Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: 10D- jak dokladnie przetestowac?

  1. #11
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    tak, chodzi wam o dynamike mi zalezalo jednak na przetestowaniu obiektywu, szybkosci AF oraz ostrosci przy max. otwartej przyslonie... dlatego dalem ISO 200 aby czasy byly rzeczu 1/1000-1/2000s .. co wykluczalo rozmywanie tla przez prowadzenie auta obiektywem... Poza tym, samochody jezdzily po lodzie, a na KJS'ach nie wolno uzywac opon z kolcami... tak wiec predkosci nie byly na tyle duze zeby cos tam dalo sie rozmazac... chyba ze bym dal czas naswietlania 1/60... ale wtedy wez i zrob zdjecie z ogniskowej 200(x1.6) ;-)





    PS. spojzcie jak nad maska faluje gorace powietrze z silnika > click <

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    chyba ze bym dal czas naswietlania 1/60... ale wtedy wez i zrob zdjecie z ogniskowej 200(x1.6) ;-)
    No co? Bardzo fajnie bys rozmyl

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek
    Czy akumulatorek bp511 mozna czesto doladowywac, np. codziennie (tzn. nie rozladowany do konca) i czy to nie wplywa mocno na jego zywotnosc?
    Jesli na poczatku dobrze go sformatowales (3 pelne wyladowania i naladowania) to mozesz. Jesli nie to jego zywotnosc i pojemnosc i tak masz slabasza o polowe mniej wiecej.

    Ile klapniec wytrzymuje migawka? Dziennie robie ze 100-300 zdjec
    Olej, wystarczajaco duzo :P

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek
    W przypadku dead pixeli mozna zrobic tzw. kompensacje (jakies zastepowanie marwych pobliskimi pixelami). Slyszeliscie cos o tym? Moze kiedys bym sie na to skusil. Koszt 100-150 zeta.
    Przydatne tylko gdy bedziesz robil odbitki z pelnego rozmiaru na maksymalnym powiekszeniu - wtedy powinienes sie platnie pozbyc tych dead pixeli by nie bylo ich widac na ewentualnej odbitce. A tak, jesli bedziesz (o ile w ogole) robil odbitki np 10x15 to zmniejszasz do ok 3 megapixeli (albo i mniej) a przy skalowaniu obrazka w programie graficznym dead pixele same znikna.

    Nie wiem jednak czy moge polecic 10D innym, przymierzajacym sie do zakupu cyfraka Czas pokaze...
    A ja spokojnie moge polecic, na pewno w porownaniu do Canona G3

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek
    Dzwonilem do sprzedawcy pytajac co z gwarancja, jesli kiedys bede sie chcial bawic w kompensacje. Zaproponowal mi wymiane aparatu na nowy, teraz, od reki ) W tej sytuacji nie mam pojecia co robic...
    I znowu bedziesz tydzien meczyl i testowal aparat? Bez sensu. Panike i paranoje siejesz .

    Wymieniajac moge trafic znow jakis trefny AF, wiecej dead pixeli albo jakas inna niespodzianke. Ale moge tez trafic ideal...
    Idealow nie ma, a wymieniac powinienes dopiero gdy w czasie normalnego uzytkowania bedzie cos co ci bedzie przeszkadzac (czyli zauwazalne dead pixele albo ostrzenie nie tam gdzie bys chcial). Takie szukanie dziury w calym, usilne testowanie "czy aby nie jest cos nie tak" itp to wg mnie wlasnie panikarstwo i paranoja.
    Jak to mowia lekarze: nie ma ludzi zdrowych, sa tylko niedobadani. Jak sie szuka na sile, to sie zawsze cos znajdzie, bo idealow nie ma. Jak testujesz usilnie to zawsze cos znajdziesz i tak (za przeproszeniem) do usranej smierci moglbys wymieniac jednego 10D za drugim bo ten ma to nie tak, a tamten tamto. Daruj sobie, bierz aparat i rob normalne zdjecia a testy olej - do tego sluzy aparat by robil zdjecia a nei byl badany i wymieniany. I dopiero gdy bedzie ci robil zdjecia nie tak jak chcesz, albo beda one wyraznie uszkodzone (hot/dead pixelami, albo kolory zwalone itp) - dopiero wtedy wymieniaj gwarancyjnie na nowy lub naprawiaj.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •