Strona 123 z 197 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1221
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    a cóż takiego innowacyjnego można wrowadzic w bagnecie? tak z ciekawości pytam bez złych intencji - tylko nie pisz że mniejszą odległośc rejestrową i szerokie obiektywy bedą prostsze bo bez retrofocusa lepsze i tańsze
    nie no, nie robmy z nas pederastow...

    kto przy zdrowych zmyslach wpadlby na pomysl, ze jak Canon wypusci cos nowego (co bedzie mialo rece i nogi) to to bedzie w przystepnej cenie? i nie w sensie, ze przystepnej dla przecietnego rosyjskiego magnata ropy naftowej

    ale nie do konca widze czemu nie moglo to jednak oznaczac malych, umiarkowanie lekkich i porzadnych optycznie stalek 35 i 50? a dla mnie bezlusterkowiec ma sens wlasnie dla takich szkiel. nie dla jakichs zoomow 24-xx(x)...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 11-01-2018 o 21:56
    www albo tez flickr

  2. #1222
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    ...
    Można zmienić/przyspieszyć sposób komunikacji pomiędzy obiektywem i korpusem (np. na optyczny/bezprzewodowy).
    ...
    Proszę nie róbcie sobie żartów typu bezprzewodowa komunikacje pomiędzy korpusem a obiektywem. Ostatnio jest ona z wielu powodów modna/wygodna, ale transmisją przewodowa jest zawsze bardziej niezawodna i łatwiej jest osiągnąć przy jej wykorzystaniu duże przepustowości.

  3. #1223
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Trochę mnie to przyłamało. W przeddzień premiery bezlustra FF taka ankieta.
    Nie wiadomo kiedy pytali. Nie wiadomo jaki target ma miec pierwszy ff bezlusterkowiec. Jesli jednak pytają to realnie myślą o bezlustrze klasy 1d/5d.

  4. #1224
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Proszę nie róbcie sobie żartów typu bezprzewodowa komunikacje pomiędzy korpusem a obiektywem. Ostatnio jest ona z wielu powodów modna/wygodna, ale transmisją przewodowa jest zawsze bardziej niezawodna i łatwiej jest osiągnąć przy jej wykorzystaniu duże przepustowości.
    Tutaj na forum co chwilę piszą "wyczyść styki"

  5. #1225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie no, nie robmy z nas pederastow...

    kto przy zdrowych zmyslach wpadlby na pomysl, ze jak Canon wypusci cos nowego (co bedzie mialo rece i nogi) to to bedzie w przystepnej cenie? i nie w sensie, ze przystepnej dla przecietnego rosyjskiego magnata ropy naftowej

    ale nie do konca widze czemu nie moglo to jednak oznaczac malych, umiarkowanie lekkich i porzadnych optycznie stalek 35 i 50? a dla mnie bezlusterkowiec ma sens wlasnie dla takich szkiel. nie dla jakichs zoomow 24-xx(x)...
    małą, umiarkowanie lekką i porządną optycznie stałke 50mm już mam - S50A - i to by było tyle w kwestii innowacji, oprócz wymienionych zalet ma jeszcze jedną rozmiar filtra 77mm czyli jak pozostałe obiektywy które używam. pogadaliśmy o innowacjach - nadal nie wiem jakich i po co - teraz pora wrocic na ziemie

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nie wiadomo kiedy pytali. Nie wiadomo jaki target ma miec pierwszy ff bezlusterkowiec. Jesli jednak pytają to realnie myślą o bezlustrze klasy 1d/5d.
    jeśli to bezlustro ma byc na jesień tego roku to raczej powinni już wiedziec co zamierzają zrobic
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #1226
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na pewno można zwiększyć średnicę, żeby upchnąć większy sensor (MF?)..
    Czyli robić system nowy, niekompatybilny z dotychczasową szklarnią nawet gdyby zrobiono przejściówkę. Bo dotychczasowa optyka nie będzie pokrywała większego sensora. Owszem, część szkieł zapewne tak, o ile sensor nie będzie wiele większy. Tylko po co wtedy robić taki system??? Jeśli byłaby to matryca jak w bezlustrze Fuji czy haselka to całą optyke musi robic canon od nowa, co jest absolutnie bez sensu.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Bagnet Canona ... Nie można tego powiedzieć np. o Nikonie, gdzie nie ma (?) np. możliwości aktualizacji firmware'u obiektywu przez korpus.
    Co to ma wspólnego z bagnetem?
    Bagnet może być ten sam, protokoły komunikacyjne, ilość styków itd. - to inne kwestie.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #1227
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Moje zdanie jest takie, że nie będzie żadnego nowego bagnetu. Nie ma to po prostu sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1228
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czyli robić system nowy, niekompatybilny z dotychczasową szklarnią nawet gdyby zrobiono przejściówkę. Bo dotychczasowa optyka nie będzie pokrywała większego sensora.
    niewiele tylko wieksza matryca 38x24mm da mozliwosc uzyskania dodatkowych pikseli w kadrze panoramicznym 16:9 ze szkiel do istniejacego bagnetu. a podejrzewam, ze one maja jeszcze troszke zapasu ponadto.

    nie widze, zeby Canon sie w takie cos bawil, bo to jest gadzeciarstwo, no ale jest mozliwe...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Owszem, część szkieł zapewne tak, o ile sensor nie będzie wiele większy. Tylko po co wtedy robić taki system??? Jeśli byłaby to matryca jak w bezlustrze Fuji czy haselka to całą optyke musi robic canon od nowa, co jest absolutnie bez sensu.
    co dokladnie jest bez sensu w aparacie zblizonym wymiarowo do tego po lewej (pisze zblizonym, bo mysle, ze to jednak bedzie wieksze) z matryca tego z prawej?

    www albo tez flickr

  9. #1229
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    popieram Kolekcjonera, bagnet bedzie EF i tyle. No gdzie tu sens budować od nowa szklarnię. A w bezlustrze ludzie chcą bezlustra, a nie miniaturowych rozmiarów.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  10. #1230
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    popieram Kolekcjonera, bagnet bedzie EF i tyle. No gdzie tu sens budować od nowa szklarnię. A w bezlustrze ludzie chcą bezlustra, a nie miniaturowych rozmiarów.
    a co takiego ma bezlustro czego nie ma (tej samej wielkosci) lustrzanka w trybie LV?

    wizjer elektroniczny?
    www albo tez flickr

Strona 123 z 197 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •