Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 136

Wątek: Canon EOS M3

  1. #121
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Zakupiłam M3 ponad tydzień temu, nie miałam okazji jeszcze dobrze przetestować wszystkich opcji ale jestem bardzo zadowolona. Po recenzjach spodziewałam się, że będzie gorzej obsługa dotykowa przypadła mężowi do gustu więc jest wreszcie szansa, że czasem będę po drugiej stronie aparatu


    na razie zaczęłam wyprzedawać poprzedni sprzęt, dalej będę myśleć co dokupić do M3
    na pewno szeroki będzie potrzebny ale myślę czy warto czekać na jaśniejszy 9-18? czy brać ten co jest 11-22
    Patent: Canon EF-M 9-18mm f/3.5-4.5
    pozdrawiam, Emilia

  2. #122
    Dopiero zaczyna Awatar emi89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    WWL
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    z ceny również jesteśmy zadowoleni, na miejscu w media markt okazało się, że M3 z kitem jest za 2000 a nie 2400 jak na stronie
    do tego odliczony vat i canon cashback

    jakość kita w m3 też mnie pozytywnie zaskoczyła, po przejściu ze starego kita od 450d to szok w jakości

    trochę brakuje wizjera... kwestia przyzwyczajenia, na razie odruchowo tłukę czołem i nosem o ekran
    pozdrawiam, Emilia

  3. #123
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez emi89 Zobacz posta
    Zakupiłam M3 ponad tydzień temu, nie miałam okazji jeszcze dobrze przetestować wszystkich opcji ale jestem bardzo zadowolona. Po recenzjach spodziewałam się, że będzie gorzej obsługa dotykowa przypadła mężowi do gustu więc jest wreszcie szansa, że czasem będę po drugiej stronie aparatu


    na razie zaczęłam wyprzedawać poprzedni sprzęt, dalej będę myśleć co dokupić do M3
    na pewno szeroki będzie potrzebny ale myślę czy warto czekać na jaśniejszy 9-18? czy brać ten co jest 11-22
    Patent: Canon EF-M 9-18mm f/3.5-4.5
    Jaśniejszy, powiadasz? A czy przy obiektywie o takich ogniskowych ma to praktyczne znaczenie? Prędzej zwróciłbym uwagę na różnice ogniskowych, zwłaszcza na szerokim końcu. Tyle, że na ten obiektyw z patentu nie ma co czekać, nie prędko się chyba zmaterializuje (jeśli w ogóle).
    A przy okazji gratuluję zakupu i entuzjazmu Sam właśnie cieszę się M10

  4. #124
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jaśniejszy, powiadasz? A czy przy obiektywie o takich ogniskowych ma to praktyczne znaczenie? Prędzej zwróciłbym uwagę na różnice ogniskowych, zwłaszcza na szerokim końcu. Tyle, że na ten obiektyw z patentu nie ma co czekać, nie prędko się chyba zmaterializuje (jeśli w ogóle).
    A przy okazji gratuluję zakupu i entuzjazmu Sam właśnie cieszę się M10
    Słuchajcie mam szybkie pytanie - szukam aparatu dla znajomej, który nadałby się do zdjęć paznokci (stylizacji, manicure) i byłby lepszy od iphone 7 plus. Zastanawiam się nad canonem g9x albo m3. Jeśli wybiorę m3 z adapterem i obiektywem np. 50mm STM - to będzie ok? Jaki to ma w ogóle ekwiwalent w porównaniu do pełnej klatki?

  5. #125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Połowę tańszy, z małą matrycą, plus podstawowy kurs fotografii.

  6. #126
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Połowę tańszy, z małą matrycą, plus podstawowy kurs fotografii.
    Co masz na myśli? W sensie który lepszy m3 czy g9x też się nada? Iphone 7 plusa ona ma, ale prowadzi salon paznokci i chce lepszej jakości zdjęcia. Ja nie znam się na bezlusterkowcach i kompaktach stąd moje pytanie. Budżet to ok. 2000zł na ten sprzęt.

  7. #127
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Kurs fotografii, bo dobre zdjęcia na stronę (a chyba o to chodzi) zrobi nawet tym ajfonem, jeśli będzie wiedziała jak.
    Mała matryca, bo łatwiej uzyska większą głębię ostrości, niż z 50/1.8 na adapterze i większej matrycy.
    Do sieci i na fb nie będzie wrzucała zdjęć xxMpix, spokojnie wystarczy "FullHD", nawet żeby sobie zrobić prezentację na telewizorze w salonie, więc patrząc z tego punktu widzenia to wszystko co ma więcej niż te 4Mpix (do wykadrowania) i coś więcej niż samą automatykę powinno wystarczyć.
    Jeśli znajoma liczy na "zdjęcia profesjonalnej jakości" w trybie auto, z malutką lampą błyskową przy samym obiektywie, to ... niech na to nie liczy, niezależnie od tego, ile słów zbliżonych do "profesjonalny" będzie w reklamach aparatu, ale jako fotograf z pewnym doświadczeniem chyba to wiesz, i jej to wytłumaczyłeś?
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 27-10-2016 o 00:43

  8. #128
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Kurs fotografii, bo dobre zdjęcia na stronę (a chyba o to chodzi) zrobi nawet tym ajfonem, jeśli będzie wiedziała jak.
    Mała matryca, bo łatwiej uzyska większą głębię ostrości, niż z 50/1.8 na adapterze i większej matrycy.
    Do sieci i na fb nie będzie wrzucała zdjęć xxMpix, spokojnie wystarczy "FullHD", nawet żeby sobie zrobić prezentację na telewizorze w salonie, więc patrząc z tego punktu widzenia to wszystko co ma więcej niż te 4Mpix (do wykadrowania) i coś więcej niż samą automatykę powinno wystarczyć.
    Jeśli znajoma liczy na "zdjęcia profesjonalnej jakości" w trybie auto, z malutką lampą błyskową przy samym obiektywie, to ... niech na to nie liczy, niezależnie od tego, ile słów zbliżonych do "profesjonalny" będzie w reklamach aparatu, ale jako fotograf z pewnym doświadczeniem chyba to wiesz, i jej to wytłumaczyłeś?
    dzięki za odpowiedź i poradę Wiesz co przyznam, że ja się nie znam za bardzo na kompaktach stąd właśnie moje pytanie. Nie wiem też jakie ten Iphone robi zdjęcia. Ten g9x jej się spodobał ze względu na wymiary, ale czy zobaczy różnice pomiędzy nim a Iphone tego nie wiem.

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Trudno odpowiedzieć czy ktoś zobaczy różnicę, bo to zależy od sposobu robienia zdjęć, obróbki, i sposobu ich publikowania. Ale można odpowiedzieć na konkretniejsze pytania.

    Czy Canonem 9GX da się zrobić lepszej jakości zdjęcia niż iphonem 7 +? Byłaby to spora kompromitacja Canona gdyby tak nie było, zważywszy, że mówimy o porównaniu kropa 7.2 (z obiektywem szerokim) albo nawet 8.6 (z obiektywem "tele") z kropem 2.7... A wszystkie trzy matryce chyba od Sony.
    Nawet kompaktem typu Canon 100s o kropie 4.7 można po obróbce zrobić lepsze paznokcie niż iphonem 7.

    Natomiast którymkolwiek Canonem z serii M można zrobić zdjęcia paznokci na poziomie profesjonalnym. Zwłaszcza, że akurat przy tym temacie szczegœlnie szeroka GO nie jest konieczna, a czasem nawet trochę "bokiechu" może być pożądane. W końcu to jest prawie sztuka.

    Zupełnie inne pytanie to: Czy cokolwiek lepszego niż iphone 7+ jest potrzebne do zdjęć manicure w internecie? Jeżeli robi się w dobrym świetle to powiedziałbym, że iphone dobremu fotografowi by wystarczył, ale skoro osoba chce lepszej jakości, to widocznie coś jej nie pasuje. Dla mnie minusem telefonu byłaby zawsze kiepska ergonomia a zaletą bardzo dobra jakość bez żadnej obróbki i szybkość wrzucania gdzie trzeba.

    Dla mnie iphone 7+ jest absolutnie rewelacyjnym aparatem podręcznym dopóki nie trzeba kropować albo powiększać. Ale nie łudźmy się, że matryca o powierzchni 17 albo 12 mm2 zadowoli osobę z lupą.....
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #130
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Dzięki kolega za odpowiedź )). Super, bardzo dziękuję za poradę. Czyli generalnie Ty bardziej obstawiałbyś za m3 - jaki tam jest przelicznik dla obiektywu ff?

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •