Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Test Optyczne.pl: Test Canon EF 100 mm f/2.0 USM - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl

    Test był wykonywany dawno temu gdzie obiektyw był podpinany pod aparat z matrycą APS-C.

    Baza danych Optyczne.pl: Canon EF 100 mm f/2.0 USM - Optyczne.pl

    Zdjęcia forumowiczów: http://www.canon-board.info/pozostal...x-800px-37837/

    Jest rok 2014 i obiektyw jest nadal produkowany:



    Jak widać u Canona zmieniły się pudełka. Z tego co się zdążyłem zorientować, obecnie pakowane są w nie również obiektywy EF 16-35 mm f/4L IS USM, EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM oraz EF 135 mm f/2L USM.

    Obiektyw podpinam pod EOS 6D. Kupiłem go sobie jako lżejszą alternatywę dla również posiadanego przez siebie EF 135 mm f/2L USM.

    W wyborze pomogła mi lektura Best primes and zoom for the Canon EOS 6D - DxOMark oraz Canon 100mm f/2 - tutaj najbardziej tabelka umieszczona pod "Image Stabilization" a także porada żeby zrezygnować z oryginalnej osłony przeciwsłonecznej na rzecz gumowej którą udało mi się kupić tutaj. Osłona ta ma u mnie problemy z prawidłowym nakręceniem się na gwint filtra HOYA Pro1 Digital MC UV[0] ale to może wina egzemplarza. Jak załapie to trzyma się mocno.

    Obiektyw "na dzień dobry" został skalibrowany przeze mnie za pomocą oprogramowania Reikan FoCal i AFMA zostało ustalone na +2.

    Moje zdjęcia w galerii do której zamieszczam poniższy link pochodzą bezpośrednio z aparatu i były wykonywane w formacie JPEG o rozmiarze M (8.9M, 3648x2432).

    Korekcja aberracji obiektywu włączona z poziomu aparatu, AWB, pomiar światła wielosegmentowy, automatyczna korekcja jasności i kontrastu obrazu OFF, One-Shot AF.

    Podczas robienia zdjęć korzystałem z komercyjnego Picture Style o nazwie LightForm a konkretniej jego odmiany LightForm N z podbitym kontrastem na 0.

    Wszystkie zdjęcia były robione "z ręki" a na obiektyw był nakręcony filtr HOYA Pro1 Digital MC UV[0].

    GALERIA - Canon EF 100 mm f/2.0 USM pod EOS 6D

    Kilka wybranych przykładowych zdjęć z tejże galerii:

    ISO 100 F2.0

    ISO 400 F11

    ISO 1250 F2.0

    ISO 3200 F2.0

    ISO 6400 F2.0

    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 25-11-2014 o 17:09

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Ja też nie wiem o co komon.
    Wstawione zdjęcia - zwykłe pstryki.
    Sam obiektyw jest wręcz genialny rozpatrując jego optykę i ogólną jakość obrazka przez pryzmat ceny.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    no właśnie ten obiektyw jest taki trochę niedoceniony, chyba przez to ze 85 1.8 zdominował bardzo rynek wtórny
    ja bym chętnie wymienił swoją 100tkę macro 2.8 usm na tą setkę 2.0
    SONY

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    mkamelg chyba wlasnie odkryl ten obiektw
    ciekawe co odkryje jutro
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Ja też nie wiem o co komon.
    Wstawione zdjęcia - zwykłe pstryki.
    O co chodzi? A chociażby o to że obiektyw nie posiadał swojego osobnego wątku w tym dziale na tym forum. Znalazłem dłuższą chwilę czasu żeby pokazać go innym fotoamatorom którzy być może również będą zainteresowani jego zakupem że coś takiego istnieje i ma się dobrze.

    Podrzucając odnośnik do galerii i pokazując kilka zdjęć z niej tu na forum nie miałem na myśli jakiegokolwiek chwalenia się bo nie ma czym. Ludzie w większości domagają się właśnie takich zwykłych pstryków bo dzięki nim najłatwiej wyrobić sobie zdanie na temat danego obiektywu. Chcesz mieć zdjęcia artystyczne? Nie ma problemów ale Ty płacisz bo za darmo umarło.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Dzięki za wątek!

    Zbieram też na to szkło, choć rozważałem dwie opcje, właśnie tą "setkę" albo 85mm f1.8, ale w 100% będę brał właśnie setkę
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  8. #8
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Chcesz mieć zdjęcia artystyczne? Nie ma problemów ale Ty płacisz bo za darmo umarło.
    Nie ma potrzeby takowej
    Miałem to szkło przez rok i wykonywałem nim artystyczne ujęcia, więc wiem co potrafi i jakie są jego ograniczenia
    Po prostu Twój pierwszy post nie ma żadnego wstępu czy rozpoczęcia (np. zachęcenia do dyskusji czy dzielenia się spostrzeżeniami z użytkowania) żeby nastroić się co do celowości powstania tego thread'u.
    Na pierwszy rzut oka pierwszy post z wątku wygląda raczej jakbyś miał problem ze swoim EF 100/2.0 i szukał porady

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    O co chodzi? A chociażby o to że obiektyw nie posiadał swojego osobnego wątku w tym dziale na tym forum. Znalazłem dłuższą chwilę czasu żeby pokazać go innym fotoamatorom którzy być może również będą zainteresowani jego zakupem że coś takiego istnieje i ma się dobrze.
    Super pomysł, przejrzę forum i zobaczę czy jeszcze jakieś szkło nie posiada swojego wątku a później wkleję linki do testów, pstryknę kilka fot w sumie nieważne czego i przedstawię obiektyw fotoamatorom .

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    mkamelg chyba wlasnie odkryl ten obiektw
    ciekawe co odkryje jutro
    Bez Ciebie to forum nie byłoby takie samo .

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Canon EF 100 mm f/2.0 USM

    Ale Wy jesteście...Przynajmniej ktoś rozpoczął wątek na temat tego ciekawego szkiełka.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •