Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: Problemy z nowym 400D [BF, testy, cegiełki, itp]

  1. #41
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam, a co to są? drzeworyty? Pokazuje jak wychodzą zdjęcia z mojego aparatu. Wychodzą nieostre przez duży BF. To widać na zdjęciach a nie na testach! Celuję w postać, wychodzi nieostra, więc nie mówcie mi, żebym robił zdjęcia. Robię zdjęcia, nieostre zdjęcia. Muszę kombinować gdzie strzelić z focusem, w które kolano, żeby twarz była ostra, parodia.

    Biorę do łapki Sony A100 (z 50mm 1,7) brata i cykam różę:
    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/a100_roza.jpg
    następnie to samo z moim 400D (z 50mm 1,8):
    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/400d_roza.jpg

    Oba na f2.8, chyba widać różnicę?

    Jacek.

  2. #42

    Domyślnie

    To kup Sony albo ustaw sobie tylko jeden pumkt AF i nie rób na "zielonym"

  3. #43
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję za mądre rady. To jest jeden punkt AF i nie robię na zielonym. Nie tłumaczy to usterki aparatu. Co do kupienia Sony, jeśli serwis tego nie poprawi, to może tak zrobię. Będzie do kupienia 400D w dobrej cenie i idealnym stanie, dla tych co nie widzą różnicy.

    Jacek.

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 156

    Domyślnie

    agaj666,banan82: te fotki sa naprawde nieostre i nie chodzi tu o zadne testy itp
    Najlepiej idz z tym do serwisu/sklepu gdzie kupowales i pokaz w czym problem...
    Ostatnio edytowane przez sniper88 ; 09-09-2007 o 21:27
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  5. #45
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    53
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzekoo Zobacz posta
    Przepraszam, a co to są? drzeworyty? Pokazuje jak wychodzą zdjęcia z mojego aparatu. Wychodzą nieostre przez duży BF. To widać na zdjęciach a nie na testach! Celuję w postać, wychodzi nieostra, więc nie mówcie mi, żebym robił zdjęcia. Robię zdjęcia, nieostre zdjęcia. Muszę kombinować gdzie strzelić z focusem, w które kolano, żeby twarz była ostra, parodia.

    Biorę do łapki Sony A100 (z 50mm 1,7) brata i cykam różę:
    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/a100_roza.jpg
    następnie to samo z moim 400D (z 50mm 1,8):
    http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/400d_roza.jpg

    Oba na f2.8, chyba widać różnicę?

    Jacek.

    Wtrącę swoje 5 groszy. Co do 50/1.8 to był bym ostrozny. Kiedyś to Coś posiadałem i ten plastik fantastik robił niezłe numery. Trudno było ocenić czy to FF czy BF, to całkowita loteria. Konstrukcja mechaniczne tragiczna. Porównywałem z egzemplarzem kumpla i to byłe dwa różne światy. Pewnego dnia kupiłem na Allegro 50/1.8 Mk1, w idealnym stanie, całkowicie metalowy z początku lat 90-tych i kłopoty się skończyły. Optycznie niegorszy od Nikkora 50/1.4 z którym go porównywałem. Nie ma co szukać wady w aparacie. Lustrzanka to ciągła inwestycja i trzeba się pogodzić z faktem, że do dobrej technicznie i przewidywalnej fotografii potrzebne są szkła o sensownym poziomie jakości optycznej i mechanicznej. To niestety kosztuje. Zainwestuj Kolego w 50/1.4, 85/1.8, 70-200/4L, a zobaczysz że Twoje problemy znikną.

    Pozdrawiam

  6. #46
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    50/1.4, 85/1.8, 70-200/4L - chętnie :-). Mam taki plan zakupowy. Tylko zamiast 50 1.4 wymyśliłem sobie 1.8. Może to błąd (po tych trzech egzemplarzach). Niestety na razie (50, kit, Tokina 12-24) zawsze mam BF. Na żadnym zdjęciu (tam gdzie sie da zidentyfikowac) FF. Moj kit z 300D kolegi ostrzył bardzo dobrze. Dlatego myślę, że to jednak wina aparatu. No nic, gwarancja jeszcze jest, zobaczymy co powiedzą na popularnej "Żytniej". Bo na razie z Canona najbardziej zadowolony jestem z lampy 430ex.

    Boję się problemów z wymienionymi obiektywami
    www.canon-board.info/showthread.php?t=22277
    ttop ma problem z 70-200 :-(

    Wiem, ze mogę kupic kompakta i miec wszystko ostre, ale nie o to chodzi.

    Pozdrawiam
    Jacek

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    40
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzekoo Zobacz posta
    Niestety na razie (50, kit, Tokina 12-24) zawsze mam BF. Na żadnym zdjęciu (tam gdzie sie da zidentyfikowac) FF.
    skoro problem pojawia się na trzech różnych obiektywach przez tak długi czas, to jednak musi to być wina źle skalibrowanego korpusu. również pisałam w tym wątku, również na temat problemów z AF i testów. w praktyce AF sprawuje się dobrze, co jakiś czas zdarza mi się zdjęcie przestrzelone ale nie jest to jakaś reguła.

    tak więc po co się męczyć, oddaj aparat do serwisu i ciesz się wreszcie udanymi zdjęciami. powodzenia.

  8. #48
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie po serwisie z BF zrobił się FF

    Dzisiaj przyszła paczka z aparatem z serwisu. Przypomnę, że moj aparat mial spory BF. Zrobiłem kilka zdjęć, teraz mam FF . Na najkrótszym dystansie ok 1cm, przy może 2cm głębi ostrości. Przedmiot właściwy jest już nieostry na granicy właśnie. Dalej - więcej. Budynek naprzeciwko poza ostrością, duzo ostrzejszy po ostrzeniu manualnie.

    Pocieszające jest tylko to, że jednak można ustawić. Szkoda, że Canon nie daje odpowiedniego programu do korekcji.

    Będzie drugie podejście, zobaczymy.

    Pozdrawiam
    Jacek.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Nie wiem czy 400D ma tak samo ale 350D miała poz boku za lustrem małą śrubkę do której pasował chyba inbus 0.9mm - jeden ruch i aparat pozbywa się FF/BF - oczywiście jak ze wszystkimi szkłami jest ten sam objaw bo jak tylko z jednym to do kalibracji szkło.. u mnie pomogło w 100% - ze 2mm do góry i aparat zaczął trafiać w punkt z całą szklarnią..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  10. #50
    dzekoo
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    ruch i aparat pozbywa się FF/BF - oczywiście jak ze wszystkimi szkłami jest ten sam objaw bo jak tylko z jednym to do kalibracji szkło.. u mnie pomogło w 100% - ze 2mm do góry i aparat zaczął trafiać w punkt z całą szklarnią..
    Czytałem o tym, ale myślę (może się mylę) że w serwisie ustawiają to dokładniej przez oprogramowanie? Kręcenie imbusem to ostateczność. A imbus w górę jak miałeś FF czy BF? ;-)

    Pozdrawiam
    Jacek

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •