Sony miał nadzieję zrobic blitzkrieg, ale minęły już lata, nic się specjalnie nie zmieniło, i ta przewaga stopniała. Sony zapewne zarabia na sprzedaży matryc, ale na foto kokosów nie zrobił.

    Reszta poza matrycą w bezlusterkowcu to są dyrdymałki elektroniczne, które każdy może wymyslać i robić, jeśli ma klientów. Canon może zrobić lepsze Sony niż Sony choćby w tym roku. Jeżeli tego nie robi, to tylko dlatego, że ciągle jedzie na lustrzankach, które mają mnóstwo zwolenników i dobrze się sprzedają póki co.

    W wielkim "hurtowym" sklepie sieciowym Costco (USA)jest dzisiaj "na sklepie" 6 ofert foto po bardzo konkurencyjnych cenach. Pięć kitów lustrzankowych z 2 zoomami i kompakt. Trzy Nikony (D7200, D5600 i D3400), dwa Canony (Rebel T6 i 80D) i Panasonic ZS60.
    Kiedyś miewali bezlusterkowce Sony z serii a6000, ale w tej chwili nie prowadzą Sony ani żadnych innych bezlusterkowców. Amatorom "dobrych zdjęć" nie całkiem zadowolonych z telefonów oferuje się lustrzanki i wybornego kompakta z zoomem Leica 30x i video 4k. Sony w USA niestety wielkich podbojów na razie nie robi i wogóle jest dośc słabo widoczny.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 350

    Domyślnie Odp: EOS M6 czy SONY a6000?

    To, że bezlusterkowce wyprą lustrzanki, jest przesądzone przez postęp techniczny. Lustro i pryzmat to anachroniczne urządzenia, doskonałe technicznie dzięki latom produkcji i udoskonalania, ale nie są potrzebne w cyfrowym świecie. Nie wiem tylko, czy to kwestia tygodnia, roku, czy 10 lat .
    Osobiście czekam na zapowiadany w plotkach bezlusterkowy FF z bagnetem EF. Mam nadzieję, że tym razem Canon się spisze, a moje pieczołowicie zbierane obiektywy nie zasilą prywatnego muzeum obok Canona A1 i szkieł FD.
    Bezsensowne też wydaje mi się ciągłe oczekiwanie, że bezlustra muszą być małe - takie poglądy są popularne na forach. Rozmiar ma wynikać z ergonomii; mam 5D i 7D, a mógłbym mieć 700D albo nawet 100D.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •