Strona 45 z 46 PierwszyPierwszy ... 3543444546 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 454

Wątek: YN-622 Yongnuo

  1. #441
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    @Nozanu a Ty czytałeś, co napisał flisia4? Nie musisz odpowiadać
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #442
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    @Nozanu - po "gorącej dyskusji" udało się od kolegi wyciągnąć, że wyzwala dopóki nie uśnie, więc kanały i grupy są poprawnie ustawione, zresztą pisał, że z innymi lampami działa.
    @flisia4 - sprawdzone:
    - 622c II na aparacie, 622c II pod 580ex II - działa (eTTL, korekta mocy, zoom, M)
    - 622c II na aparacie, 622c pod 580ex II - działa (eTTL, korekta mocy, zoom, M)
    - 622c na aparacie, 622c II pod 580ex II - działa (eTTL, korekta mocy, zoom, M)
    - 622c na aparacie, 622c pod 580ex II - działa (eTTL, korekta mocy, zoom, M)
    - 622c-tx na aparacie, 622c II pod 580ex II - działa (eTTL, korekta mocy, zoom, M)
    - 622c II na aparacie, na nim 580ex II - działa (jak wyżej)
    Wybudzania nie chciało mi się sprawdzać.
    Zgodnie z przewidywaniami, każda kombinacja bez problemów, początki nr seryjnych lampy i wyzwalaczy podałem wcześniej.
    "U mnie działa", solti też potwierdza, że u niego działa, jednak to nie znaczy, ze u Ciebie 622c (pierwsza wersja) zadziała.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 14-02-2018 o 21:37

  3. #443
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Moja lampa ma numer seryjny 041xxx. Wygląda więc na to, że to sam początek produkcji
    Kupiona w styczniu 2008.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 14-02-2018 o 21:51
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #444

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Nie działa słowem, zacznijmy więc pismem obrazkowym (tak to wygląda):
    https://youtu.be/qOsPa-1zb-E

    https://youtu.be/trdWdyo9m2A

    u @milus nie działają dwie 580exII, też nie rozwiązane. NR seryjny lampy to 7127xx

    Na odpowiedź Youngnuo poczekamy do 21 mają Chiński Nowy Rok

    BTW - kręcona na szybko
    Ostatnio edytowane przez flisia4 ; 14-02-2018 o 22:38
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  5. #445

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Problem rozwiązany - jedn z ostatnich dwóch pinów po przejechaniu przez sanki zostaje lekko wciśnięty (nie wyskakuje) styk jaki był okazał się za mały, pomogło mocne dociśnięcie prawie na chama (bez blokady sanek) oraz otwory jednego pinu dwie warstwy foli aluminiowej, samo dociśniecie nic nie da. Zatem to, iż jest styk i nic nie wejdzie miedzy piny nie wystarcza musi być mocno chyba najbardziej pasujące słowo doje..ne bo dociśnięte to za mało. @r_m zwracam honor twoje przypuszczenia były trafne musi być konkretny styk nie dotyk (nie przypuszczał tylko że tak mocny). Lampe chyba jednak i tak pośle do CSI aby wymienili stopkę lub same piny na taką jak jest w 430 (są minimalnie dłuższe) chyba że moje już się wyrobiły. Zatem działa!! chyba bolączka tej lampy są te pilny klukowe. Niech jeszcze @milus sprawdzi u siebie i potwierdzi w wątku.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  6. #446
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Jeśli styki są czyste to mocny docisk nie jest potrzebny, wystarczy że jest i że styki pracują swobodnie czyli są wypychane przez sprężynki ze stopki. Trzeba uważać z rękoma wypaćkanymi "cud kremami" i trzymać z dala od wytapetowanych blondynek. Nawyk przecierania czystą szmatką styków na lampie i aparacie nie podlega dyskusji.

  7. #447

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Jeśli styki są czyste to mocny docisk nie jest potrzebny, wystarczy że jest i że styki pracują swobodnie czyli są wypychane przez sprężynki ze stopki. Trzeba uważać z rękoma wypaćkanymi "cud kremami" i trzymać z dala od wytapetowanych blondynek. Nawyk przecierania czystą szmatką styków na lampie i aparacie nie podlega dyskusji.
    Oj uwierz, że czyściłem (tak, że niedługo by była to polerka wykończeniowa ), wtyki się świeca jak psu.... i stąd niedowierzanie odnośnie brudnych styków + dociskanie. Wina raczej będzie zbyt dużej tolerancji dla tej lampy w sankach yn-622 lub zużytych sprężynek dociskających w moim przypadku jednej. Teraz pozostaje rozwiązanie tego problemu z brakiem styku (jakiś patent). Niestety te kuleczki w 580 przy dzidach wystających z 430 jednak robią różnice. Skoro na innych działa to znaczy, że mam już je wyjechane i stopka/sprężyny do wymiany. Zatem wycieczka lampy na żytnia lub przydałby się teraz jakiś dobry serwis na śląsku. Jednakże wielkie dzięki należą wszystkim zaangażowanym w pomoc.
    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

  8. #448
    Dopiero zaczyna Awatar compur
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Witam, ponieważ od paru dni sam borykam się z problemem niedziałającej 580tki exII na wyzwalaczach yn622c II, chciałbym dopytać, zanim odeślę wyzwalacze z powrotem do sklepu, czy udało się może komuś znaleźć "domowy" sposób na takie zapięcie lampy, żeby działała prawidłowo na yn622c? Jak dotąd, gdy odpalam moją lampę na wyzwalaczu w trybie ttl, to wali tylko pełną mocą :-( Ewentualnie, może w takiej sytuacji, ma ktoś do polecenia inny system wyzwalaczy? Szkoda mi sprzedawać moje dwie poczciwe 580tki... a zależy mi na radiowym wyzwalaniu ich w ttlu. Będę wdzięczny za pomoc.

  9. #449
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Sprawdź czy aby na pewno lampa jest dociśnięta do końca na sankach. Wtedy bie na komunikacji bi wyzwala z pełną mocą.

  10. #450
    Dopiero zaczyna Awatar compur
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: YN-622 Yongnuo

    Dzięki, próbowałem mocować lampę na różne sposoby: i do końca i nie do końca "na słuch" aż wysłyszę kliknięcie (tak doradzał mi kolega) i nic nie pomogło :-( Macie jeszcze jakieś pomysły? Gdybym wiedział dokładnie, na czym polega brak styku lampy z odbiornikiem, może dałoby się coś dolutować (tak znajomy naprawił stacyjkę w Hondzie przez dolutowanie złota na stykach)

Strona 45 z 46 PierwszyPierwszy ... 3543444546 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •