Strona 12 z 197 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #111
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Niedługo nie będzie gdzie wyświetlać tych iso .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #112

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niedługo nie będzie gdzie wyświetlać tych iso .
    Kotlety przy F11

    Szkoda, że nie idą również w drugą stronę np analogowe ISO 50 w 5Ds (przy aktualnym szumie odczytu to bez różnicy, za kilka lat kto wie ).

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    ISO 25 natywne ^^.

    Dobrze miec dobry aparat w systemie, niestety nie korci mnie wydanie kolejnych $ na sprzet ktory na siebie nie zarabia.

  4. #114

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    ISO 25 natywne ^^.
    Taki nagły przeskok na 25? Nie, to nie jest w stylu Canona.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dobrze miec dobry aparat w systemie, niestety nie korci mnie wydanie kolejnych $ na sprzet ktory na siebie nie zarabia.
    Księgowi Canona wymyślą coś, byś przestał jeść a zaoszczędzone pieniądze wydał na nowy aparat, który będzie skokiem technologicznym jak 650D -> 700D

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Księgowi Canona wymyślą coś, byś przestał jeść a zaoszczędzone pieniądze wydał na nowy aparat, który będzie skokiem technologicznym jak 650D -> 700D
    Radioaktywne gumy , swiadomy user zna swoj sprzet i jego ograniczenia. Dodanie trybu panoramy czy auto iso mnie nie ruszaja.

    W pierwszym przypadku aparat to nie komputer.
    W drugim poprostu uzywam mozgu

  6. #116
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Co rusz pojawiają się kolejne doniesienia na temat lustrzanki EOS 5D Mark IV. Tym razem dowiadujemy się, że nowa "piątka" nie zostanie wyposażona w tryb wideo 4K. W aparacie ma znaleźć się matryca o rozdzielczości 28 Mpix z technologią Dual Pixel AF III. Sensor ma pracować w zakresie czułości ISO 100 - 204 800 (rozszerzalne do ISO 409 600) i będzie w stanie rejestrować do 12 kl/s w trybie zdjęć seryjnych.

    Źródło: Optyczne
    Jak ktoś trafnie pod niusem na optycznych napisał - raczej dadzą coś koło 8kl/sec, bo od paru lat o dwie klatki na sec. zwiększają 60D-70D, 7D-7D2, 5D2-5D3, 1D4-1DX...

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To brzmi sensowniej, tym bardzie że będzie miał "brata" do filmowania.
    Cały czas zastanawiam się, co musiałby mieć abym zamienił go za 5D3, samo 6Mpix więcej, szybsza seria i jeszcze wyższe ISO dla mnie nie jest wystarczające.
    A z "drobiazgów" :
    - wkurza mnie noszenie GP-E2, miło byłoby wbudowany GPS
    - reakcja oprogramowania na IS (ON/OFF) (Av, P, AutoIso)
    - wbudowany WiFi, zrzucanie zdjęć do sieci wewnętrznej w domu

    jp
    Najbardziej brakuje mi korekty ekspozycji w trybie M i czasem wyraźniejszego, a raczej w ogóle widocznego potwierdzenia wybranego punktu ostrości w jasnym świetle bo "beep" w niektórych sytuacjach wskazany nie jest ale suma-sumarum przyzwyczaiłem się...
    Z podniety z pierwszych tyg. po zakupie wysokim ISO - zauważyłem że po dwóch latach przez większość czasu wykorzystuje realnie nie wyższe niż 3200-4000, a że na tych wartościach na jakość narzekać nie można - na razie styka...
    ISO, isem wiadomo że jest ważne, w moim przypadku po przejściu z 30D mocny kop był, ale jeszcze większą różnicę i więcej zdjęć wykonałem z pomocą dobrego AFu niż wyższej czułości...

    4K mnie nie interesuje, dual pixel także - bo nie filmuje.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 20-04-2015 o 12:41

  7. #117
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez PoulN Zobacz posta
    Najbardziej brakuje mi korekty ekspozycji w trybie M
    Że niby co? Przecież w trybie M korektę ekspozycji robi się Manualnie.

    Ja też nie sądzę, żeby ta nowa piątka miala 12kl/s - zbyt mocno by konkurował z nowym 7DmkII i 1Dx - wprowadzanie reportersko szybkiej piątki mogłoby skutecznie ograniczyć sprzedaż tych 2 wymienionych puszek. Tak sobie myślę.
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  8. #118
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Demonos Zobacz posta
    Że niby co? Przecież w trybie M korektę ekspozycji robi się Manualnie.
    Tak ale taka korekcja jest "nietrwała" obrócisz się w inną stronę i światłomierz wskaże już inną wartość.

  9. #119
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kulek855 Zobacz posta
    Tak ale taka korekcja jest "nietrwała" obrócisz się w inną stronę i światłomierz wskaże już inną wartość.
    wlasnie dlatego to sie nazywa tryb Manualny, a nie automatyka. Manualny, czyli uzytkownik manualnie (tj. "recznie") dobiera parametry ekspozycji: czas, przyslone ale i ISO (dawniej to byla _stala_, przynajmniej na kazde 36 fot), a aparat jedynie odpowiada co jego swiatlomierz mysli na temat tych parametrow.


    jesli dobrze rozumiem to to czego ci brakuje to tryb TAv, czyli mozliwosc zablokowania czasu, przyslony i kompensacji, a automatyczny dobor ISO. taki cos ma Pentax, w Canonie nie ma.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-04-2015 o 13:39
    www albo tez flickr

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wlasnie dlatego to sie nazywa tryb Manualny, a nie automatyka.

    jesli dobrze rozumiem to to czego ci brakuje to tryb TAv, czyli mozliwosc zablokowania czasu, przyslony i kompensacji, a automatyczny dobor ISO. taki cos ma Pentax, w Canonie nie ma.
    Hehe. Oczywiście, że Canon ma. W 7d2 I pewnie w następnych puszkach xd też będzie, ażebyście mogli wesprzeć finansowo naszą ulubioną firmę

Strona 12 z 197 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •