Strona 86 z 86 PierwszyPierwszy ... 3676848586
Pokaż wyniki od 851 do 858 z 858

Wątek: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

  1. #851
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    @Waldeczek, na pełnej baterii zrobię więcej niż 700 zdjęć z obiektywem EF400mm f/2.8
    W ogóle to nie zauważyłem różnicy w ilości wykonanych zdjęć w zależności od obiektywu,
    inna sprawa z wbudowaną lampą, ale jej nie używam. Moim zdaniem akumulator jest bardzo wydajny.

  2. #852
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez Waldeczek Zobacz posta
    Witam, widzę że wątek już poszedł w zapomnienie ale jako szczęśliwy posiadacz 7DII mam takie dwie refleksje i czy ktoś może to potwierdzić. 7DII lubi duuuuużo prądu i jasne w miarę nowe szkiełka
    He...he nie wiem czy lubi, ale można nim focić nawet starymi szkiełkami.
    Fajnie się spisuje nawet Biometar P-Six 2,8/80 z dandelionem.

    Co do prądu, nie dostrzegłem aby jakoś dużo więcej "brał" od 5D2 na tej samej baterii, z tym samym szkłem.

  3. #853
    Coś już napisał Awatar Waldeczek
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    49
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    dlaczego piszę że lubi prąd jako że wcześniej używałem 40D i tam nie było aż tylu ustawień, po zabawie w menu aparatu znika odrobina prądu
    co do zdjęć na baterii ori to myślę że około 900 sztuk, dokupiony zamiennik Newell i jest o dziwo lepszy niż ori
    jeśli chodzi o szkła to w przypadku C70-300 dzieją się czasem jakieś dziwne rzeczy z C24-105 czy C50 1.8 nie ma problemów i jakość jest dużo lepsza co więcej mam T17-50 2.8 i pracuje całkiem nieźle.

    --- Kolejny post ---

    a jeśli jeszcze ktoś przegląda wątek potrzebuję informacji o ustawieniach do sportu a dokładnie piłka nożna, jakieś patenty czy wypróbowane triki
    Waldeczek
    40D, 7DII i zabawki

  4. #854
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Ustawienia do piłki nożnej? Zajrzyj sobie tutaj:

    Śląsk Wrocław vs Widzew Łódź | Dawid Gaszyński

  5. #855
    Coś już napisał Awatar Waldeczek
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    49
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    dzięki
    Waldeczek
    40D, 7DII i zabawki

  6. #856
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cytat Zamieszczone przez espire Zobacz posta
    Odkąd czytam o 7 bateria wyczerpuje się szybko. Do swojej do kupiłem drugi akumulator też oryginalny. Gdy aparat leży bateria się wyczerpuje. 7 tak ma. Mam też mk1. Tam bateria trzyma długo. Tak jest. 7 ma druga matryce do pomiaru światła. Może tu też ma znaczenie podtrzymanie. Podczas całodniowej sesji robisz spokojnie na 1 akumulatorze ponad 1000 zdjęć. Jak aparat leży z aku w środku to bateria schodzi. To samo mam na akumulatorach z mk1. Oba oryginały z mk1 trzymają długo w 7d mk1 ale schodzą w mk2.

    Nie porównuj z 6d bo on nie ma dodatkowej matrycy rgb+ir do pomiaru światła. Żadne poprzednie body tego nie miało. Ma to chyba 80d i chyba 1dx mk2.
    Jeśli oczywiście ta matryca ma udział w użyciu baterii
    Może to troche późno, ale w 7DII ważne jest aby wyłączyć moduł GPS przed odłożeniem aparatu na półkę. Moduł ten działa cały czas i potrafi baterie zużyć w 3-4 dni. Nie ma to nic wspólnego z procesorem Digic ani z matrycą.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  7. #857
    Coś już napisał Awatar ralf
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Ja trafiłem chyba na jakiś uszkodzony bo zdarzyło się, że ładował się kilka godzin a ładowarka nie zaświeciła że naładowany. Ledwo po kilku użyciach aparat mi pokazuje wydajność ładowania na dwie kreski (na 3). Aku Newella nie maja takich problemów.

  8. #858

    Domyślnie Odp: Canon 7D MarkII w praktyce:zdjęcia,ustawienia i inne rady

    Cześć.

    Czy mój 7dmkII ma zbyt duży pobór prądu?

    Na oryginalnym aku robię max ok 450 zdjęć + wiadomo trochę przeglądania fotek na ekraniku.
    Na nowych 3 różnych zamiennikach zrobię ok 300-350 zdjęć.

    Tak było z C 400/5.6 L, teraz z C 100-400 II jest podobnie albo trochę słabiej mimo stabilizacji.

    Moduł GPS mam cały czas wyłączony.
    Aparat kupiłem jakoś początkiem roku.

    Do sprawdzenia do serwisu?

Strona 86 z 86 PierwszyPierwszy ... 3676848586

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •