Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 121

Wątek: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    3. AF Centralny. Porównując do 5dII to szybciej na pewno nie jest. W warunkach braku światła AF centralny działa dużo lepiej niż 5dII. Mówię tutaj o naprawdę kiepskim świetle (świetlówki kompaktowe w kinkietach). Ostrzy wolno ale nie szuka. Dojedzie i w 80% przypadkach jest celnie. AF serwo to już różnie, ogólnie lepiej niż w 5dII chociażby dlatego że potrafi złapać ostrość na statycznym obiekcie, czego 5dII raczej nie potrafił... AF ma niestety dość wkurzającą przypadłość. Jest wrażliwy na rodzaj światła. Ale nie zawsze, tzn są miejsca, sale gdzie muszę przestawiać wszystkie mAF np +10 a są miejsca gdzie nie muszę. W dziennym wszystko jest OK, mAF nie pływa.

    4. AF punkty boczne. Nie wiem może mam genialne 6d i miałem kiepski 5dII ale tutaj to niebo a ziemia. Działają nawet w świetle żarowym aż jestem w szoku. Teraz żałuję że obcięli joya bo tu w przeciwieństwie do 5dII by się naprawę przydał.
    Jeszcze muszę trochę potestować to body, ale jak na razie mam identyczne spostrzeżenia. AF trochę jakby wolniejszy niż w 5dmkII, ale bardziej precyzyjny. Sprawność punktów bocznych też mnie bardzo miło zaskoczyła. Na razie, po doświadczeniach z 5-tką, testowałem tylko w dobrych warunkach oświetleniowych i jest bardzo dobrze.
    Co do pływającego mAF mam podobnie, ale tylko z C50mm/f1.4. Bardzo dziwna sprawa. Wszystkie szkła trafiają w punkt bez względu na rodzaj światła a dla pięćdziesiątki na sali muszę dać korektę +20. Na 5dmkII nie muszę korygować
    Jeśli chodzi o śluby cicha migawka jest świetna! AutoISO też.

    Ogólnie te trzy cechy: sprawność AF, dźwięk migawki i konfigurowalne AutoISO bardzo poprawiają komfort pracy względem 5dmkII. Fajna puszka
    Miłego dnia
    moja www

  2. #32

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale to moze byc kwestia innych czynnikow
    Kwestia świadomości posiadania szybkiej karty
    Bufory w tych puszkach są porównywalne. Z arkuszy Magic Lantern wynika nawet, że 5D2 ma większy.

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    AF serwo to już różnie, ogólnie lepiej niż w 5dII chociażby dlatego że potrafi złapać ostrość na statycznym obiekcie, czego 5dII raczej nie potrafił...
    Miałeś uwalone 5D2, ja używam tylko AF servo i większość zdjęć trafionych z C50mm 1.4
    Ostatnio edytowane przez Fotopstryczek ; 01-09-2014 o 16:34

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    A dajmy na to musisz szybko zgrać 16gb zdjęć przez czytnik z usb 3.0? Ja potrzebujesz szybko zgrać zdjęcia, wtedy 2 razy szybciej masz je na kompie. No dobra, jest tez kompromis 3x45mb/s albo jedna 95mb/s
    No i ja zasadniczo popieram ten kompromis, bo jak Ci jedna karta padnie to masz następne, a tak to ....
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    No i ja zasadniczo popieram ten kompromis, bo jak Ci jedna karta padnie to masz następne, a tak to ....
    Wiadoma sprawa, rzecz gustu, bądź przyzwyczajenia. Nie będę się spierał na temat szybkości zgrywania zdjęć w 6D, ale jak wspomniałem, jak sprzedałem 5d mkII i przesiadałem się na 5d mkIII to wpadło mi dodatkowe zleconko weselne. Z pomocą przyszedł mi dobry znajomy, który użyczył mi właśnie 6D. Miał karty 45mb/s, 80mb/s i właśnie 95mb/s i odczuwałem zasadniczą różnicę, jak zrobiłem serię 6, 7 zdjęć w serii jpg+raw. Miałem wrażenie, że dużo szybciej zgrywa się właśnie na 95mb/s i aparat jest szybciej gotowy do robienia następnych zdjęć. Poza tym ja patrze na inny kompromis… wolę 2 x 16bg niż 1 x 32gb, a to czy ona bedzie miała prędkość zapisu 45, 80, czy 95 to już wybór danego użytkownika, czy nie spieszy mu się ze zgraniem zdjeć np na laptopa. Ja wolę szybsze karty i mieć pewność, że szybko bedę mogł ją mieć w gotowości. Tym bardziej, jak zajmuje się fotografią sportową, gdzie raczej robi sie zdjecia w serii i taka karta 16gb dość szybko się zapełnia

  5. #35

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Kamillos, ciśniesz posty gdzie popadnie by dostać się do giełdy?

    Co ma ilość kart oraz prędkość zgrywania do tematu wątku?

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Kamillos, ciśniesz posty gdzie popadnie by dostać się do giełdy?

    Co ma ilość kart oraz prędkość zgrywania do tematu wątku?
    Nie, nie interesuje mnie giełda. Nie cisnę postów byle gdzie, tylko staram się pomóc tam gdzie mogę. Sądzisz, że wszystkie tematy na forach idą tak pięknie wg tematu i nie schodzą z tematu głównego??? Poza tym ja tylko wypowiedziałem się na temat szybkości kart, która była w jednym z postów, a potem inni forumowicze dołączyli się do tego tematu, a nie musieli, ale skoro wywiazała się dyskusja, to coś złego?? Rozmawialiśmy i pogodzie albo o dupie marynie?? Równie dobrze mogę o Tobie powiedzieć, że pouczając mnie nabijasz sobie posta… miło Ci??? gdyby temat o szybkosci zapisu byłby bez sensu to nikt by się pod nim nie podpisał.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    Tobie powiedzieć, że pouczając mnie nabijasz sobie posta… miło Ci???
    Jestem w tym specjalistą, popatrz na ilość postów

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    gdyby temat o szybkosci zapisu byłby bez sensu to nikt by się pod nim nie podpisał.
    Ty mówisz o szybkości odczytu, w trakcie zgrywania na laptopa.
    W tej kategorii 5D2 też wygrywa, ponieważ można używać CF 160MB/s, którą później podłączamy do USB 3.0

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Jestem w tym specjalistą, popatrz na ilość postów
    Nie pochlebiaj sobie :P


    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Ty mówisz o szybkości odczytu, w trakcie zgrywania na laptopa.
    W tej kategorii 5D2 też wygrywa, ponieważ można używać CF 160MB/s, którą później podłączamy do USB 3.0
    Koniec tematu na temat kart, będę sie pilnował, żeby nie odbiegać od tematu i nie tworzyć nowego tematu w temacie Aczkolwiek i tak coś się jeszcze ciekawego dowiedziałem z tej polemiki
    Patrz Fotopstryczek, mogłem ten post rozbić na dwa posty, a zrobiłem go w jednym… jest postęp

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Miasto Słońca
    Wiek
    40
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Dorzucę swoje spostrzeżenia, bo miesiąc temu stałem przed podobnym pytaniem.
    Mam 5DII, miało dojść 5DIII, ale z powodów wielce przyziemnych, dokupiłem 6D.
    Po dwóch ślubach stwierdzam, że przeskok jakościowy jest naprawdę duży.

    Na plus względem 5DII:
    - Autoiso - nareszcie używalne, genialna rzecz, szczególnie przy matrycy która pozwala na wysokie wartości iso, można ograniczyć do zadanych wartości zarówno światłoczułość jak i czas. Szkoda tylko że po podpięciu lampy wyżej niż iso400 nie wyda.
    - Matryca - turbo elastyczna, można naprawdę dużo z cieni wyciągnąć.
    - AF - tutaj może przeskok nie jest tak duży, ale lepiej jest, chociaż nadal tylko na centralnym i w one shot, boczne i dobiegaczka na ciemniejszej sali moim zdaniem nadal nie używalne.
    - nie znam cyferek, ale czuć, że jest lżejszy.
    - dobre menu, fajnie konfigurowalne przyciski.
    - blokada koła trybów - super sprawa, na 5DII nie było zlecenia, żebym kilka klatek na jakimś przypadkowym ustawieniu nie zrobił.
    - wifi i gps - szczerze to nie włączyłem nawet, ale to że w tym korpusie znajdują się takie ficzery, trzeba uznać za zaletę, może niekoniecznie w reportażu ślubnym, ale na pewno da się to sensownie wykorzystać

    Na minus:
    - jakość wykonania - nic się nie sypie, spasowanie jest też ok, ale w porównaniu do starszych puszek które mam 30D, 5DII to 6D to trochę taka wydmuszkowata się wydaje - ot znak czasów.
    - wymiary - body mogłoby być odrobinę większe, oczywiście przy zachowaniu wagi
    - klawiszologia - może to nie wada, tylko kwestia nawyków, ale używając naprzemiennie 5 i 6 trochę się człowiek gubi.

    Reasumując, super wół roboczy do ślubów w bardzo dobrej cenie. Moim zdaniem 5DII już znacząco odstaje od standardów, które wyznacza 6D - jednak 5 lat jakie dzieli te korpusy, to w elektronice przepaść. Potwierdza to u mnie też ilość strzałów z obu puszek: 70-30 na korzyść 6D, a masochistą nie jestem.

  10. #40
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    - blokada koła trybów - super sprawa, na 5DII nie było zlecenia, żebym kilka klatek na jakimś przypadkowym ustawieniu nie zrobił.
    kaman! a instrukcje przeczytales do aparatu???

    taka mala zagadka dla starszych stazem niewolnikow systemu: z recenzji ktorego aparatu Canona na dpreview pochodzi ten kawalek*:


    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    - jakość wykonania - nic się nie sypie, spasowanie jest też ok, ale w porównaniu do starszych puszek które mam 30D, 5DII to 6D to trochę taka wydmuszkowata się wydaje -
    co do 30D na pewno bym sie nie upieral. bo chyba dawno w recen miales...
    co do 5D mkII - niewatpliwie 6D jest zauwazalnie mniejsze i lzejsze, a plastik po wierzchu (niezbedny dla GPS/Wifi wlasnie) nie robi az tak dobrego wrazenia. z drugiej strony - 5D mkII po 5D mkI tez nie robil. ani ww. 30D po 10D (tym akurat mozna bylo cegly wbijac)

    Cytat Zamieszczone przez Koper Zobacz posta
    ot znak czasów.
    - wymiary - body mogłoby być odrobinę większe, oczywiście przy zachowaniu wagi
    no do kotleta tak, ale dla docelowego targetu 6D (podrozni, landszafciarze) - juz zdecydowanie nie.


    * - odpowiedz
    www albo tez flickr

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •