Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

Widok wątkowy

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jestem pewien że w firmie która projektuje tak banalne sprzęty jak Canon siedzą sami upośledzeni i nie ogarniają tych wspaniałych funkcjonalności, które są wręcz niezbędne każdemu fotografowi na ziemii. .
    a ja bym sie o to nie zakladal. to nie jest przypadek, ze smartfony staly sie hitem rynkowym dopiero wtedy, gdy amerykanskie firmy (Apple/Google) wziely sie za software do nich. miedzy Azjatami a przede wszystkim USA (ale i Europa) jest kulturowa przepasc w zakresie myslenia w kategoriach uzytkownika i funkcjonalnosci. Japonczycy beda do usr... smierci trzymali sie rozwiazan "inzynierskich" i jako gadzeciarze chetniej naucza sie jakiegos dziwnego rozwiazania technicznego, zamiast domagac od producenta rozwiazania wygodnego.

    przyklady? moge mnozyc. pomysl chocby na jakim etapie zatrzymali sie Japonczycy mentalnie w kwestii wykorzystania zdjec wykonanych aparatem. albo Ci podpowiem: wyjac z aparatu film (karte pamieci) i co potem uzytkownik zrobi to juz nie ich broszka. jakie rozwiazanie jest sensowne? tzn. jak to dziala w normalnym swiecie: na lock-screenie mojego telefonu jest ikonka do aparatu i po wykonaniu sweetfoci moge ja od razu wrzucic do netu. dlatego ze iOS czy Android dotarly juz do XXI wieku, gdzie laby fotograficzne nie istnieja

    nie, nie wiem, czy w Canonie siedza wylacznie tacy debile, ktorzy nie wpadli na pomysl, ze takie same funkcjonalnosci moglyby sie sprawdzic w chocby amatorskich DSLR. byc moze nie. ale nieodmiennie od 15 lat nic sie nie zmienilo w tym zakresie w aparatach cyfrowych. ze skutkiem takim jaki znamy:



    podkleje kolejny raz link do Thoma Hogana, bo on to fajnie opisuje:
    http://www.dslrbodies.com/newsviews/...-taking-a.html

    byc moze problemem nie jest brak umiejetnosci badz wyobrazni managerow Canona (czy kazdej innej firmy foto). ale skutek jest jaki jest.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-04-2015 o 09:57
    www albo tez flickr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •