Strona 52 z 197 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #511
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Ja pierdzielę, poczekam jeszcze na oficjalną premierę, może będzie tam coś, czego w tych rumorsach nie napisali... Dla fotografującego użytkownika to nie widzę tutaj żadnych istotnych udogodnień w stosunku do mk3. A tak liczyłęm na odchylany LCD, na plener fajna sprawa. Może dadzą w 6d2.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #512
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ja pierdzielę, poczekam jeszcze na oficjalną premierę, może będzie tam coś, czego w tych rumorsach nie napisali... Dla fotografującego użytkownika to nie widzę tutaj żadnych istotnych udogodnień w stosunku do mk3. A tak liczyłęm na odchylany LCD, na plener fajna sprawa. Może dadzą w 6d2.
    Z mojego punktu widzenia także nic ciekawego.
    Z chęcią natomiast zobaczę jak sobie poradzili z szumem na wysokim ISO w porównaniu z 6D czy 5DIII.

  3. #513
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Mnie wyścig na wysokie ISO już dawno przestał interesować. Używam od dawna max 1600 w porywach do 3200 w naprawdę ekstremalnych sytuacjach. Wolałbym za to ISO 50 na dole.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #514
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    No i to właśnie są dobre zmiany, bo to właśnie pozwala Canonowi zapakować bardzo dobrą a nawet rewelacyjną jakość filmów do lustrzanki bez obawy zabijania czegokolwiek. Zawodowiec i tak obecnie kupi dedykowany do filmowania sprzęt dla różnych "drobnych" udogodnień i ergonomii.
    Dokładnie 4K + DPAF to główna atrakcja 5d4. Doprawiona 30MPx, żeby w foto też coś było lepiej.

    P.S. Jeśli chodzi o AF w trybie filmowania, to pewnie seria C nawet się nie zbliża do 5d4. Ale wiadomo, profi nie używają AF
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-08-2016 o 09:56

  5. #515
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Mnie wyścig na wysokie ISO już dawno przestał interesować. Używam od dawna max 1600 w porywach do 3200 w naprawdę ekstremalnych sytuacjach. Wolałbym za to ISO 50 na dole.
    tez tak mam. w 6D nie widze pola do poprawy jakosci zdjec pod wzgledem szumow i szczegolow, bo to co ten aparat wyrabia nawet na ogladanym z wytrzeszczem ekranie 4K (tak z 40cm ) opuszcza kompletnie szczeke. rowniez DR tego aparatu nie stanowi dla mnie problemu - moze i odstaje od Sonikona, ale nie zdarzyla mi sie sytuacja, zebym tutaj byl ograniczany przez aparat.

    dla mnie pod wzgledem matrycy jest jeden obszar poprawy (nie wiem czy realny): jeszcze lepsza separacja barw na kanalach czerwonym i niebieskim. zdarzaja mi sie wschody/zachody slonca, gdzie jednak trzeba uwazac przy wolaniu RAW-ow, zeby zachowac plynnosc tonalna przejsc.



    poza tym, to standardowo upieram sie, ze implementacja Wifi w aparatach Canona jest skandaliczna i udowadnia (jak zwykle), ze Azjaci nie kumaja myslenia uzytkowego i maja zero wyobrazni w kwestii ulatwiania uzytkownikom zycia. juz 6D mkI moglby spokojnie automatycznie backupowac zdjecia na komorke, korzystac z jej GPS-a zamiast wlasnego (bo wbudowany nie jest idealny, a poza tym niepotrzebnie zuzywa baterie kiedy aparat jest wylaczony), korygowac automatycznie swoj zegar (godzina, strefa czasowa, czas letni/zimowy).



    no i nieodmiennie od wielu lat mam jeden problem uzytkowy. gdzie rece mi opadaja, jak widze niezdolnosc do jego rozwiazania przez Canona... zdejmujac aparat ze statywu i chcac pracowac recznie musze zrobic trzy kroki: 1. wlaczyc IS obiektywu, 2. zmienic tryb seryjny (wylaczyc 2 sekundowy timer), 3. wylaczyc MLU. montujac go z powrotem na statywie takie same trzy czynnosci w druga strone. nauczony doswiadczeniem w punkcie pierwszym przelatuje od razu wszystkie 3 stabilizowane obiektywy (bo dostatecznie wiele razy zapomnialem w przeszlosci).

    zeby mi zgrzytaja nad kretynstwem takiego rozwiazania. to powinna byc jedna programowalna wajcha na obudowie (ON - wlaczone MLU, 2 sekundowe opoznienie, dezaktywowanie stabilizacji w szkle). ale nie da sie. nawet w 5Ds, aparacie praktycznie dedykowanym do focenia ze statywu, nie pomysleli o jakims uproszczeniu zycia...
    www albo tez flickr

  6. #516
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zeby mi zgrzytaja nad kretynstwem takiego rozwiazania. to powinna byc jedna programowalna wajcha na obudowie (ON - wlaczone MLU, 2 sekundowe opoznienie, dezaktywowanie stabilizacji w szkle). ale nie da sie. nawet w 5Ds, aparacie praktycznie dedykowanym do focenia ze statywu, nie pomysleli o jakims uproszczeniu zycia...
    A tego nie da się zrobić C1/C2 (pomijam IS, którego rzeczywiście nie ma w menu, a mógłby być; i rzeczywiście trzeba wyłączać IS na statywie?)?


    W najnowszych puszkach Canon mocno podciągnął funkcjonalność Wi-Fi, najlepiej wypożyczyć 5d4 i przetestować.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-08-2016 o 10:35

  7. #517
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dokładnie 4K + DPAF to główna atrakcja 5d4. Doprawiona 30MPx, żeby w foto też coś było lepiej.

    P.S. Jeśli chodzi o AF w trybie filmowania, to pewnie seria C nawet się nie zbliża do 5d4. Ale wiadomo, profi nie używają AF
    No bo nie używają, nie wiem co takiego w tym ekscytującego.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #518
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A tego nie da się zrobić C1/C2 (pomijam IS, którego rzeczywiście nie ma w menu, a mógłby być; i rzeczywiście trzeba wyłączać IS na statywie?)?
    jesli mnie pamiec nie myli w niektorych body Canona da sie przeprogramowac ktorys guzior korpusu do "aktywowania" IS-u. wtedy ten na szkle mozna by na stale wylaczyc.

    EDIT: ale w 6D nie da sie, doczytalem instrukcje

    rozwiazanie nie jest dla mnie idealne, bo mam tez AF pod kneflem (mam wylaczone dla spustu migawki), wiec przy foceniu z lapy musialbym dwa guziory kontrolowac. w praktyce wyklucza to kompletnie jakiekolwiek szybkie focenie, ale szczesliwie nie miewam takich potrzeb.

    pogrzebie i sprawdze. jest to faktycznie jakies rozwiazanie.


    natomiast C1/C2 nie zalatwiaja sprawy. to jest przewidziane do innych zastosowan i dla moich potrzeb o kant d* potluc. sek w tym, ze nie da sie zapisac czesciowych ustawien (wiec np. tylko ustawien trybu seryjnego i MLU, tylko trzeba wszystko razem do kupy). to obejmuje tez zapamietane ISO, przyslone, czas. wiec w realu jest od czapy, bo trzeba nawet wiecej ustawien zmieniac niz "tylko" zmienic tryb seryjny i MLU


    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W najnowszych puszkach Canon mocno podciągnął funkcjonalność Wi-Fi, najlepiej wypożyczyć 5d4 i przetestować.
    no... to ja moze poczekam az sie w mojej wypozyczalni pojawia.

    z czego 5D w zasadzie to nie jest moja puszka. 6D mi bardziej odpowiada, ona jest lepiej skrojona na landzafciarza/podroznika. no ale jak sie 6DmkII pojawi, to bede przygladal sie temu wifi
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-08-2016 o 11:44
    www albo tez flickr

  9. #519
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No bo nie używają, nie wiem co takiego w tym ekscytującego.
    Do tej pory funkcjonalność DPAF była dosyć ograniczona. Teraz sporo się zmieniło (ekran dotykowy, wykrywanie twarzy i śledzenie obiektu) i AF jest jak najbardziej używalny. W reportażu praca z DPAF znacznie ułatwia pracę. Podobnie na wszelkiej maści gimbalach.

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta


    W najnowszych puszkach Canon mocno podciągnął funkcjonalność Wi-Fi, najlepiej wypożyczyć 5d4 i przetestować.


    Gdzie można wypożyczyć?

Strona 52 z 197 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •