Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 107

Wątek: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nie prawda, nie zaczela nami rzadzic.
    Tobą może nie, bo używasz mózgu i ją wykorzystujesz, ale rozejrzyj się dookoła, trochę poza swój krąg.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Podany przeze mnie przykład 18-to latki pokazuje że jednak tak.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 106

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    po raz kolejny, wyszukujesz jedynie minorowe wyjątki żeby podeprzeć swoją tezę
    jest coś takiego jak nagrody Darwina, ale w życiu bym nie ośmielał się wyciągać wniosku, że cała ludzkość jest jak ci debile
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Z ostatniej wyprawy trwającej 2tyg przywiozłem dokładnie 3106 RAW (kilka to pewnie przypadkowe wciśnięcie spustu). Każdy z kadrów był zduplikowany kilkukrotnie (zapobiegliwość pozostała jeszcze z 5d2 i jego 9 fantastycznych punktów i re kadrowania af). Część kadrów świadomie robiłem w kilku wariantach, cześć była robiona serią bo warunki się zmieniały i to było na zasadzie czy trafi się dokładnie ten moment czy nie, ewentualnie czy obiekt, któremu robię się zorientuje czy nie. Nie oglądałem jeszcze materiału na "dużym sprzęcie" a jedynie obrobiłem na szybko podczas lotu na 13" wiec są pewnie niedoskonałości w obróbce i wyborze (zresztą ostatnie zdjęcia jakie wrzucam to z tej seri). Z materiału jestem zadowolony i spokojnie daje się z tego coś zrobić ale jak policzyć % z wątku to nie mam pojęcia...

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 429

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Pamiętam jeszcze z czasów sprzed rewolucji, że mając tylko drukowaną mapę samochodową i plan miasta, do którego się zmierza, człowiek był w stanie bez problemów dotrzeć wszędzie, na dodatek komunikacją publiczną, czyli pociągiem, PKS-em, autobusem miejskim, i nie potrzebował GPS-a.

    Mam też plan komunikacji PKS na terenie woj. lubelskiego z 1980 r., i taka np. dziura zabita dzisiaj dechami, jak Samoklęski (nomen-omen) widnieje na pięciu rozkładach jazdy PKS, a dzisiaj nie funkcjonuje tam żaden transport publiczny.

    Dwa dni temu byłem na pogrzebie kuzyna w Czemiernikach k. Radzynia Podlaskiego i tak samo nie ma tam transportu publicznego, a jeszcze 20 lat temu spokojnie tam dojeżdżałem PKS-em. Gdyby nie pomoc członka rodziny mającego samochód, to ani bym się tam nie dostał, ani stamtąd nie wydostał.

    Rozwój techniki (GPS) i motoryzacji spowodował eliminację transportu publicznego, a kiedyś można się było dostać do każdej dziury nie mając własnego samochodu, więc nie powiem, żebym był tym zachwycony.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 377

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Z ostatniej wyprawy trwającej 2tyg przywiozłem dokładnie 3106 RAW (kilka to pewnie przypadkowe wciśnięcie spustu). Każdy z kadrów był zduplikowany kilkukrotnie (zapobiegliwość pozostała jeszcze z 5d2 i jego 9 fantastycznych punktów i re kadrowania af). Część kadrów świadomie robiłem w kilku wariantach, cześć była robiona serią bo warunki się zmieniały i to było na zasadzie czy trafi się dokładnie ten moment czy nie, ewentualnie czy obiekt, któremu robię się zorientuje czy nie. Nie oglądałem jeszcze materiału na "dużym sprzęcie" a jedynie obrobiłem na szybko podczas lotu na 13" wiec są pewnie niedoskonałości w obróbce i wyborze (zresztą ostatnie zdjęcia jakie wrzucam to z tej seri). Z materiału jestem zadowolony i spokojnie daje się z tego coś zrobić ale jak policzyć % z wątku to nie mam pojęcia...
    Podziel to, co ostatecznie zostawisz na dysku przez 3106 i pomnóż razy 100.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #87
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nie prawda, nie zaczela nami rzadzic.
    dosc autorytatywne stwierdzenie, patrzac co sie dzieje wokol - poczawszy od dzieciakow wlepionych w smyrofony, poprzez autonomiczne samochody, skonczywszy na decyzjach militarnych ai - a to juz smieszne nie jest:
    https://arxiv.org/abs/2401.03408
    pzdr -
    mazeno

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 429

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez mazeno Zobacz posta
    dosc autorytatywne stwierdzenie, patrzac co sie dzieje wokol - poczawszy od dzieciakow wlepionych w smyrofony, poprzez autonomiczne samochody, skonczywszy na decyzjach militarnych ai - a to juz smieszne nie jest:
    https://arxiv.org/abs/2401.03408
    Przerażające. Ludzie są już tak zyebani, że powierzają nawet tego rodzaju decyzje maszynom, bo im się nie chce myśleć.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Podziel to, co ostatecznie zostawisz na dysku przez 3106 i pomnóż razy 100.
    To dużo nie da, ja trzymam większość Rawow bo często wracam do nich po latach aby coś zrobić na nowo...

  10. #90
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Procent wykorzystanych zdjęć z waszych aparatów

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Przerażające. Ludzie są już tak zyebani, że powierzają nawet tego rodzaju decyzje maszynom, bo im się nie chce myśleć.
    A ja kupiłbym lodówkę która sama zamawia.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    To dużo nie da, ja trzymam większość Rawow bo często wracam do nich po latach aby coś zrobić na nowo...
    Odnośnie wykorzystania, to ilość zedytowanych/wyselejconowanych do wszystkich.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •