Strona 48 z 410 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #471
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    0. Zaleta jakiej nie maja lustrzanki - AF w (prawie) całym kadrze, ale działający także w zmroku i najlepiej eyefocus.
    To jedyny powód dla jakiego rozpatruje przesiadkę, ale powód baaaardzo ważny. Gdyby nie to to 5 sekund bym się nie zastanawia tylko brał D850.
    1. Żadnej wymiany szklarni. To co mam ma dobrze chodzić na przejściówce. Zaakceptuję konieczność wymiany (dokupienia) 1-2 szkieł, ale nie wszystkiego co mam. Szkła mają chodzic nie tylko na bezlustrach, ale równocześnie na kilku lustrzankach, w tym analogowych. Nie da się podpiąć szkieł od bezlustra do analogów. Mam łącznie 8 Nikonów i kilkanaście obiektywów (15?)
    2. Grip w pełni funkcjonalny, 90% moich zdjęc to piony.
    3. Nie zależy mi na zbiciu rozmiarów i wagi, moje turystyczne używanie sprzętu jest marginalne, zresztą mogę wziąć wtedy lżejsze zoomy, ciemniejsze, nie 2.8 (tak już zresztą czyniłem - Toskania i Maroko). Studio - waga nieistotna, wnętrza - waga nieistotna, lokalizacje w terenie - 100 m od samochodu. Inne rzeczy mam cięższe niż aparat + obiektywy.
    4. Nie zależy mi na EVF, uważam go raczej za minus bezlusterkowców niż za plus. To, za co inni go chwalą nie jest dla mnie przydatne, informacje by były wyłączane itd.
    5. Zasilanie to słaba strona ML, ale mogę mieć kilka akku.
    6. Stabilizacja matrycy przydatna (piszę w wątku Canon R, ale Nikon Z ma stabilizacje), mam stare manualne szkła, choć prawie ich nie używam. Nie zaszkodzi ją mieć.
    Inne cechy - dla mnie prawie bez znaczenia (np. 2 sloty kart!). Dyskutowaliśmy o górnym wyświetlaczu - chciałbym go mieć i mam (i z tego się cieszę), ale gdyby go zlikwidowano to bym to przeżył.

    Dla mnie ważne jest 0, 1 i 2. Reszta ...
    No to masz "ból głowy".

    Nie piszesz jaką potrzebujesz rozdzielczość.

    Tak na prawdę realnie to zostaje :
    1. AF na całej matrycy skuteczny przy słabym świetle
    2. dobra praca obiektywów na przejściówkach

    I dobrze by było aby :
    3. stabilizacja matrycy
    4. eyefocus

    Reszta to nie problem

    Wszystko spełnia A7M3, A7R3 ..ale Sony byłby już 4 systemem w Twoim posiadaniu/używaniu.
    Dla hobbysty to może zaleta ale jako narzędzia zarabiania, optymalizacji skuteczności i kosztów wątpliwe

    Z R i Z trzeba czekać na niezależne, wiarygodne testy/pomiary.
    Chyba wszystko rozstrzygnie się na "przejściówkach" .

    W Sony można podpinać z dobrym skutkiem dowolne obiektywy, nie jestem pewien czy w R i Z tak będzie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 24-09-2018 o 22:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #472

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z jednym "ale" .... moim zdaniem jeśli mówimy o afs to o zmroku lepiej działa w dslr. Być może tylko w sztucznym świetle tak jest? Kilka razy takie doświadczenia miałem.

  3. #473
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Z jednym "ale" .... moim zdaniem jeśli mówimy o afs to o zmroku lepiej działa w dslr. Być może tylko w sztucznym świetle tak jest? Kilka razy takie doświadczenia miałem.
    Ale mówisz o środkowym punkcie a nie o całej matrycy.
    Taki 6D2 w środkowym ma -4EV a pozostałe -0,5 EV.

    W materiałach R napisano - 6 EV dla f/1.4 co daje -4.5 EV dla f/2.0 ale co to znaczy w praktyce to się okaże.

    Sporo robię gdy ciemnawo.
    Miałem na całej matrycy -2EV (f/2.0) i przeszedłem na -3EV.
    Jest lepiej ale dokładniej nieco/aptekarsko lepiej

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tym razem wywiad nie z projektantami tylko z tymi od okrawania sprzętu z ficzerów:
    https://www.hardwarezone.com.sg/feat...-stabilization
    Nie dało się, nie w tej cenie, nie teraz...
    To chyba wynika z odmiennych celów strategii produktowej Sony oraz Canona i Nikona.

    Sony to potężna firma elektroniczna ale nowicjusz w segmencie foto.
    Nie ma zaszłości ale też nie ma wyznawców i prestiżu w foto, by biznes przynosił zysk musi to zbudować.
    Praktycznie "wykreował" segment ML jako mogący przynosić kasę, musi go rozszerzać i musi się na nim umocnić i czerpać z niego kasę

    Canon chcąc utrzymać prestiż i wyznawców został zmuszony by zareagować, powstał R
    Ten produkt musi być "poważny" ale nie za dobry, nie może wywołać masowego przechodzenia wyznawców na ML, nie może gwałtownie skanibalizować rozbudowanych różnych segmentów lustrzanowych Canona.
    To musi być proces wolny, kontrolowany. Muszą sprzedać to co już wyprodukowali i jeszcze produkują i co jest już w zaawansowanych etapach rozwoju i etapach przygotowania produkcji
    Liczy się kasa z całego rynku, zwrot nakładów na rozwój, linie produkcyjne, oprzyrządowanie, serwis, są jakieś wieloletnie zamówienia części, opłaty za patenty itd.

    Nikon podobnie.
    Pokazał mapę drogową obiektywów, to są obiektywy popularne, nie ma "ambitnych" by (najprawdopodobniej) nie przeciągnąć profi_wyznawców Nikona do tego segmentu co mogłoby spowodować masowe przejścia ogółu kosztem kanibalizacji lustrzanek

    Sony z powodu braku rozbudowanych zaszłości ma większe pola manewru ale też trudniejsze zadanie.
    I teraz nastąpi reakcja Sony, nowe produkty, obniżki cen itd.
    I także promocje/obniżki u C/N

    Wszystko zależy od reakcji rynku.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-09-2018 o 06:38
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #474
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    I pisze to ktoś, kto jeszcze niedawno autostradę lustrzankom do muzeum budował. Cieszymy się że dotarło do Ciebie, że nie zabija się kury co znosi złote jaja. @jacek Z ciekawi mnie dziedzina fotografii w jakiej siedzisz, że musisz mieć taki super AF

  5. #475
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nowe szkła C i N wymuszą na Sony zmianę bagnetu. Chłopaki wiedzieli, że są w czarnej... więc to była jedyna opcja. Szybsze i mocniejsze podzespoły zagrażałyby serii 1.

  6. #476
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    I pisze to ktoś, kto jeszcze niedawno autostradę lustrzankom do muzeum budował. Cieszymy się że dotarło do Ciebie, że nie zabija się kury co znosi złote jaja. @jacek Z ciekawi mnie dziedzina fotografii w jakiej siedzisz, że musisz mieć taki super AF
    Ta autostrada już jest, zbudowała ją Sony a teraz poszerza "z musu" Canon i Nikon, z koparkami wjeżdża także Panasonic
    Na moje wyczucie za 2 lub 3 lata wyjdą ostatnie lustrzanki C/N (te które są teraz "na tapecie" w R&D, przygotowaniu produkcji)
    Ceny będą spadać

    W tym czasie :
    - powstaną nowe wersje i segmenty R i Z
    - Sony wypuści A5 i A9R, ......
    - Sony wypuści 12 nowych obiektywów, wprowadzi do aparatów AI, EyeAF będzie działać ze zwierzętami....
    https://www.sonyalpharumors.com/sony...ext-two-years/
    To także dzięki C/N

    Nie jestem pewien co w tym czasie z rynkiem APS-C a wieloobiektywowymi smartfonami o dużych matrycach oraz AI

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-09-2018 o 11:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #477
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jakby faceAF albo eyeAF działało również że zwierzakami to byłaby dla mnie petarda .
    W sumie to tylko soft, więc wszystko przed nami, pewnie Sony zrobi to pierwsze i lepiej :P
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  8. #478
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W Sony można podpinać z dobrym skutkiem dowolne obiektywy, nie jestem pewien czy w R i Z tak będzie.

    jp

    wydaje się że w tym przypadku i wielu innych mamy do czynienia z innymi potrzebami - są ludzie którzy mają już wszystkie obiektywy jakie potrzebują (a nawet więcej) i podpinanie "prawie wszystkiego" czy "dowolnego" ich generalnie ani ziębi ani grzeje - po prostu to co mają ma działać jak natywne na nowym sprzęcie - tak po prostu działać jak natywne bez protez i ograniczeń - bo po to jest system.

  9. #479
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    wydaje się że w tym przypadku i wielu innych mamy do czynienia z innymi potrzebami - są ludzie którzy mają już wszystkie obiektywy jakie potrzebują (a nawet więcej) i podpinanie "prawie wszystkiego" czy "dowolnego" ich generalnie ani ziębi ani grzeje - po prostu to co mają ma działać jak natywne na nowym sprzęcie - tak po prostu działać jak natywne bez protez i ograniczeń - bo po to jest system.
    Ale są tacy co mają obiektywy różnych systemów.
    Zobaczymy jak w realu będą działać obiektywy EF na R.
    Wątpię czy tak samo dobrze jak nowo konstruowane pod R, dobrze by było by tak samo jak w lustrzankach. Ale to też nie jest pewne na 100%

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #480
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nowy gracz Full Frame - Panasonic Lumix S ze szkłami Leica
    http://canon-board.info/threads/1087...acz-Full-Frame

Strona 48 z 410 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •