Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 136

Wątek: Canon EOS M3

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Nie powinno być problemu. W Custom Fn jest opcja Release shutter without lens.

  2. #102
    Uzależniony Awatar Selena
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    503

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Empirycznie sprawdzone - w EOS-M można wyzwolić, więc w M3 nie powinno być gorzej

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    lubilem M1 , lubie tez M3, nawet bardziej.Wszystkie poprawki na plus (autoiso poprawione !!) z 22/2 idealny, nawet do pracy... z dzisiejszego spraceru. jpgi plus zdjecia google. (precz z RAWAMI i komputerami !!!

    Ostatnio edytowane przez trampek ; 09-06-2015 o 21:49
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  4. #104
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez trampek Zobacz posta
    l... z dzisiejszego spraceru. jpgi plus zdjecia google. (precz z RAWAMI i komputerami !!!
    Nie do końca precz z RAW'ami i kompami Te zdjęcia, na mój gust i monitor laptopa, są zbyt podkoloryzowane, np. usta - czerwień jak po szmince, kolor koszulki chłopaka z 1 i 4 zdjęcia wygląda inaczej, na 1 bardzo intensywny i co on ma z rękami na 1 zdjęciu?
    CMEHA - reszta to upgrade

  5. #105
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Czy mogłbym prosić użytkowników EOS M3 wraz EVF o porównanie wielkości obrazu w EVF do np. Sony a6000, albo do OVF w popularnych modelach Canona? Albo chociaż o ogólna ocenę czy tam "coś" widać wiecej niż tylko malutki obrazek na końcu czarnego tunelu

    Mocno rozważam zakup M3 (mam juz M1) z EVF ale z racji tego, że to dość egzotyczny sprzęt, a elementem krytycznym dla mnie jest EVF, to nie chcę tego robić w ciemno. W sumie od zawsze miałem pełna klatkę i jeśli obraz EVF będzie zbyt mały to chyba dołożę i kupie Fuji XT-1 gdzie EVF jest całkiem przyjemny...

    Dzięki
    Karol

  6. #106
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    N Optycznych już jest test M3:

    Test Canon EOS M3 - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl

    Zamierzałem zmienić swojego starego 1000D na 760D z taką sama matrycą jak M3. Ale z testu wynika, że 70D jednak wypada lepiej mimo starszej matrycy. Tylko rozdzielczość będzie lepsza. Ale tu akurat nie ma wysokich wymagań, nawet 10MPx było wystarczające. Szumy są w 70D widocznie mniejsze a dynamika ciut lepsza (Optyczni zmienili metodykę pomiarów ale z rozjaśniania fragmentu zdjęcia o 4EV można wywnioskować niewielką przewagę 70D).
    Cóż, kolejną przewagą M3 sa rozmiary i ciężar. Ale biorąc pod uwagę inne wielorakie zalety 70D zdecydowanie nie żałuje tego zakupu. Rodzina M3/750D/760D mimo nowej matrycy pod względem foto nie jest lepsza a może nawet minimalnie słabsza. Zaś pod względem funkcjonalności i ergonomii 70D przewyższa te aparaty.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  7. #107

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Z testu optycznych wynika, że AF nie zawsze trafia

    Liczyłem chociaż na fajny AF (LV) w M3/760D...

  8. #108
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Na kilka dni trafił do mnie Canon M3 (+EF-M 18-55mm). Wcześniej miałem kontakt z Canon M (+EF-M 22mm), stąd trochę o moich wrażeniach.

    1. M3 nie jest już absolutnie tak sexy jak M, niestety producent uległ opiniom i zmodyfikował kształt body. Według mojej teorii, M został wyprodukowany przez jakiś boczny zespół, więc bez obciążeń z zewnątrz twórcy mogli mu nadać kształt jaki chcieli. Wersji M z obiektywem 22mm po prostu nie chce się wypuszczać z dłoni, a jeśli już to chować co najwyżej do kieszeni (gdzie się świetnie mieści). Z tym gripem i trzymaniem w M3 to jeden bullshit, nikt normalny nie robi zdjęć trzymając aparat jedną ręką, nigdy nie miałem najmniejszych problemów z trzymaniem wersji M.

    2. Obudowa w M jest doskonała jako całość, także pod względem skrzypień czy ugięć, magnezowy szkielet sprawdził się szczególnie wtedy, gdy aparat zleciał przez nieuwagę na szosę i mocno się pogiął . Wystarczyło zmienić obudowę i M dalej działa jak poprzednio.
    W wersji M3 ten grip niestety zepsuł to, jest to już jakiś kawałek plastiku nałożony na resztę, ugina się i skrzypi. Nic co nie dałoby się przeżyć, ale zawsze.

    3. Główną wadą wersji M jest dla mnie konieczny 2-sekundowy odstęp pomiędzy zrobieniem pojedynczych zdjęć. Nikt o tym nie pisze, trochę dziwne, zakładałem więc, że to ja nie umiem obsłużyć ustawień aparatu (mówię tu NIE o serii, M i M3 są prawie za czułe (dla mnie) przy ustawieniu 'continuous shooting' na nacisk spustu, rzadko kiedy udaje mi się przy tym ustawieniu zrobić pojedyncze zdjęcie).
    To, co mam na myśli, to zrobienie zdjęcia, puszczenie spustu i jak najszybsze zrobienie kolejnego zdjęcia. Przykładowo w takim Canon D5m2 mogę zdjęcie kolejne praktycznie wykonać w ten sposób tak szybko, jak jestem w stanie nacisnąć ponownie spust. Jednak w Canon M migawka daje się wyzwolić dopiero po 2 sekundach.
    Nic więc dziwnego, że był to mój główny punkt do sprawdzenia w M3 - okazało się, że nie jest tak źle jak w M, ale i tak musi minąć mniej więcej 1s zanim można zrobić kolejne zdjęcie. Dla precyzji - tryb ręczny, autofokus wyłączony, zapis zdjęć bez RAW, karta pamięci z najwyższymi obecnie wskaźnikami (heh, te same efekty były też przy użyciu pospolitej karty jaką mam w telefonie). Przy zapisie RAW+jpg(L) ta prędkość nieco spada, udało mi się zrobić mniej więcej 8 zdjęć w 10 s. Włączenie autofokusa, peakingu itp. nic nie zmieniło w tym odstępie.
    No, tu wyrażę swoje uczucia, nie jest to miłe.

    4. Canon M ma dla mnie jedną wspaniałą cechę w stosunku do innych aparatów - ekran dotykowy. Toż to bajka, kiedy mogę przesunięciem palca zmieniać przysłonę, czas naświetlania czy czułość, obserwując, jak przesuwa się wstążka z wartościami tychże (jak książka adresowa w telefonach, dla tych, co tego nie widzieli), z możliwością zatrzymania stuknięciem palca i w dodatku na żywo podglądem na ekranie, jak te zmiany wpływają na zdjęcie.
    Przez myśl mi nie przeszło, że w Canon M3, który ma ten sam chyba ekran, ta funkcjonalność zostanie kompletnie zmieniona! I nikt znów o tym nie wspomina!
    Otóż w wersji M3 została zmieniona niejako filozofia zmian parametrów - zostały dodane mechaniczne pokrętła i dalej co prawda mogę obserwować zmiany któregoś z wymienionych parametrów w postaci przesuwającej się wstążki i efekt na podglądzie, ale zmian muszę dokonywać KRĘCĄC KÓŁKIEM. Można się przyzwyczaić, ale co komu przeszkadzałoby opcjonalna obsługa jak poprzednio?

    5. By nie było, Canon M3 sprawdza się naprawdę dobrze, tyle, że dla mnie mogliby po prostu ulepszyć to, co szwankowało w wersji M, a nie wywracać także to, co mi się w M podobało.
    Ostatnio edytowane przez rsaw ; 24-06-2015 o 18:26

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Zgadzam się w 100% z powyżymi pogladami. Nie miałem okazji macania m3, ale jestem zdecydowanie wrogo nastawiony do dodawania koślawych grypów dla oferm co fotografuja z biodra jedna ręka.

    Również uważam, że dotykowy interfejs w m jest świetny. Brakuje tylko jednego mechanicznego guzika - wyłaczjacego/wlaczajacego szybko ekran dotykowy żeby nie zmieniały się ustawienia przypadkowo.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 24-06-2015 o 18:59
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #110
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Canon EOS M3

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Również uważam, że dotykowy interfejs w m jest świetny. Brakuje tylko jednego mechanicznego guzika - wyłaczjacego/wlaczajacego szybko ekran dotykowy żeby nie zmieniały się ustawienia przypadkowo.
    Dokładnie tak. Gdyby dodali ten jeden guzik, peaking i ulepszyli autofocus, bez zmian zewnętrznych... Ruchomość ekranu trzeba by też zrobić inaczej niż obecnie w M3, bo ten tutaj to kolejny element naruszający integralność, zwartość i tym samym elegancję korpusu wersji M.
    Ach, jeszcze ta dioda w M3 wspomagająca ustawianie ostrości przy słabym oświetleniu. Można ją tylko zakleić, bo wyłączyć jej się nie da, niestety.

    P.S.
    Jak wspominałem, po mojemu M stworzył boczny zespół nie mający wielkich pieniędzy, za to pewną swobodę, bo nikt ważny się nim nie interesował.
    Stąd nie za dobry autofokus, wolne działanie elektroniki, za to znakomite praktycznie wszystko, co zależało od twórców, w tym wyrafinowane metalowe body, jego zupełnie nowatorska obsługa i choć nieliczne, to bardzo dobre optycznie metalowe(!) obiektywy.
    Teraz już ktoś się wtrącał, więc uwzględnili 'uwagi' tych, co nigdy M nie mieli...
    Przyznam, że gdyby zmiany obejmowały tylko to co napisałem, M3 bylby już u mnie na stałe, a tak, chyba poczekam na dotykowy ekran w w kolejnej wersji A7.
    Ostatnio edytowane przez rsaw ; 24-06-2015 o 21:04

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •