Strona 11 z 30 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 295

Wątek: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

  1. #101
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 956

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    touche!

    chociaz glupie, nie da sie ukryc.
    www albo tez flickr

  2. #102
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 727

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Ale może kubek kupię .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Canon 5Ds & 11-24mm f4 - Hands on & image review: http://youtu.be/n8L2bljfLiU

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Ciekawe dlaczego canon od razu dał matrycę 50mpix. Zazwyczaj wszelkie nowości, ulepszenia i innowacje dawkują bardzo oszczędnie w kolejnych modelach. Mamy nagle skok 20-->50mpix ponad 2x więcej. Do tej pory byli dla mnie mistrzami ekonomiczno-marketingowej rozgrywki. Odnoszę wrażenie, że pierwszy raz wyłamali się z dotychczasowej strategii.
    W zasadzie od 300d każdy model pojawiał się w odpowiednim momencie, z odpowiednią funkcjonalnością - nie za dużo, nie za mało...a tu nagle dali wszystko co mieli
    Miłego dnia
    moja www

  5. #105
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    dali wszystko co mieli
    W to akurat na pewno nie uwierzę!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #106
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Przesadzasz z tym, ze dali wszystko co mieli. Dali tylko 50MPix tak na prawde. Gdzie 4k video? Gdzie chocby 1080 50/60p nie mowiac juz o 720 120p. Gdzie obrotowy wyswietlacz? Maja jeszcze co dokladac do nastepcow.

  7. #107
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 727

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    12-21 - ja wiem czy obecna rozdzielczość to taki gigantyczny skok? Jest trochę więcej ale nie robiłbym z tego wielkiej sprawy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #108
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ciekawe dlaczego canon od razu dał matrycę 50mpix. Zazwyczaj wszelkie nowości, ulepszenia i innowacje dawkują bardzo oszczędnie w kolejnych modelach. Mamy nagle skok 20-->50mpix ponad 2x więcej. Do tej pory byli dla mnie mistrzami ekonomiczno-marketingowej rozgrywki. Odnoszę wrażenie, że pierwszy raz wyłamali się z dotychczasowej strategii.
    W zasadzie od 300d każdy model pojawiał się w odpowiednim momencie, z odpowiednią funkcjonalnością - nie za dużo, nie za mało...a tu nagle dali wszystko co mieli

    dwukrotny wzrost liczby pixeli , to liniowo wzrost rozdzilczosci o 40% - to jest juz zauwazalane .
    powiekszenie do np 30 mpx owszem byloby mierzalne ale nie przyniosoby jakiegos skoku .

    Canon w FF zawsze tak robil
    10 mpx - 21 mpx a teraz 50 mpx
    nastepny skok bedzie mila rzeczywiscie sens przy ok 100 mpx.


    taki wzorst jak np w aps 15 - 18 mpx nie ma wiekszego sensu , roznic praktycznie nie widac.

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    12-21 - ja wiem czy obecna rozdzielczość to taki gigantyczny skok? Jest trochę więcej ale nie robiłbym z tego wielkiej sprawy.
    Wszystko zależy od zastosowań. Tak jak napisał przedmówca, 2x większa rozdzielczość to 40% wzrostu rozdzielczości (teoretycznie). Nawet jeśli w praktyce to będzie tylko 20%, to jest np. dla mnie różnica pomiędzy zastosowaniem szkła 500/4 L IS a 600/4 L IS, a to naprawdę dużo. Np. dużo lżej i dużo taniej.

    I jeszcze dlaczego akurat 50Mpx. Pomijając już wyjaśnione kwestie natury technicznej czy teoretycznej, to główny cel tej puszki to MF. Canon sam o tym pisze.

  10. #110
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon 5DS & 5DS R już oficjalnie (link do strony Canon)

    Wg mnie to aparat dla ludzi świadomych - wiedzących "po co mu taki":-) Np. mi do zdjęć krajobrazowych, architektury i produktowych sprzedawanych na stockach bardzo się przyda "zwiększona rozdzielczość i ostrość".

Strona 11 z 30 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •