Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Znalazłem Yongnuo, ma 2 lata gwarancji podczas gdy Voking 1 rok.

    https://allegro.pl/lampa-blyskowa-yo...E&gclsrc=aw.ds

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Ja polecam godox czy quadralite (to samo). Lepsza jakość i bardziej przyszłościowy sprzęt jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość systemu.

  2. #32
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Ja polecam godox czy quadralite (to samo). Lepsza jakość i bardziej przyszłościowy sprzęt jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość systemu.
    A jak cenowo to wychodzi? Godox widziałem gdzieś w sklepie internetowym zarejestrowanym w Kanadzie, z systemem HSS kosztował 150 euro.

    Czy taki quadralite byłby ok?

    https://allegro.pl/lampa-quadralite-...E&gclsrc=aw.ds
    Tylko wyzwalacz radiowy do tego trochę kosztuję
    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 26-11-2018 o 12:49

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    @Pezet85 - naprawdę dobrze radzę, poczytaj trochę o lampach błyskowych, o sposobach współpracy z aparatem, o sposobach wyzwalania, i to przed przeglądaniem cen i porównywaniem ofert.
    "Basic" jest bardzo fajnym pomysłem, ale (moim zdaniem) nie jako jedyna lampa (sprawdź czym się różni praca lampy w "TTL" od pracy tylko w "M").
    Quadralite ma w ramach jednego systemu radiowego "wszystko", ale jeśli nie planujesz dokładania mocnych lamp akumulatorowych i zwykłych studyjnych, możesz sprawdzić ofertę YN, np. YN685 (wbudowany odbiornik) + YN622c-tx (nadajnik-sterownik). Gdy zechcesz korzystać z lampy jako reporterskiej, założysz ją na aparat, jak zechcesz pobawić się w studio - postawisz na statywie (na szafie, gdziekolwiek) a na aparat założysz sterownik.

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    A jak cenowo to wychodzi? Godox widziałem gdzieś w sklepie internetowym zarejestrowanym w Kanadzie, z systemem HSS kosztował 150 euro.

    Czy taki quadralite byłby ok?

    https://allegro.pl/lampa-quadralite-...E&gclsrc=aw.ds
    Tylko wyzwalacz radiowy do tego trochę kosztuję
    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Jak jesteś w Polsce to lepiej brać quadralite bo masz przedstawiciela w kraju i dobre wsparcie gwarancyjne. Yongnuo to już przeszłość jeśli chodzi o lampy. Oferty nie rozwijają w przeciwieństwie do quadralite/godox. Jak szukasz lampy z HSS to Stroboss 60 będzie OK. Potem możesz sobie dokupić Navigator X2 czy Godox XPro.
    Ostatnio edytowane przez kardwa ; 26-11-2018 o 13:22

  5. #35
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Jak jesteś w Polsce to lepiej brać quadralite bo masz przedstawiciela w kraju i dobre wsparcie gwarancyjne. Yongnuo to już przeszłość jeśli chodzi o lampy. Oferty nie rozwijają w przeciwieństwie do quadralite/godox. Jak szukasz lampy z HSS to Stroboss 60 będzie OK. Potem możesz sobie dokupić Navigator X2 czy Godox XPro.
    Tylko mi generalnie chodzi o lampę do domu która będzie wyzwalana radiowo/kablowo i będzie stać na statywie. Także od razu muszę mieć opcje jej połączenia przewodowo/ bezprzewodowo. Do tego dochodzi jeszcze budżet który jest ograniczony...

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    @Pezet85 - naprawdę dobrze radzę, poczytaj trochę o lampach błyskowych, o sposobach współpracy z aparatem, o sposobach wyzwalania, i to przed przeglądaniem cen i porównywaniem ofert.
    "Basic" jest bardzo fajnym pomysłem, ale (moim zdaniem) nie jako jedyna lampa (sprawdź czym się różni praca lampy w "TTL" od pracy tylko w "M").
    Quadralite ma w ramach jednego systemu radiowego "wszystko", ale jeśli nie planujesz dokładania mocnych lamp akumulatorowych i zwykłych studyjnych, możesz sprawdzić ofertę YN, np. YN685 (wbudowany odbiornik) + YN622c-tx (nadajnik-sterownik). Gdy zechcesz korzystać z lampy jako reporterskiej, założysz ją na aparat, jak zechcesz pobawić się w studio - postawisz na statywie (na szafie, gdziekolwiek) a na aparat założysz sterownik.
    Hej,

    Poczytałem o świetle błyskowym o lampach jednak tak na sucho bez testów to jednak nie to.
    Sprawdziłem rowniez przed momentem że sterownik: Sterownik radiowy YONGNUO YN-622C-TX Canon E-TTL nie jest kompatybilny z Eos 1200d. Najniższy model jaki był wymieniony to był 1100d.

    Powiedzcie mi jeszcze po co się podłącza jakiś przewód do sterownika i body aparatu ( podejrzewam że to kabel pc)?



    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Sterownik radiowy YONGNUO YN-622C-TX Canon E-TTL nie jest kompatybilny z Eos 1200d
    Ciekawostka, na jakiej stronie tak napisali?

    Kabelek: nie napisali, że chodzi o zdalnie wyzwolenie migawki?

  8. #38
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ciekawostka, na jakiej stronie tak napisali?

    Kabelek: nie napisali, że chodzi o zdalnie wyzwolenie migawki?
    Gdzies na jakiejś stronie tak bylo napisane, sprawdzilem.tez inne źródła i tam takiej informacji już nie było.

    Prosiłbym Was jeszcze o doradzenie która z tych lamp będzie lepsza:
    Yongnuo yn568 III czy Yongnuo yn685?

    Dzięki

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Kabelki olej, radia się używa. A z lamp polecałbym coś serii 600ex-rt.

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Yongnuo yn568 III czy Yongnuo yn685?
    Na aparacie obie powinny być "tak samo dobre".
    Jak zdejmiesz z aparatu, to do 568 musisz dokupić odbiornik, np. 622c, żeby ją wyzwalać radiowo, 685 ma taki odbiornik już wbudowany.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •