Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Sony A6300

  1. #31

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W przyszłym tygodniu wybieram się na zakupy Choć doszły mnie słuchy o kłopotach z dostępnością...
    Jednak będzie Sony,jakieś szkła do tego będziesz brał? Marzy mi się zeiss batis 85mm ale cena powala

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Ma ktoś linka do takiego fajnego porównania na YouTube szybkości AF w śledzeniu między Sony A 1Dx ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Jednak będzie Sony,jakieś szkła do tego będziesz brał? Marzy mi się zeiss batis 85mm ale cena powala
    Na razie (do końca maja) nie przewiduję żadnych inwestycji w szkła do Sony. Do tego czasu będę bazować na adapterach i szkłach Canona, ew. Sigmy. Nie wykluczam jednak, że jeśli A6300 baaaaardzzo mi się spodoba, a dodatkowo będą temu sprzyjały okoliczności fotograficzne, to nabędę FE 70-200/4 OSS lub 70-300.

    A6300 chcę kupić z trzech powodów (wg malejącego znaczenia):

    * 4K - tutaj na razie jestem w stanie obyć się bez AF
    * AF - zobaczymy jak to z adapterami będzie działać, oczywiście docelowo najlepsze byłoby szkło systemowe, ale na razie takich nie ma (>400mm),
    * bezgłośna migawka

    Ciekawi mnie jeszcze temat Nikon D500 + Nikkor 200-500, który być może też załatwiałby sprawę. Nie miałem jeszcze czasu się mu przyjrzeć. Niemniej dla moich potrzeb widzę pewne przewagi Sony (!): możliwość filmowania przez wizjer, AF w wideo i wspomniana migawka.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 16-04-2016 o 10:30

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    P.S. "Od ręki" kupiłbym z A6300 jakiegoś naleśnika z zakresu 20-35 mm. Jak widać każdy system ma swoje "zagadki"

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ma ktoś linka do takiego fajnego porównania na YouTube szybkości AF w śledzeniu między Sony A 1Dx ?
    Hehe. Wszyscy się dziwią, że chcę jakieś g...niane Sony kupić, skoro jest doskonały 1dx2 z 4K A tego porównania chyba nie widziałem, chętnie zobaczę

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Hehe. Wszyscy się dziwią, że chcę jakieś g...niane Sony kupić, skoro jest doskonały 1dx2 z 4K A tego porównania chyba nie widziałem, chętnie zobaczę
    Nie no Dx przy takim Sony to kupa złomu, dziwne że komuś chce się jeszcze kupować ten szajs .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dx przy takim Sony to kupa złomu, dziwne że komuś chce się jeszcze kupować ten szajs
    Być może z powodu tej kupy Jak by nie było to złomu magnezowego będzie z niego ponad trzy razy więcej
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 16-04-2016 o 15:22

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=xJXZOhuvuBc

    Właściwie mogłem wstawić do wątku o 7d2
    Sugerujesz, że uzytkownicy 7d2 robią tylko nieostre zdjęcia pokazane tak jak na filmie propagandowym "made by sony" ?
    Filmy propagandowe "made by canon" wyglądają wręcz odwrotnie. Może ktoś mający 7d2 potwierdzi, że AF mu "nie trafia" tak samo jak na wyżej linkowanym filmie ? ;-)

    Czy 7d2 nie wyświetla żadnych informacji w wizjerze ? (0:10-0:15 sek. filmu)
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 16-04-2016 o 16:13

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Sugerujesz, że uzytkownicy 7d2 robią tylko nieostre zdjęcia pokazane tak jak na filmie propagandowym "made by sony" ?
    Filmy propagandowe "made by canon" wyglądają wręcz odwrotnie. Może ktoś mający 7d2 potwierdzi, że AF mu "nie trafia" tak samo jak na wyżej linkowanym filmie ? ;-)

    Czy 7d2 nie wyświetla żadnych informacji w wizjerze ? (0:10-0:15 sek. filmu)
    Mi 7d2 nie trafia dużo częściej niż na tym filmie. A np. 70d prawie wcale. Tyle, że sytuacja jest znacznie trudniejsza niż na filmiku. Jak będę mieć obie puszki w ręce (7d2 i 6300) to przekonam się może osobiście. A filmiki traktuję jako ciekawostkę.

    Ogólnie trzeba mieć na uwadze, że systemy AF u Canona i Sony różnią się dość znacznie możliwościami, zaprojektowano je w różny sposób. W pewnych zastosowaniach jeden okaże się lepszy, w innych drugi. Zależy co komu pasuje. Na temat Canona mam dość wyrobione zdanie, co do Sony chcę się dopiero przekonać.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 16-04-2016 o 16:30

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Właśnie wylądował u mnie na biurku. Nabyłem również okazyjnie adapter Commlite oraz zapisałem się na listę kolejkową oczekujących na Sigmę MC-11 (realizacja w przyszłym tygodniu?). Ze szkieł, które mam pod ręką w tej chwili AF działa z 40/2.8 STM oraz 400/5.6. Chyba nie ma za to ochoty z 200/2.8 i 55-250 STM. Więcej napiszę pewnie po weekendzie
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 22-04-2016 o 15:46

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    W międzyczasie dokupiłem MC-11. Niestety bagnet mechanicznie nie umożliwia podpięcia obiektywów EF-S. Za to adapter bardzo ładnie działa z 200/2.8 Z 50/1.8 II to chyba nawet lepiej niż jakikolwiek korpus Canona Z 400/5.6 oraz 500/4 L IS na tyle dobrze (również z Extenderem 1,4 III), że i tak wolę używać niż z 70d czy 7d2 (raczej do obiektów statycznych ).

    Wracając do samego korpusu, to efekt zakupu jest taki, że korpusy Canona kurzą się już od ponad miesiąca na półce i niedługo pójdą na sprzedaż. Obrazek z 6300 ma więcej detalu niż u Canona, a cienie wolne są od chromatycznego szumu. AF nawet za pośrednictwem dość kulawych adapterów jest i tak dokładniejszy i przede wszystkim bardziej selektywny niż u Canona. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. I zaczynam wątpić czy będę jeszcze kiedyś chciał coś kupić od Canona Na pewno nie kupię już korpusu z filtrem AA ani ważącego prawie kilogram (5DS R, no jeszcze trochę się łamię ).

    Oczywiście nie ma aparatów bez wad. Ale z tymi w 6300 daje się żyć. Wkurza mnie brak jakiegoś akcesoryjnego kominka (znaczy wizjera kątowego). A wystarczyło zrobić odchylany EVF i w ogóle nie było by problemu. Druga sprawa, to kolory. Te z Canona nadal uważam za fajniejsze, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Ostatnia kwestia to oczywiście zasilanie. Ktoś może polecić jakiś zamiennik NP-FW50? Nie żebym chciał za bardzo skąpić, ale planuję kupić z 5 sztuk. Duracell?

    Następny krok jaki planuję to wypożyczenie/zakup Sigmy 150-600 Sport. Latem przewidziany jest zupełnie nowy firmware do tego obiektywu poprawiający działanie AF w trybie śledzenia właśnie przez adapter MC-11. W zależności od tego na ile to będzie dobrze działać przewiduję również redukcję szkieł Canona.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 07-06-2016 o 15:52

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •