Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 121

Wątek: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    PS. Koniecznie kup szybkie karty SD. Takie 45MB/s.
    Jak będzie robił zestaw JPEG+RAW to przydadzą sie nawet 80Mb/s lub 95Mb/s, szczególnie jak będzie walił serię

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    Jak będzie robił zestaw JPEG+RAW to przydadzą sie nawet 80Mb/s lub 95Mb/s, szczególnie jak będzie walił serię
    6D ma gniazdo SD obsługujące maksymalnie 45MB/s, więc po co karta 95MB/s?
    5D2 wyciąga z zapisem do 85 - 90MB/s.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    6D ma gniazdo SD obsługujące maksymalnie 45MB/s, więc po co karta 95MB/s?
    Oj oj... jesteś pewien? Kiedyś bawiłem się 6-tką i odczułem szybszą gotowość do robienia kolejnych zdjęć podczas robienia serii jak miałem zapodaną 95Mb/s niż 45MB/s

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    Oj oj... jesteś pewien? Kiedyś bawiłem się 6-tką i odczułem szybszą gotowość do robienia kolejnych zdjęć podczas robienia serii jak miałem zapodaną 95Mb/s niż 45MB/s
    ale to moze byc kwestia innych czynnikow. jesli nie zwiazanych z AF, to w kontekscie zapisu tez 6D moze miec wiekszy bufor...
    www albo tez flickr

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Karta SD z transferem 95MB/s do 6D to w zasadzie wyrzucone pieniądze, bo niewiele wnosi . IMHO 45-60MB/s spokojnie daje radę i nie zauważysz różnicy korzystając z tej puszki nawet przy serii.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Karta SD z transferem 95MB/s do 6D to w zasadzie wyrzucone pieniądze, bo niewiele wnosi . IMHO 45-60MB/s spokojnie daje radę i nie zauważysz różnicy korzystając z tej puszki nawet przy serii.
    A dajmy na to musisz szybko zgrać 16gb zdjęć przez czytnik z usb 3.0? Ja potrzebujesz szybko zgrać zdjęcia, wtedy 2 razy szybciej masz je na kompie. No dobra, jest tez kompromis 3x45mb/s albo jedna 95mb/s

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez Kamillos Zobacz posta
    A dajmy na to musisz szybko zgrać 16gb zdjęć przez czytnik z usb 3.0? Ja potrzebujesz szybko zgrać zdjęcia, wtedy 2 razy szybciej masz je na kompie
    Faktycznie : 1 minuta lub nawet 2 minuty dłużej przegrywania to straszny dramat .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Faktycznie : 1 minuta lub nawet 2 minuty dłużej przegrywania to straszny dramat .
    to akurat bardzo teoretyczne rozwazania, bo maksymalna przepustowosc a realne osiagi to sa dwie mocno rozbiezne sprawy...

    ale... dwukrotna roznica predkosci, kiedy chce zbackupowac 32gb karte na tablet i zamiast godziny potrzebuje na to tylko 30 minut... to akurat bardzo duza roznica!
    www albo tez flickr

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    kiedy chce zbackupowac 32gb karte na tablet i zamiast godziny potrzebuje na to tylko 30 minut
    Ja zrozumiałem ,że chodzi o przegranie 16GB na komp do obróbki a nie 32GB na tablet.
    Nie wiem z jaką szybkościa można cokolwiek robić na tabecie,bo nie używam,wciąż nie czuję takiej potrzeby..
    Ostatnio edytowane przez zysk ; 01-09-2014 o 14:52
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  10. #30
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Zamiana Canon 5d MKII na 6D

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Ja zrozumiałem ,że chodzi o przegranie 16GB na komp do obróbki a nie 32GB na tablet.
    Nie wiem z jaką szybkościa można cokolwiek robić na tabecie,bo nie używam,wciąż nie czuję takiej potrzeby..
    mialem na mysli tylko kopie zapasowa. wiecej mozliwosci pracy z RAW-ami na urzadzeniu bez myszki i klawiatury tez oczywiscie nie widze.

    a... i uwaga o roznicy miedzy teoretyczna przepustowoscia a realnymi osiagami, to w zasadzie chodzilo mi o to, ze nawet jesli karta w teorii ma byc 2x szybsza, to w praktyce ta roznica moze okazac sie sporo mniejsza. poza tym sporo tu zalezy od implementacji czytnika w aparacie, bo rozne kontrolery magistrali roznie sie "lubia" z roznymi chipami flashowymi. dla przykladu na kartach Leksara widac duze roznice miedzy modelami w korpusach Nikona, ale w Canonie juz niezbyt.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-09-2014 o 15:00
    www albo tez flickr

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •