Strona 103 z 197 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1021
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    AF bedzie podstawowym kryterium decyzji o wydatku niemalej w koncu kwoty. czesc z tych osob, ktora poza 6D mkI nie uzywala aparatu z uczciwym AF, moze sie co najwyzej zdziwic jaka przepasc jest miedzy archaicznym AF w 6D mkI a nowoczesnym AF
    Miałem uczciwy, nowoczesny AF w 7D, mam archaiczny w 6D. Wolę ten drugi, jakoś o dziwo skuteczniejszy w fotografii, którą uprawiam.
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 23-06-2017 o 09:29
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #1022
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Z tym w nowym 6D to nie nastawiajmy sie tak. Nie będzie tak pięknie bo zagrozi to 5DIV. Coś bedzie, jakieś okrojenie
    Na razie wiemy ze będzie 45 punktów. A może 1 krzyżowy i reszta liniowe. Umre ze smiechu jak tak będzie
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  3. #1023
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Eeee, wszystkie nowe Canony mają 45-punktowy AF ze wszystkimi punktami krzyżowymi, jaki po raz pierwszy wprowadzono w 80D. Należy więc domniemywać, że nowy 6DII dostanie dokładnie to samo :-)
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  4. #1024
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Miałem uczciwy, nowoczesny AF w 7D, mam archaiczny w 6D. Wolę ten drugi, jakoś o dziwo skuteczniejszy w fotografii, którą uprawiam.
    I to jest sedno doboru sprzętu, a nie tego co napiszą w specyfikacji. Połowa funkcji w nowych puszkach np. mi jest nie potrzebna.
    Szkoda, że nie można indywidualnie "customizować" aparatu, coś jak w samochodzie, chcesz czujniki cofania - proszę bardzo, zapłać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Coś w tym jest. Na naszej giełdzie są już dwa 6d na sprzedaż, ale i dwie Sigmy Art 24 f/1.4. Coś nie tak z nimi?
    Nie są magiczne ?

  5. #1025
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Precie piszą w rumorsach, że wszystkie krzyżowe.

    Najgorsze jest to, że im bardziej skomplikowany AF tym więcej się grzebie w ustawieniach AF a potem manipuluje guzikami czy maca ekran. Zamiast skupić się na robieniu zdjęć. Ja robię różne tematy i nie widzę potrzeby ani nie mam chęci dostrajania AF do każdej sytuacji. Na czarne psy tak, na łaciate koty inaczej.... Niech Daisuke Fukunaga ustawi sam optymalnie żebym ja nie musiał dostrajać. A jak AF nie trafia to oczywiście moja wina, bo źle ustawiłem AF...

    Ja mimo wszystko bardziej dla matrycy jestem zainteresowany niż dla AF. Ale oczywiepiej mieć dyskotekę punktów AF niż nie mieć bo w zasadzie można dalej robic środkowym
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #1026
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Precie piszą w rumorsach, że wszystkie krzyżowe.

    Najgorsze jest to, że im bardziej skomplikowany AF tym więcej się grzebie w ustawieniach AF a potem manipuluje guzikami czy maca ekran. Zamiast skupić się na robieniu zdjęć. Ja robię różne tematy i nie widzę potrzeby ani nie mam chęci dostrajania AF do każdej sytuacji. Na czarne psy tak, na łaciate koty inaczej.... Niech Daisuke Fukunaga ustawi sam optymalnie żebym ja nie musiał dostrajać. A jak AF nie trafia to oczywiście moja wina, bo źle ustawiłem AF...

    Ja mimo wszystko bardziej dla matrycy jestem zainteresowany niż dla AF. Ale oczywiepiej mieć dyskotekę punktów AF niż nie mieć bo w zasadzie można dalej robic środkowym
    Daisuke Fukunaga na asystenta "Pana Kolegi" ?

    --- Kolejny post ---

    hmm, ale to nie ten poziom techniki jeszcze aby procesor w aparacie wiedział czy jest czarny pies czy łaciaty kot w kadrze

    --- Kolejny post ---

    A może AF sterowany głosem ? Tego nie grali jeszcze. Kiedyś okiem można było sterować (nie miałem możliwości nigdy tego testować) , chyba się nie przyjęło.

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Przecie piszą w rumorsach, że wszystkie krzyżowe. Ciekawsze jest czy to jest układ z 80D, który zajmuje 62% szerokości i 48% wysokości kadru kropa. W FF będzie pewnie mniej.

    Im bardziej skomplikowany AF tym więcej się grzebie w ustawieniach a potem manipuluje guzikami czy maca ekran. Zamiast skupić się na robieniu zdjęć. Ja robię różne tematy i nie widzę potrzeby ani nie mam chęci dostrajania AF do każdej sytuacji. Na czarne psy biegające po trawie ustawić tak, na łaciate koty na dachu inaczej.... Niech dla mnie jakiś Daisuke Fukunaga ustawi sam uniwersalnie żebym ja nie musiał dostrajać. A jak AF nie trafia to oczywiście moja wina, bo źle ustawiłem AF...

    Mimo wszystko jestem zainteresowany 6d2 bardziej dla matrycy niż dla AF, chociaż na obecną matrycę nie narzekam. Niby lepiej mieć dyskotekę punktów AF niż nie mieć, bo w zasadzie można dalej robic środkowym jak się kto uprze. Tylko jednak podejrzewam, że im więcej tych punktów AF jest naćkane na chipie sensora AF tym większa precyzja jest wymagana żeby w nie trafiać i łatwiej jest cały układ z czasem wykrzywić, zabrudzić i rozjechać. Swiatło padające na sensor AF przechodzi przez główne lustro, odbija się od dwóch innych luster, przechodzi przez filtr IR, soczewkę-obiektywik i szybkę na samym czujniku. Pewnie jeszcze jakieś dodatkowe szybki tam są. Czy to się w ogóle da wyczyścić? Każdy robal mieszkający w lustrzance wie, że toaleta i womitiorium jest właśnie w układzie AF.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #1028
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Miałem eos3, gdzie można było wybierać punkt AF okiem - świetna sprawa (po skalibrowaniu do swojego oka), nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. Swoją drogą, to było najlepsze body z jakim miałem do czynienia, a trochę już mi przez ręce przeszło.

  9. #1029
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Kiedyś okiem można było sterować (nie miałem możliwości nigdy tego testować) , chyba się nie przyjęło.
    Nie bój, nie bój... pewnie o EyeControl sobie Canon przypomni w 5DmkV lub 6dmkIII itd. W końcu czymś trzeba będzie skusić klientów do zakupu kolejnych nowości. Perfidne zabiegi marketingowe widać od dawna. Już w 1998r EOS 3 miał AF na poziomie, ale przy okazji wprowadzenia cyfrowych korpusów Canon zaczął ewolucję od początku i do 2012r (premiera 5DmkIII) montował w jednocyfrowych DSLR okrojone układy AF.
    1DX + 50L

  10. #1030
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Miałem eos3, gdzie można było wybierać punkt AF okiem - świetna sprawa (po skalibrowaniu do swojego oka), nie wiem dlaczego z tego zrezygnowano. Swoją drogą, to było najlepsze body z jakim miałem do czynienia, a trochę już mi przez ręce przeszło.
    ja nadal eosa 3 używam i uważam że rozwiązanie jest genialne jeden kanał mam skalibrowany w okularach, drugi bez ale praktycznie zawsze focę w okularach, działa genialnie, eos 3 ma af (specyfikacja a nie skuteczność) lepszy od takiego z 5DII czy 6D ale gorszy od 5DIII - panowie z canona rzeczywiście zresetowali i rozpoczęli wymyślanie koła od nowa.

    ale dostaniemy głaskany interfejs i głaskaniem będziemy mogli wybrać pole może to dobre ale do filmowania, a nie do fotografowania lustrzanką - mizianie do śledzenia źrenicy oka ma się jak kamień łupany do śmigłowca apache.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 23-06-2017 o 14:44
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 103 z 197 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •