Strona 5 z 30 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 295

Wątek: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Też czytam 9 raz post #39 i nie wiem o co biega. No ale ja mam od 3 dni powyżej 39 stopni, może dlatego kłopot z kojarzeniem.

    Jestem pod wrażeniem ilości detali na pierwszej fotce z tych załączonych na początku przykładów (post #5). Ale popatrzcie tam na exify. Do takiego korpusu optyka musi być na poziomie "nie ma przebacz"...
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 06-02-2015 o 17:23
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #42
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uprzedzam, że to co zobaczycie na brzegach kadru z zoomów to będzie masakra.
    Ale my przecież nie będziemy do 5ds zoomów Nikona podpinać ;-)

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Też czytam 9 raz post #39 i nie wiem o co biega. No ale ja mam od 3 dni powyżej 39 stopni, może dlatego kłopot z kojarzeniem.
    OK, może nie wyraziłem się hiperprecyzyjnie. Jest OPCJA rejestrowania kropowanego obrazu: With such abundant resolution on each sensor, both models also provide two cropped shooting modes, while still delivering high-resolution images 30.5 megapixels for the 1.3x mode and 19.6 megapixels for the 1.6x mode. The available crop options are visible as a mask or an outline in the viewfinder; so shooters can know exactly where to frame their subject.

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ciekawe jakie są opinie o funkcji filmowania w lustrzankach tych co to się zajmują robieniem filmów zawodowo/hobbistycznie

    jp
    Janie to korpusy zupełnie nie pod film. Mam wrażenie że video dali z musu ale trzeba poczekać na następcę mkIII żeby zobaczyć u Canona coś nowego do filmowania.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ale my przecież nie będziemy do 5ds zoomów Nikona podpinać ;-)
    To fakt , natomiast jest sporo racji w tym co pisze Jacek, te korpusy są do wąskich zastosowań i napalanie się na nie jest bez sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    To fakt , natomiast jest sporo racji w tym co pisze Jacek, te korpusy są do wąskich zastosowań i napalanie się na nie jest bez sensu.
    To oczywiste, że to nie jest sprzęt dla każdego, ale dobrze, że jest. Z pewnością ta premiera nie poprawiła nastrojów u producentów średniego formatu.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Janie to korpusy zupełnie nie pod film. Mam wrażenie że video dali z musu ale trzeba poczekać na następcę mkIII żeby zobaczyć u Canona coś nowego do filmowania.

    ok, ale z powodu czego ?

    czy jak co "dadzą" to zamiast kamery kupisz lustrzankę do filmowania ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-02-2015 o 17:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Flotsam Zobacz posta
    Nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego jest crop 1,6, ale bagnet EF? Żeby zrobić przyjemność innym producentom szkieł z bagnetem EF, ale dostosowanym do APS?
    Zeby nie doszlo do kolizji z lustrem.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Flotsam Zobacz posta
    OK, może nie wyraziłem się hiperprecyzyjnie. Jest OPCJA rejestrowania kropowanego obrazu: With such abundant resolution on each sensor, both models also provide two cropped shooting modes, while still delivering high-resolution images 30.5 megapixels for the 1.3x mode and 19.6 megapixels for the 1.6x mode. The available crop options are visible as a mask or an outline in the viewfinder; so shooters can know exactly where to frame their subject.
    Chcesz to rejestrujesz 50 mpx, jak potrzebujesz mniejszego pliku/rozdzielczości to soft Ci to załatwia. Jeszcze Ci rysuje w gratisie ramkę widoczną w wizjerze jako pomoc w kadrowaniu. Tyle. U nas na forum już dawno to odkryto, że wystarczy brzeg sensora FF zalepić taśmą. Canon to przeczytał i voila!
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #49
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Janie to korpusy zupełnie nie pod film. Mam wrażenie że video dali z musu ale trzeba poczekać na następcę mkIII żeby zobaczyć u Canona coś nowego do filmowania.
    Skoro C100 mk II nie dostał 4k, to 5ds też nie mógł dostać :-) Trzeba poczekać do sierpnia na 5d mk IV, albo kupić 1dC, który ostatnio staniał o 4.000$ ;-)

  10. #50
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Zeby nie doszlo do kolizji z lustrem.
    Mhm... logiczne i mieści się w dotychczasowej filozofii firmy... ale po co w ogóle opcja rejestrowania cropa, skoro pula obiektywów do wykorzystania (firmowych) pozostaje ta sama? Pytam czysto teoretycznie, taki aparat pozostaje poza moim zasięgiem finansowym i ta akurat cecha nigdy nie będzie dla mnie decydująca. Ale w niektórych Nikonach można podpiąć obiektyw DX do korpusu FX, więc to konkretny ficzer, a tu - nie (no, chyba że ktoś sobie podepnie Sigmę 18-35).
    Czy to jest tak, że jak przełączymy na rejestrację cropa, to np. wzrasta szybkostrzelność?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Chcesz to rejestrujesz 50 mpx, jak potrzebujesz mniejszego pliku/rozdzielczości to soft Ci to załatwia. Jeszcze Ci rysuje w gratisie ramkę widoczną w wizjerze jako pomoc w kadrowaniu. Tyle. U nas na forum już dawno to odkryto, że wystarczy brzeg sensora FF zalepić taśmą. Canon to przeczytał i voila!
    Nie wiem, czy utrzymam się w konwencji... ale jeśli chciałbym mniejszego pliku/rozdzielczości, to po prostu zmieniłbym rozdzielczość... Tam jest sRAW, bo nie znalazłem?
    Ale taki digitalny plasterek to nawet postęp względem kreatywności użytkowników forum!

Strona 5 z 30 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •