Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 295

Wątek: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

  1. #281
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    oki, zaryzykuje tym 5ds r... mam tylko nadzieję, że zdjęcia z ręki będą w porządku bo tylko tak pracuje :P

  2. #282
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Przed ewentualnym zakupem 5DS R zapoznaj się z "biblią 5DS/R" https://www.learn.usa.canon.com/reso...sr-files.htmlp żebyś potem nie żałował. Praca aparatami z tej serii to zmiana wcześniej wypracowanych nawyków i może być ciężko się przestawić.

    Napisałeś wcześniej:

    Panowie szybkie pytanie - warto przejść z 5dM3 na 5dsr - fotografia noworodkowa, wnętrz i portrety (głównie plener)?. Pieniądze to nie problem tylko błagam o poważne opinie, zależy mi na informacji czy jakość zdjęć przy moich zastosowaniach między tymi body będzie rzeczywiście lepsza na korzyść 5dsr. Wielkość plików i moc kompa to nie problem.
    Ja osobiście raczej stałbym na stanowisku iż zakup 5DS R do tych wytłuszczonych zastosowań to byłby przerost formy nad treścią. Zwłaszcza jeżeli w grę wchodziłoby również fotografowanie bez lampy przy słabym oświetleniu, ISO bardzo szybko pnie się tu do góry i nie wygląda tak dobrze jak chociażby w 6D.

    Aktualnie posiadam 5DS, na swój flickr (link w sygnaturce) wrzucam praktycznie wyłącznie zdjęcia SOOC ("straight out of camera" czyli JPEG prosto z aparatu). Jesse robi swoim 5DS bardziej lub mniej udane portrety ale zawsze pięknym (a na pewno bardzo fotogenicznym) dziewczynom https://www.flickr.com/photos/jesseherzog/ a Craig swoim 5DS R roślinki i zwierzątka i nie tylko obiektywami Canona https://www.flickr.com/photos/74810639@N02/ Popatrz sobie na te zdjęcia i sam oceń czy są w jakimś stopniu lepsze od Twoich robionych 5D Mark III.

    Sigma 50mm ART (główne narzędzie pracy), Tamron 24-70 VC, Canon 70-200 IS II L , Canon 100mm macro L, Canon 135mm L i w planach sigma 20mm art.

    Chciałbym uniknąć sytuacji, że zmienie body (co niestety wiąże się z ryzykiem kalibracji obiektywów) a różnica z markiem iii będzie żadna albo minimalna. Jeśli realną i jedyną różnice widać w studio w sesjach fashion i canon wypuścił to body jako tani zamiennik hasselbladów i średniego formatu to podziękuję.
    Obiektywy masz bardzo dobre i wszystkie będą bardzo ładnie pracowały na 5DS R, niektóre (jak Sigma 50mm ART) wręcz wybitnie jeżeli chodzi o ostrość.

    Best lenses for the Canon EOS 5DS R: Good glass for landscape, architecture, and close-up photography - DxOMark
    Best 50mm Prime: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM A - DxOMark
    Best telephoto macro: Carl Zeiss Makro-Planar T 100mm f/2 ZE - DxOMark

  3. #283
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Wszelkie czasy "utrzymania" bez poruszenia śmiało musisz podzielić przez 2... AutoISO to na dzień dobry trzeba ustawić na najbardziej konserwatywny tryb...
    Zacząłem się zastanawiać dlaczego na niektórych zdjęciach architektury przy deko gorszych (ale nie tragicznych) warunkach oświetleniowych (TS24L i TS17L) nagle pojawiały się delikatne poruszenia...no i wyszło nieubłagane: wzór 1/ogniskowa nie działa, sorry...czas trzeba skrócić - tzn trzeba bardzo uważać i kontrolować.
    Dodatkowo na długich ogniskowych przy tej rozdzielczości w znacznym stopniu dużo bardziej uwidocznia się ruch powietrza jeśli zdjęcia w cieplejszych warunkach (80-200/2.8L@200 i TC Kenko 2x - o dziwo kombo znośne rozdzielczościowo)

    Pozdr,
    Koala

  4. #284
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Bardzo Wam dziękuję za rady i pomoc )) Kupiłem 5DS R i przyznam, że już żałuję sprzedaży marka III hehe. Serio, zdjęcia robi fakt ciut ostrzejsze ale efekt wow widziany z sampli Canona to bardziej efekt statywu i odpowiedniego oświetlenia oraz PS. O zdjęciach z ręki przy czasach 1:60 na sigmie 50mm mogę spokojnie zapomnieć. Przy zdjęciach z ręki praktycznie różnica między mark III i 5DS R jest ledwo zauważalna (zobaczę jeszcze jak wyjdą wydruki A2...

    Generalnie dopiero od wczoraj zacząłem dostrzegać piękno ISO 6400 w górę, które dawał mark iii a czego nie doceniałem. Dodatkowo przy tym samym ISO 1600 w górę Mark III mniej szumi, albo jego charakterystyka jest mniej zauważalna.

    Do moich zastosowań - szczególnie bez lampy flash ewidentnie odradzam 5DS R. Dodatkowo Photoshop i Lightroom mi nie działały i musiałem wziąć subskrypcję najnowszych wersji.

  5. #285
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Co do wyższych iso - bezwzględnie wyłącz ten automat chroniący przed przepaleniami...znacznie pogarsza na DSie szumy itd. - szczerze mówiąc jest średnio potrzebny a ISO6400 jest jak najbardziej używalne pod warunkiem jak na początku...
    (Jak kupowałem to zdecydowałem się na DS a nie DSR ze względu na morę, która jednak przy zdjęciach architektury może wystąpić w najmniej odpowiednim momencie, a też widziałem morę na zdjęciu portretowym...splot jednolitej tkaniny...hehe).

    Pozdr,
    Koala

  6. #286
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Kochani macie jakiś sposób na przyspieszenie lightroom'a obsługującego fotki z 5ds i 5ds r. Niestety 50mpix robi swoje i przeglądanie setek zdjęć jest uciążliwe i powolne. Mój komputer to i5 3570k podkręcony do 4giga, 8gb ram, dysk ssd dla systemy i hdd 7200 dla zdjęć. Czy jest coś co można wymienić w kompie, żeby była rakieta?

  7. #287
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Kochani macie jakiś sposób na przyspieszenie lightroom'a obsługującego fotki z 5ds i 5ds r. Niestety 50mpix robi swoje i przeglądanie setek zdjęć jest uciążliwe i powolne. Mój komputer to i5 3570k podkręcony do 4giga, 8gb ram, dysk ssd dla systemy i hdd 7200 dla zdjęć. Czy jest coś co można wymienić w kompie, żeby była rakieta?
    jakiej rozdzielczosci masz ekran?
    www albo tez flickr

  8. #288
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    4k :/ zastanawiałem się czy da mi coś zmiana na i7...
    Ostatnio edytowane przez Janeek ; 08-09-2016 o 09:28

  9. #289
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Kochani macie jakiś sposób na przyspieszenie lightroom'a obsługującego fotki z 5ds i 5ds r. Niestety 50mpix robi swoje i przeglądanie setek zdjęć jest uciążliwe i powolne. Mój komputer to i5 3570k podkręcony do 4giga, 8gb ram, dysk ssd dla systemy i hdd 7200 dla zdjęć. Czy jest coś co można wymienić w kompie, żeby była rakieta?
    Jaką masz grafikę?

  10. #290
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    gtx 1070 Aptur jak myślisz zmiana procesora na i5 albo i7 skylake coś da? Bo słyszałem, że ta moja i5 mimo, że już leciwa w dalszym ciągu jest ok...
    Ostatnio edytowane przez Janeek ; 08-09-2016 o 09:39

Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 1927282930 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •