Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Wątek: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego



    Otóż tło gra rolę i to bardzo, bo tło ma wpływ na przedmiot fotografowany.
    Nawet na tak prostym przedmiocie jak w twoim przykładzie widać to jak na dłoni.
    wybacz ale to sa tak proste rzeczy , ze nie chce mi sie na ten temat dyskutowac.
    jesli sie czegos nie wie to najprostsze rzeczy staja sie problemem nie do pokonania.

  2. #22
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wybacz ale to sa tak proste rzeczy , ze nie chce mi sie na ten temat dyskutowac.
    jesli sie czegos nie wie to najprostsze rzeczy staja sie problemem nie do pokonania.
    No cóż, jeśli się czegoś nie widzi, zawsze można twierdzić że to nie istnieje.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    podsumowując;
    obaj macie racje
    takie zdjęcia da się szybko zrobić i nie będą totalnie złe ale trzeba dobrze obrobić
    tak zrobione zdjęcia nie będą super i będą odstawać od konkurencji
    zgoda?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    No cóż, jeśli się czegoś nie widzi, zawsze można twierdzić że to nie istnieje.
    nie ma zadnego no coz...

    srodki dobierasz do celu jaki zamierzasz osignac.
    robiac komercyjnie musisz liczyc sie z kosztami.
    zdjecia dla sklepow interentowych musza byc tanie.
    dobierasz takie srodki aby osiagnac cel tanio i skutecznie przy ustalonym poziomie jakosci.

    Mozna pisac prace doktorska i zlozyc prace dyplomowe do ZPAF ze zdjec do sklepu internetowego , jesli ktos uwaza , ze to ma sens.

    Sa o wiele wygodniejsze i latwiejsze do opanoawania metody fotografowania gaci i innych wiertarek niz organizowanie studia w sklepie , oswietlanie 500 Watowymi halogenami itd , itp.
    ze wzgledu na charakter motywu i przede wszystkim medium na ktorym zdjecia beda prezentowane , nie ma potrzeby siegania po metody high tech w takiej fotografii, gdyz para pojdzie w gwizdek.


    gdyby ktos pytal , jak ma sfotografowac na zlecenie fabryki BMW do katalogu , to proponowalbym inna metode.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    takie zdjęcia da się szybko zrobić i nie będą totalnie złe ale trzeba dobrze obrobić
    Czas stracony na retusz (nie obróbkę) będzie dużo większy niż wykonane zdjęcie na odpowiednim tle z białymi/czarnymi ekranami.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Gdy widzę w sklepie internetowym zdjęcie produktu wykonane byle jak, nie kupuję w takim sklepie. Taki sklep kojarzy mi się z niechlujstwem, bałaganem, brudem itp. Po co kupować w takim sklepie, być może nawet taniej niż u konkurencji, jak potem mogę mieć kłopoty.
    Tak dla zabawy, bawiłem sie trochę fotografią produktową. Z takim podstawowym sprzętem nawet bym nie zaczynał. No chyba że właścicielowi sklepu nie zależy na jakości, i wszystko mu jedno co dostanie, wtedy czemu nie?

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Czas stracony na retusz (nie obróbkę) będzie dużo większy niż wykonane zdjęcie na odpowiednim tle z białymi/czarnymi ekranami.


    to zalezy od organizacji pracy i umiejetnosci obrobczych fotografa.

    zanim rozloze lampy , tla to juz dawno moge wszystko sfotografowac.
    obrabiac zawsze trzeba.

    jesli masz takie rzeczy ciagle do roboty , to oczywiscie mozna tak wszystko sobie zorganizowac , ze powtarzalnosc bedzie duza i obrobka zawsze podobna a tym samym krotsza, gdyz wiele obiegow da sie zautomatyzowac.

    ustawienie swiatel , moze byc zupelnie rozne dla roznych przedmiotow , pojawia sie odblaski , przepaly . Jakie to sa swiatla ?

    lampa blyskowa w takim celu jest b. wygodna - szybko , prawidlowo , bez zafarbu , ltwa w stosowaniu.

    Jesli ktos przywozi przedmioty do studia , to masz wsztko urzadzone sprawdzone . Tylko po cholere to wozic , jesli jeden aparat , lampa , papier pakunkowy szary , czarny wystrcza.

    wynik az za dobr jak dla internetu.

    te wszystkie rady , kup reflektory , namioty , tla itd pochodza od dyletantow najczesciej , ktorzy takich rzeczy nie robili , lub tylko wyjatkowo.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez J.J. Zobacz posta
    Gdy widzę w sklepie internetowym zdjęcie produktu wykonane byle jak, nie kupuję w takim sklepie. Taki sklep kojarzy mi się z niechlujstwem, bałaganem, brudem itp. Po co kupować w takim sklepie, być może nawet taniej niż u konkurencji, jak potem mogę mieć kłopoty.
    Tak dla zabawy, bawiłem sie trochę fotografią produktową. Z takim podstawowym sprzętem nawet bym nie zaczynał. No chyba że właścicielowi sklepu nie zależy na jakości, i wszystko mu jedno co dostanie, wtedy czemu nie?
    zdecydowana wiekszosc zdjeci do sklepow internetowych jest robiona kompaktami - i slusznie , ze wzgledu na wymagana czesto duza GO.
    w wielkosci np 600 px riznice pomiedzy hasselbladem a kompaktem ulega zatarciu.
    to jakis mit o koniecznosci super sprzetu dla zdjec do skepu interentowego.

    Jesli ludzie nie wiedza jak zrobic , to mysla , ze aparat winny.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez J.J. Zobacz posta
    Gdy widzę w sklepie internetowym zdjęcie produktu wykonane byle jak, nie kupuję w takim sklepie. Taki sklep kojarzy mi się z niechlujstwem, bałaganem, brudem itp. Po co kupować w takim sklepie, być może nawet taniej niż u konkurencji, jak potem mogę mieć kłopoty.
    Tak dla zabawy, bawiłem sie trochę fotografią produktową. Z takim podstawowym sprzętem nawet bym nie zaczynał. No chyba że właścicielowi sklepu nie zależy na jakości, i wszystko mu jedno co dostanie, wtedy czemu nie?
    jak znam produkt, to kieruje się cena nie zdjęciami
    może być tak ze maja tańszy towar bo nie dorzucają koszty
    akurat teraz kupowałem wypasione buty i owszem dokładnie obejrzałem je na stronie sprzedawcy,który zrobił super foty ale kupiłem tam gdzie cena była dużo niższa a zdjęcia symboliczne
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    te wszystkie rady , kup reflektory , namioty , tla itd pochodza od dyletantow najczesciej , ktorzy takich rzeczy nie robili , lub tylko wyjatkowo.
    Ciąg dalszy mądrości Bechamota vel Jansala bel XX YY:
    - Do robienia zdjęć ślubnych nie są potrzebne aparaty pełnoklatkowe i jasne stałki. W zupełności wystarczy crop z kitem i 430EX. Jakość uzyskanych z tego zestawu zdjęć będzie w zupełności wystarczająca, bo przecież para młoda i tak się nie zna, a zdjęcia będą lepsze niż te wykonane przez gości kompaktami i telefonami. Wystarczy poprawić balans bieli klikając pipetą na sukni PM.
    - Ale jak to? Przecież zdjęcia będą zaszumione, z dystorsjami, CA i zbyt ciemnym tłem...
    - Zamknij się, dyletancie!

    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ciąg dalszy mądrości Bechamota vel Jansala bel XX YY:
    - Do robienia zdjęć ślubnych nie są potrzebne aparaty pełnoklatkowe i jasne stałki. W zupełności wystarczy crop z kitem i 430EX. Jakość uzyskanych z tego zestawu zdjęć będzie w zupełności wystarczająca, bo przecież para młoda i tak się nie zna, a zdjęcia będą lepsze niż te wykonane przez gości kompaktami i telefonami. Wystarczy poprawić balans bieli klikając pipetą na sukni PM.
    - Ale jak to? Przecież zdjęcia będą zaszumione, z dystorsjami, CA i zbyt ciemnym tłem...
    - Zamknij się, dyletancie!

    ale o co chodzi ?

    chcesz sie klocic ?
    poszukaj kogos innego do tej zabawy.
    ja w tym watku pytan nie mam , odpowiedz pytajacemu nie mnie.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •