Strona 63 z 197 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #621
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez MateuszJ Zobacz posta
    Zakładam, że obydwa szkła będą perfekcyjne lub perfekcji bliskie.
    tja... zdefiniuj swoja "perfekcyjnosc" jedyne pasujace co ja moge powiedziec o starym 24-105, to ze jest perfekcyjnym przykladem ograniczen optycznych takiego zooma jest jeszcze bliski perfekcji Nikkor 24-120 VR - ale tam sa nie tylko ograniczenia fizyki ale i ogolna optyczna padaczka


    osobiscie jakos nie widze, zeby wypuscili szklo mocno poprawione i chcieli za nie tylko 100 USD wiecej. nie kojarze w ostatnich 10 latach takiego epizodu w wykonaniu Canona, moze z wyjatkiem 50/1.8 STM
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 23-08-2016 o 09:45
    www albo tez flickr

  2. #622
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    osobiscie jakos nie widze, zeby wypuscili szklo mocno poprawione i chcieli za nie tylko 100 USD wiecej.
    Jako niepoprawny optymista zakładam, że jednak będzie lepiej na 24mm. Tyle tylko, że to szkło nie będzie kosztować 100 dolców więcej
    Pierwszą wersję OEM można kupić za ok. 3 tys. Dwójka będzie zapewne kosztować jakieś 4500 zł (jak dobrze).
    Natomiast cena nowej wersji 16-35 to w ogóle was wyrwie z butów

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    osobiscie jakos nie widze, zeby wypuscili szklo mocno poprawione i chcieli za nie tylko 100 USD wiecej. nie kojarze w ostatnich 10 latach takiego epizodu w wykonaniu Canona, moze z wyjatkiem 50/1.8 STM
    Kupno używanego 50 STM to jeden z lepszych zakupów jakie ostatnio zrobiłem. Optyka niby nie zmieniona a jednak więcej listków przysłony i dobry AF robią swoje. Dla mnie wystarczy.

  3. #623
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    No więc właśnie.
    Ja tydzień temu kupiłem z komisu, ale nieużywane 24-105 za 2500 zł, na pełnej gwarancji. Nowe szkło będzie wyraźnie droższe...

  4. #624
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    a ja właśnie swój próbuje sprzedać
    trochę z żalem bo bardzo ostry
    ale napaliłem się na nowość


    a co do cen to jednak z czasem nasza wartość nabywcza rośnie
    przynajmniej u mnie, nawet się zastanawiam czy 5mk3 nie wymienic na mk4
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 23-08-2016 o 11:07
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #625
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Stwierdziłem, że przy tym szkle dopłata za nowy ok. 500 zł i pełna gwarancja jest warta grzechu.
    Oczywiście, nowa wersja będzie lepsza, ale moja sztuka radzi sobie bardzo dobrze - już przetestowana na krótkim wyjeździe.

    Dodanie do 24-70/2.8 IIL IS byłoby super, ale cena pewnie powali - skoro Nikkor kosztuje ponad 10 tys.

  6. #626
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Przeliczałem cenę aparatu a nie obiektywu.
    Cenę, bazując na nowościach z ostatniego roku liczę między 15,600 a 17,100 pln.

    Powinni celować w okolicach konkurenta (d810) ale dystrybutorzy w EU mają to głęboko w d...
    Jak będzie w granicach 14 tys będę się cieszył.
    10D + Stuff

  7. #627
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Katowice, Zabrze
    Wiek
    44
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Akustyk: Definicja ta nazywa się EF 35mm F1.4L II. Reszta tego co napisałeś to zwyczajne marudzenie i utyskiwania.

    --- Kolejny post ---

    Aptur: A no to sorry. 13k PLN za 5D4 to moim zdaniem kwota bardzo bliska tego, co zobaczymy.
    EOS R6 Mark II, RF 15-35/2.8L IS, RF 50mm F1.8, EF 24L II, EF 35L, EF 50L, EF 85/1.8, EF 135L, EF 400/5.6L, 430EX II
    www.facebook.com/matti.jarominnen/photos

  8. #628
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    osobiscie jakos nie widze, zeby wypuscili szklo mocno poprawione i chcieli za nie tylko 100 USD wiecej. nie kojarze w ostatnich 10 latach takiego epizodu w wykonaniu Canona, moze z wyjatkiem 50/1.8 STM
    Ukazało się C16-35/4L w rozsądnej cenie o nienagannej optyce. To jest precedens. Canon umie robić ciemne zoomy i z poziomu bieda-zoomów (C17-40/4L, C70-200/4L) przeszedł w obszar stabilizowanych fajnych amatorskich szkieł. C24-105 jest trudny technicznie i niekoniecznie musi jakoś błysnąć ale przyzwoity to będzie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #629
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ukazało się C16-35/4L w rozsądnej cenie o nienagannej optyce. To jest precedens.
    ale precedens czego? bo nie mowimy o 100 USD wiecej (w porownaniu z 17-40), tylko tama na starcie bylo ze 400 USD (50% ceny).

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon umie robić ciemne zoomy i z poziomu bieda-zoomów (C17-40/4L, C70-200/4L) przeszedł w obszar stabilizowanych fajnych amatorskich szkieł. C24-105 jest trudny technicznie i niekoniecznie musi jakoś błysnąć ale przyzwoity to będzie.
    ale 24-105 mkI tez jest przyzwoity. ma paskudny szeroki kat (twarde winietowanie, spore dystorsje i gwaltowna utrate ostrosci w rogach) ale jak ktos go rzadko uzywa ponizej 32mm to ciezko na to szklo narzekac. zracy oczy bokeh czy podatnosc na flary to nie sa jakies wyjatkowe przypadlosci w tego rodzaju zoomie (nikt go do portretu czy detali natury nie kupuje). przypuszczam, ze wlasnie to flarowanie bedzie poprawione w mkII i moze troche z rogami w szerokim kacie. nic wiecej dla uzytkownikow 22Mpix, zapewne na 50Mpix bedzie troche roznicy w rozdzielczosci.

    jesli taka jak wyzej poprawa sie uda, to za kwote 100USD (przy porownaniu nowek) to bedzie latwy wybor. ale nie oczekujmy tu naprawde skoku jakosciowego w rodzaju jak ww. 17-40 -> 16-35IS. w tym drugim przypadku sporo osob upgrade'owalo szkla, bo przyrost jakosci byl bardzo zauwazalny. w przypadku posiadaczy 24-105 mkI jakos nie spodziewam sie gwaltownego rzutu na mkII.
    www albo tez flickr

  10. #630
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    A ja w sumie z zaciekawieniem patrzę na 16-35 III. Mogłoby mi zastąpić 20A i 15-35/4, bo Tamron 15-30 jest po prostu za ciężki. Jeśli zaś chodzi o 5d4 cóż, cena zweryfikuje zapotrzebowanie nań. Mnie te bajery zupełnie nie są potrzebne, ciekawie brzmi dual pixel Raw, ale można sobie wyobrazić, że przy wyższym ISO takie pliki pójdą w 70-80MB a poza tym i tak pewnie będzie to można korygować wyłącznie w DPP.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 63 z 197 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •