Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 90

Wątek: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy?

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 399

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Ale wy tak poważnie? Bo generalnie 15-minutowe miasta to istniały od zawsze, do momentu gdy zaczęliśmy projektować miasta pod samochody, zamiast ludzi. A ten termin wymyślił Carlos Moreno jakieś 10 lat temu i od tego czasu krążą rózne teorie spiskowe zwolenników samochodów, którzy nie wybobrażają sobie życia bez dojeżdżenia samochodem dosłownie pod drzwi wejściowe. Więc ograniczenia ekologiczne mające na celu ograniczenia ruchu samochodów w centrum (vide Paryż albo Oslo) to akurat słuszny ruch, przywracający stan przedmotoryzacyjny. Ja w każym razie wolę miasto pełne ludzi niż spalin. Nie mówiąc już o tym, że w mieście nie ma po prostu miejsca na samochód dla każdego.

    Teorie spiskowe powstały głównie dlatego, że ktoś "z góry" zaproponował limity na wjazd lub przejazd przez miasto samochodem w określonych godzinach lub dla określonych grup ludzi (zdaje się tak było w Oksfordzie w UK). Ludzie to podchwycili jako próbę kontroli przemieszczania się. Tymczasem ograniczenia na podobnej zasadzie (samochodem nie przejedziesz ale rowerem tak) funkcjonują od wielu lat np. w Holandii i każdy uważa to za normalne.
    Chłopie, ockinj się! To nie są teorie spiskowe, lecz konkretne zamiary głoszone oficjalnie, a opuszczenie wyznaczonej strefy z "nieuzasadnionego" powodu ma być karane!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 099

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Na stare lata trzeba bedzie sp na Alaske albo do Patagonii
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 399

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Na stare lata trzeba bedzie sp na Alaske albo do Patagonii
    Chyba się szybko zestarzejesz
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #64
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Chłopie, ockinj się! To nie są teorie spiskowe, lecz konkretne zamiary głoszone oficjalnie, a opuszczenie wyznaczonej strefy z "nieuzasadnionego" powodu ma być karane!
    No dobra. Jeśli nie są to teorie spiskowe to zostało to gdzieś oficjalnie ogłoszone? Są jakieś źródła bezpośrednio od biura urzędu miasta, Parlamentu Europejskiego, itd? Chętnie się dowiem. Jak dotąd nie słyszałem o oficjalnym stanowisku typu "chcemy wprowadzić zakaz swobodnego przemieszczania się między dzielnicami miasta".

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 099

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Na stare lata trzeba bedzie sp na Alaske albo do Patagonii
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 365

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    No dobra. Jeśli nie są to teorie spiskowe to zostało to gdzieś oficjalnie ogłoszone? Są jakieś źródła bezpośrednio od biura urzędu miasta, Parlamentu Europejskiego, itd? Chętnie się dowiem. Jak dotąd nie słyszałem o oficjalnym stanowisku typu "chcemy wprowadzić zakaz swobodnego przemieszczania się między dzielnicami miasta".
    Nikt Ci bezpośrednio nie zakaże, ale można utrudniać. Daleki jestem od teorii spiskowych i się z nich śmieję, jestem szczepiony jak mój pies. . Ale...
    Mam syna w Berlinie i w zeszłe wakacje go odwiedziłem. Jeszcze 2 lata temu po prostu zaparkowałem pod domem. Teraz są tam parkomaty - za dwa dni zapłaciłem blisko 100 € tylko po to, żeby se tam postać. Mieszkaniec może kupić winietę za 40 € raz na 2 lata, ważną na kilka sąsiednich ulic. Teoria urzędu jest taka, żeby ułatwić parkowanie mieszkającym w rejonie. Ale kto parkuje normalnie daleko od domu, ilu jest tam niemieszkańców?
    Generalnie rozumiem i akceptuję ideę 15 minutowego miasta, ale urzędasy potrafią wszystko "ulepszyć". Są jeszcze inne argumenty przeciw, ale już nie chce mi się dziubać w telefonie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Widzę, że chyba mocno wieje za oknem bo niektórym foliowe czepki zwiało i zabójcze fale 5G penetrują mózgi lub urządzenia dostarczone podczas szczepienia się aktywowały

    A wracając do sedna, to ciągle wybór jest, nie chcecie subskrypcji to nie kupujcie takich usług i towarów. Chcecie zmieniać świat to zaczynajcie od siebie. Adobe nie jest jedyną firmą... Zajadę teorią spiskową, że niektórzy z narzekających popędzą sami i kupią od razu po premierze

  8. #68
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    968

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    R5 mogę subskrybować za 10.99$ pod warunkiem, że nie będę musiał płacić za zakup.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 099

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    Przepraszam, ale muszę dopytać - kto Ci ma zakazać wydostanie się z takiego miasta i na jakiej podstawie?
    a zapomniał co było 4 lata temu? kto wydał zakaz przemieszczania się i na jakiej podstawie? okazało się, że podstawy prawnej nie było, a jednak zakaz wprowadzono. A do podróżowania sam paszport nie wystarczył, musiałeś mieć dodatkowy świstek, a jak nie miałeś - to siedzisz w miejscu. Nikt nie zabierał prawa do wyboru przecież..

    naprawdę tak trudno uwierzyć, że to się może powtórzyć?
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 27-02-2024 o 10:55
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #70
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    703

    Domyślnie Odp: czy czeka nas subskrybcja (pewnie głównie AI) w korpusach naszej ulubionej firmy

    Takie "Miasto 15 minutowe" zrobiłem sobie sam w swoim życiu. Zwyczajnie znalazłem pracę 3km od domu (5 minut samochodem). Kto żyje w Krakowie (albo w Warszawie - byłem tam i tam mają gorzej) ten wie, jakie są korki i osobiście nie zapuszczam się w Kraków w tygodniu wcale. Zresztą rdzenni mieszkańcy wielkich miast - kiedy ostatnio byliście w centrum swoich miejscowości? Ja osobiście na krakowskim rynku to jestem może raz na rok. Sami zagraniczni turyści tam, nie ma czego zbierać.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •