Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Duży bal karnawałowy - reportaż fotograficzny

Widok wątkowy

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Duży bal karnawałowy - reportaż fotograficzny

    Cześć. Otrzymałem propozycję sfotografowania balu karnawałowego. Impreza będzie dość rozbudowana, ponieważ będzie obejmować 3 poziomy (sale).
    Będą pokazy tancerek, aukcje, konkursy, tańce, duży, 5-osobowy zespół muzyczny, loteria.
    Na obiektyw już się zdecydowałem. Stwierdziłem że na taką ilość latania, najlepszym rozwiązanie będzie jak wybiorę 24-70 2.8.
    Mam natomiast inne pytania. Rzadko robię takie imprezy, dlatego zapytuję, jaki tryb najlepiej ustawić w lampie błyskowej? Lampę będę miał na aparacie.
    Będę chciał wymieszać ilość zastanego (żarowe oraz kolorowe) z błyskiem. Czy ETTL wystarczy??
    Główna sala będzie bardzo duża i wysoka, dlatego zabieram ze sobą modyfikator LumiQuest Quik Bounce.
    Kolejna sprawa. Od czasu do czasu czytam sobie nawet o podstawach błyskania itd...A co? Jak się robi mało takich imprez, to nic nie zaszkodzo coś tam sobie doczytać i przypomnieć.
    Dziś przypadkiem przeczytałem jakiś artykuł na Fotopolis, że jak się robi dużo zdjęć w trudniejszych warunkach, z błyskiem, to oczywiście RAW i WB na słoneczko (światło dzienne), ponieważ przy dużej ilości materiału w różnych warunkach, łatwiej mi będzie korygować to podczas postpodukcji. Hm...Ponoć przy WB na Auto, trzeba podchodzić do każdego zdjęcia oddzielnie.
    Nie jestem ekspertem, ale coś w tym jest...Ja wciąż jadę na AUTO, mając w świadomości, że przecież fotografuję tylko w RAW, no i kilka razy mi się zdarzyło, że musiałem skupiać się na każdym ważniejszym zdjęciu z osobna. Mam jakiś filtr dodany do lampy Canona SCF-E10R2, ale po pierwszych testach jakoś nie przypadł mi do gustu. Ładnie wyrównuje kolory ale scena wydaje się być zbyt chłodna a buzie zbyt blade.
    I ostatnie pytanie o format pliku. Czy robi ktoś z was takie imprezy na MRAW?? W moim Canonie rozdzielczość wynosi 4104x2736 a waga, to 11 mb. Zastanawiam się czy po raz pierwszy nie użyć czegoś mniej obciążającego kartę i aparat. Zdjęcia raczej nie będą na wydruki tylko do internetu i dla uczestników balu.
    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez robson999 ; 16-02-2017 o 13:48
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •